משכנתא לדירה שניה

משכנתא לדירה שניה

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

דירה שניה לצורך השקעה היא אפיק כלכלי שאנשים רבים חושבים עליו, ולא בכדי: תחום הנדל"ן הוא תחום מבוקש, שהדרישה אליו קיימת תמיד וככל הנראה לעולם לא תיעלם. דירה שניה למעשה מאפשרת לנו לייצר הכנסה חודשית בקלות, במינימום של מאמץ ומבלי שנידרש לתשלומי מיסים שונים – בניגוד לאפיקי השקעה אחרים.

היתרון העיקרי בהשקעה בדירה שניה, הוא שבניגוד לפתיחת עסק או בניגוד לאפיקי השקעה אחרים, ניתן לעשות זאת על ידי קבלת משכנתא לדירה שניה. דמי השכירות שנקבל עבור הדירה יכסו לנו לרוב את גובה המשכנתא, כך שלא נידרש לשלם את ההלוואה מדי חודש, עניין ההופך את ההשקעה בדירה שניה לנוחה וקלה יחסית לביצוע. אז איך מקבלים משכנתא לדירה שניה? ריכזנו לפניכם כל מה שחשוב לדעת בנושא. ניתן לקרא בהרחבה מדריך משכנתא משקיעים

מהו גובה המשכנתא שניתן לקבל לדירה שניה?

בדומה מאוד לבקשת משכנתא ראשונה לצורך מגורים, גם בבואנו לקבל משכנתא לדירה שניה נתבקש מהבנק להציג תלושי משכורת או הוכחות על הכנסות, על מנת לקבוע את גובה ותנאי המשכנתא. עם זאת, ברובם המוחלט של המקרים, הבנק יאשר משכנתא לדירה שניה בגובה של עד 50 אחוזים בלבד משווי הדירה הנרכשת, וזאת בשל התקנות במדינה, שמטרתן להגביל ולהקשות על משקיעים ספציפית בתחום הנדל"ן – כדי להגביל את התחרות למול משפחות או זוגות צעירים, שרוצים לרכוש דירה ראשונה לצרכי מגורים. כדאי לדעת כי כרוכשי דירה שניה, בקשת משכנתא לדירה שניה מהבנק תדרוש מכם ניירת נוספת, ובכלל זה הצהרת עורך דין על הנכסים האחרים שבבעלותכם, נתוני מס הכנסה ועוד.

יש לנו מסלולים חדשים למשקיעים 80% מימון לדירה שניה למשכנתא למשקיעים 

משכנתא לדירה שניה

הלוואות חוץ בנקאיות או הלוואות על חשבון החסכונות

לא לכל משקיע יהיה הון עצמי בגובה של 50% משווי הדירה שהוא רוצה לרכוש, ובמקרים כאלה, כדאי לדעת כי ניתן להשלים את ההון העצמי באמצעות הלוואות חוץ בנקאיות. מדובר בהלוואות קטנות יחסית מגופים כמו חברות מימון פרטיות, חברות כרטיסי האשראי או אף הלוואות ממשפחה. עם זאת, חשוב מאוד לבדוק את גובה ההחזרים החודשיים שנידרש אליהם ואת אחוז הריבית, כך שלא ייווצר מצב שבו לא נוכל לעמוד בגובה ההחזרים וניאלץ לוותר על הנכס – עניין אשר עשוי להותיר אותנו עם חובות. דרך נוספת להשלים את ההון העצמי, היא לקבל הלוואה על בסיס החסכונות הפנסיוניים שלנו. כך, למשל, ניתן לפנות לקופות הגמל וקרנות ההשתלמות שלנו, ולבקש הלוואה על בסיס החיסכון. במרבית המקרים, ההלוואה תינתן ללווים בתנאים טובים יחסים, אך עם זאת, בעיות בהחזר ההלוואה עלולות לגרום למימוש החיסכון על ידי הגוף שביקשנו ממנו משכנתא לדירה שניה – עניין ההופך את האופציה הזו למעט מסוכנת, שכן אנו עלולים להיוותר ללא חסכונות ופנסיה.

אז מהי הדרך הטובה ביותר לקבלת משכנתא לדירה שניה?

קשה מאוד להצביע על הדרך הטובה ביותר לקבלת משכנתא לדירה שניה, שכן מדובר בעניין אינדבידואלי, המשתנה מהותית בין משקיע למשקיע ותלוי בנתונים הספציפיים שלו. כך, למשל, ישנם משקיעים שיש ברשותם הון עצמי בגובה של 50% מערך הדירה – עניין אשר יאפשר להם לקחת משכנתא לדירה שניה מהבנק באופן קל יחסית. לעומת זאת, קיימים משקיעים שידרשו לגייס את ההון הנוסף ממקומות אחרים, וגם פה העניין משתנה משמעותית בין משקיע למשקיע, שכן לא לכולם יש חסכונות או את אותו גובה ההכנסות. מסיבה זו, חשוב מאוד להיעזר באיש מקצוע לליווי התהליך, אשר יוכל להעריך עבורכם את המצב ולסייע לכם לקבל את ההחלטות הטובות ביותר, בהתאם לגובה ההכנסות והחסכונות שלכם.

באיזה איש מקצוע כדאי להיעזר?

לצורך קבלת משכנתא לדירה שניה, לרוב נצטרך להיעזר ביועץ משכנתאות או בחברה ליעוץ משכנתאות, אשר יוכלו לסייע לנו לקבל את התנאים הטובים ביותר מהבנק, או לחילופין, להשלים את גובה ההון העצמי הנדרש מאפיקים אחרים – מבלי שנידרש לסיכונים גבוהים. אנו, ב"יעדים", מלווים לקוחות המעוניינים לקבל משכנתא לדירה שניה החל משלב הבדיקה הראשוני ביותר, ועד לביצוע העסקה.

פנו אלינו עכשיו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות

מאמר חשוב שאסור לפספס :

המדריך למחזור משכנתא

מאמרים נוספים

דירוג:

/ 5.

שיתוף:

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר​

למה יעדים?

שירות

שירות אדיב ותמיד מכל הלב

ניסיון

ניסיון של למעלה מ- 20 שנה

מוניטין

מוניטין טהור עם אינסוף המלצות מלקוחות

קשרים

מקושרים לכל החברות ביטוח בישראל

360

פתרונות ביטוח ופיננסים לכל צורך

מחירים

דואגים תמיד למחיר ביטוח הטוב ביותר ללקוחותינו

0 +

פוליסות

0 +

לקוחות

0

שנות נסיון

0 +

עובדים

דילוג לתוכן