ביטוח צד ג לעסק

ביטוח צד ג לעסק- כך מגנים על נזקי הרכוש ונזקי גוף לצד שלישי בעסק שלך

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

יש לכם ביטוח עסק? אם כן, סביר שיש לכם גם ביטוח מבנה וביטוח תכולה. אולם, לצד שני ביטוחים חשובים אלה, כדאי לכם לוודא שברשותכם ביטוח צד ג' לעסק, ואם אין לכם כזה, לרכוש אותו בהקדם. ביטוח זה, כפי שניתן לנחש משמו, מגן על העסק מפני נזקים שנגרמו לצד שלישי, צד ג', לאור פעילותו של העסק עצמו. תיקון נזקים שכאלה עשוי לעלות אלפי, עשרות אלפי שקלים ולעיתים אף יותר. הדבר עשוי לגרום להפסדים עצומים לעסק במידה ואינו מבוטח, ובהמשך לפגיעה בהתנהלותו של העסק ואפילו לקריסתו.

מהו ביטוח צד ג' לעסק

ביטוח זה, כפי שמוגדר בפוליסות הביטוח, מציע הגנה ביטוחית לבעל העסק במקרים בהם נגרם נזק לגוף או רכוש לצד שלישי, כתוצאה מפעילות העסק או בעקבותיה. הכיסוי הביטוחי במסגרת ביטוח חשוב זה, רלוונטי לאותו יום שבו נגרם הנזק לצד השלישי ובמהלך תקופת הביטוח בלבד. במקרים בהם נגרם נזק מחוץ לתקופה זו, הכיסוי שמציע הביטוח איננו רלוונטי, ואז נדרש בעל העסק לשלם מכיסו עבור תיקון הנזקים.

ביטוח זה, מעבר לכיסוי הנזק שנגרם לצד השלישי, מציע גם כיסוי לעסק עצמו בגין ההוצאות השונות, שנדרש בעל העסק להוציא בעקבות הנזקים שנגרמו לאחר. לרוב מדובר בלא מעט הוצאות, שעבור העסקים אינן נכללות בחשבון בסך ההוצאות החודשיות. למשל, כיסוי משפטי, הפסד ימי עבודה ועוד. יש לקחת בחשבון שהוצאות משפטיות מוגדרות בביטוחים באופן מעורפל למדי והכוונה היא כיסוי של הוצאות סבירות. הקביעה באשר למה היא אותה הוצאה סבירה יכולה להיות בעייתית מאד והיא נקבעת, לרוב, ברגע האמת.

ביטוח צד ג לעסק

כדאי לדעת על ביטוח צד שלישי

בדרך כלל ניתן לרכוש ביטוח צד שלישי בתוך ביטוח העסק, חברות הביטוח לא אוהבות לבצע פוליסות נפרדות לביטוח צד שלישי. מומלץ לרכוש ביטוח לתכולה ובתוך הפוליסה להוסיף צד שלישי.

 יש הרבה הרחבות שניתנות להוספה על הכיסוי, כדאי מאד לשקול להוסיף לביטוח את התוספות האלו על מנת לקבל כיסוי נרחב הרבה יותר. למשל,:

 כיסוי לעבודות חוץ– הרחבה המבטחת את בעל העסק גם מחוץ לבית העסק גם בבתי הלקוחות (רלוונטי לעסק שבעל העסק יוצא החוצה),

הרחבה לאחריות צולבת- בדר"כ בעלי מבנה מבקשים מהשוכר כי גם הם יהיו מכוסים בביטוח צד ג , סעיף זה מקנה כיסוי גם לבעל המבנה וגם לשוכר באותו גבול כיסוי הנרכש בפוליסה. דוגמא נוספת הפוכה היא לכיסוי מרפאות שמשכירות חדרים לרופאים , לבעל המרפאה יש ביטוח מרפאות,  אבל הכיסוי לא יכסה את הרופאים ששוכרים את המרפאה, יש לבקש ברגע ביצוע הביטוח הרחבה גם לכיסוי הרופאים בצד ג , ( ביטוח אחריות צולבת)

 יש עוד המון הרחבות לכיסוי זה, כיסויים אלה ספציפיים וחשובים במיוחד, וכדאי מאד לבחון את פוליסת הביטוח המוצעת לפני הרכישה בכדי לוודא את מידת התאמתה ואת כלל הכיסויים שהיא מציעה. במידה והיא איננה כוללת אותם, לדאוג להוסיפם מראש. מעבר לכך, מומלץ להשוות בין מספר פוליסות שונות והצעות ביטוח, תוך התייחסות לתעריפים, להשתתפות העצמית וכמובן גם לכיסויים השונים הנכללים בכל אחת מהן. חשוב מאוד שסוכן מומחה בתחום ייתן לכם יעוץ מקצועי.

נשמח לתת לכם ייעוץ ראשוני חינם, צרו קשר עוד היום.

מאמרים חשובים שאסור לך לפספס :

המדריך להשוואת מחיר בביטוחי עסקים

כמה עולה ביטוח עסק?

מאמרים נוספים

דירוג:

/ 5.

שיתוף:

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר​

למה יעדים?

שירות

שירות אדיב ותמיד מכל הלב

ניסיון

ניסיון של למעלה מ- 20 שנה

מוניטין

מוניטין טהור עם אינסוף המלצות מלקוחות

קשרים

מקושרים לכל החברות ביטוח בישראל

360

פתרונות ביטוח ופיננסים לכל צורך

מחירים

דואגים תמיד למחיר ביטוח הטוב ביותר ללקוחותינו

0 +

פוליסות

0 +

לקוחות

0

שנות נסיון

0 +

עובדים

דילוג לתוכן