הרפורמה בביטוחי הבריאות

מה כדאי לעשות כבר מחר כדי להתכונן לרפורמה בביטוחי הבריאות

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

לפגישת ייעוץ טלפונית לבדיקת תיק ביטוח הבריאות שלך

>>לחץ כאן<<

הרפורמה בביטוח הבריאות הפרטי

בינואר 2016  תוחל רפורמה על ביטוחי בריאות פרטיים. רפורמה זו תחייב חברות ביטוח פרטיות לספק ללקוחותיהן פוליסות בעלות תעריפים ונוסח אחיד עבור ביטוחי בריאות  לניתוחים, תחליפי ניתוח והתייעצות עם רופאים מומחים. מדובר בחקיקה שמשרד הבריאות מתעתד להחילה גם על ביטוחים משלימים של קופות החולים (שב"ן). הרפורמה נועדה לכאורה להוזיל את עלויות רכישת ביטוח הבריאות הפרטי, אך חשוב להבין כי מודבר במהלך בעייתי העלול לפגוע במבוטחים רבים. לכן, מומלץ לרכוש בימים אלו פוליסות ביטוח המוצעות עדיין בתנאים נוחים, מועדפים ואטרקטיביים.

הבעייתיות בנוסח אחיד לביטוח בריאות פרטי

השאיפה ליצור נוסח אחיד עבור פוליסות ביטוח בריאות, שלכאורה יוזיל  את העלויות מצד הצרכנים, למעשה יעמיד את השוק בפני מצב מאוד בעייתי. מכאן והלאה לכולם תהיה פוליסה זהה דמוית פוליסה קבוצתית שבעתיד הקרוב תוצע במחיר מוזל, אך אין מי שיכול להבטיח כי עלות הביטוחים  תמשיך להיות אטרקטיבית גם בעתיד היותר רחוק. במצב זה, לציבור לא תהיה ברירה אלא לשלם יותר מכיוון שהרפורמה אוסרת על פוליסות שאינן אחידות בתנאיהן. בתחום הביטוח טוענים כי מדובר בתהליך מדיני-חובבני המנסה לזכות באהדת הציבור ויהווה בכייה לדורות.

לפגישת ייעוץ טלפונית לבדיקת תיק ביטוח הבריאות שלך

>>לחץ כאן<<

ביטוחי בריאות ללא ודאות לעתיד

בעיה נוספת הניכרת ברפורמת ביטוח בריאות פרטי, הינה האפשרות לשנות את נוסחה בעתיד. בעוד שכיום רוכש פוליסה חותם חוזה מחייב מול חברת הביטוח לאורך כל תקופת הביטוח, בגישת הרפורמה ודאות זו תישלל מהמבוטחים. זאת מכיוון שבידי המדינה תהיה הסמכות לשנות בעתיד את תנאי פוליסות ביטוח הבריאות ואת עלויותיהן. ההווה אומר, שמי שירכוש לאחר החלת הרפורמה פוליסת ביטוח בריאות עבור ניתוחים, אינו יכול לדעת אם בבוא היום תנאיה יהיו זהים לאלו שהיו קיימים במועד רכישתה.

מבחר מצומצם של אפשרויות בחירה

במסגרת הרפורמה יצומצם ויוגבל באופן משמעותי חופש ציבור המבוטחים בבחירת רופאים

מומחים ומנתחים שיכולים לטפל בהם. כלומר, כל המבוטחים יידרשו לבחור ברופאים מתוך רשימות מאוד מוגבלות ומצומצמות, בעוד שכיום כל מבוטח יכול לבחור רופא מומחה או מנתח מתוך רשימות רחבות ומגוונות.

למה כדאי לרכוש כיום ביטוח בריאות

כאמור, הרפורמה בביטוחי הבריאות מגבילה באופן מהותי את האפשרויות העומדות בפני הציבור. למעשה, ניתן להימנע מההגבלות רק על ידי רכישת ביטוח בריאות כיום, בטרם החלת הרפורמה. מדובר במצב עניינים ההופך את רכישתה של פוליסת ביטוח בריאות כיום לכדאית מתמיד, בהיותה מציעה למבוטחים את היתרונות הבאים:

  • התייעצות עם רופא מומחה – ללא הגבלה בבחירת הרופא ובמספר פגישות ההיוועצות עימו.
  • רופא מנתח – בחירה בלתי מוגבלת של רופאים מנתחים. זאת לעומת דרישות הרפורמה המגבילות את בחירת הרופאים המנתחים רק לאלו הכלולים בהסדר.
  • כיסוי מלא של ניתוחים פרטיים בלי השתתפות עצמית – בעוד שהרפורמה תדרוש תשלום השתתפות אחיד לכל פוליסות הבריאות.
  • נוסח פוליסה קבוע בעלויותיו ובתנאיו הנערך בין המבוטח לחברת הביטוח – זאת לעומת  נוסח פוליסה הפתוח לשינויים תקופתיים.

הצעות אטרקטיביות עבור ביטוח בריאות פרטי

יתרון נוסף שברכישת פוליסת ביטוח בריאות פרטי בטרם החלת הרפורמה, הינו המבצעים, ההנחות וההצעות האטרקטיביות שחברות הביטוח מציעות לציבור הרחב. חשוב לציין שתוקפם של ביטוחים הנרכשים כיום לא יפוג לאחר הרפורמה, והתנאים בהם הם מוצעים ימשיכו לחייב את חברות הביטוח.  בין ההצעות האטרקטיביות של חברות הביטוח ניתן למצוא:

  • ביטוחי בריאות מקיפים – מכסים את כל הצרכים הרפואיים שאינם מסופקים על ידי ביטוחי השב"ן של קופות החולים.
  • ליווי אישי של רופא במקרים של מחלות קשות כמו סרטן או מחלת לב, שיחסוך למבוטח ובני משפחתו התרוצצות בין מומחים וטיפולים שונים.
  • אבחון מהיר- המקצר את זמן האבחון המחלה ל 72 שעות.
  • ביטוח גנטי הכולל בדיקות, אבחונים וייעוץ גנטי.
  • ביטוח סיעודי המעניק פיצויים חודשיים צמודים למדד, ומסופקים לכל משך היות המבוטח במצב סיעודי בין אם מדובר במצב זמני או קבוע.
  • הנחות שמגיעות ל40% בעת רכישת פוליסת ביטוח חדשה לפני כניסת הרפורמה לתוקף.

אז מה עושים ?

עקב חלון ההזדמנויות שנוצר, וההצעות האטרקטיביות המוצעות כיום על ידי חברות הביטוח, הופכות  את רכישתן של הפוליסות המרחיבות את הכיסוי מעבר לכיסוי הבסיסי, לכדאיות ומשתלמות. זאת מאחר שביטוחים אלו מוצעים כיום עם הטבות רבות ובתעריפים משתלמים ביותר שלא נראו עד כה.

גם לאילו שמחזיקים בפוליסות בריאות ותיקות ושמצבם הבריאותי לא השתנה. נוצרה הזדמנות פז  לשדרג את הפוליסה המשפחתית לרמת כיסוי שמוצעת היום לפני כניסת הרפורמה.

מומלץ לפני כל שינוי להתייעץ עם סוכן ביטוח מומחה בתחום ביטוחי הבריאות,
שיהיה בהצלחה! 

לטופס רישום לפגישת ייעוץ טלפוני

לפגישת ייעוץ טלפונית לבדיקת תיק ביטוח הבריאות שלך

>>לחץ כאן<<

.

מאמרים נוספים

דירוג:

/ 5.

שיתוף:

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר​
דילוג לתוכן