איזה סוג ביטוח עסק אני צריך?

הגיע הזמן לעשות סדר אחת ולתמיד, אז איזה סוג ביטוח עסק אני צריך?

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

המציאות מוכיחה מדי יום כי אין דבר כזה עסק שחסין מפני תאונות. אדם פרטי יכול אולי לטעון שהוא מספיק בטוח וזהיר או שיש לו תקציב מבטח משל עצמו ולכן הוא לא צריך פוליסה. עם זאת, אף בית עסק לא יכול לקחת את הסיכון. החל משריפות ועד גניבות, פעמים רבות מקור החיים של העסק עשוי להיקטע ברגע, וללא ביטוח ראוי, למוטט גם את מצבו הכלכלי של בעליו.

כיום לא קיים חוק או סטנדרט מחייב המגדיר מהו ביטוח עסקי ראוי, ולכן, קיימים בשוק סוגים רבים של פוליסות ביטוח המתמקדות בצורכיהם הספציפיים של עסקים שונים. כדי להצליח ולשחות במים העמוקים, מומלץ להשתמש במצופים: סוכן ביטוח אמין ומקצועי יסייע לכם להרכיב פוליסה בהתאמה אישית שתבטח אתכם מפני כל סכנה ממשית לעסק שלכם.

הסוגים השונים מחולקים לפי הסיכונים הייחודיים לכל עסק המחושבים על סמך מקרי עבר, חישוב סיכונים לפי מוקדי הפעילות של העסק וסוג הציוד שבו הוא משתמש. אך לפני שנפרט את ביטוחי העסקים השונים, כדאי לציין כמה דוגמאות לביטוחים שכמעט כל עסק צריך להצטייד בהם.

ביטוח אבדן הכנסה או רווחים

כל סוג של עסק צריך להבטיח לעצמו עבודה רציפה כדי שיוכל להמשיך להיות רווחי. לפעמים התקלות הכי קטנות יכולות להיות מאוד חמורות במובנים תקציביים – מרפאות, משרדים ובמיוחד מפעלים הם מהעסקים שבהם השהייה קצרה בעבודה השוטפת יכולה להיות פשיטת רגל פוטנציאלית. כדי להבטיח את המשך התפקוד של העסק, ביטוח אבדן הכנסה או רווחים דואג לפיצוי כספי המחושב בהתאם להערכת הנזק. בנוסף, הוא מבטיח שלעסק יהיה את התקציב הדרוש כדי לתקן את הנזק עצמו.

איזה סוג ביטוח עסק אני צריך

ביטוח שריפות

מדובר באחת הפוליסות הבסיסיות ביותר, ובכל זאת, עסקים רבים עושים טעות חמורה ומוותרים עליה. שריפה עשויה לכלות את מבנה העסק, לפגוע באנשים הנמצאים בתחומו ולהשבית אותו לזמן רב – או אפילו לצמיתות. מדובר בביטוח חובה לכל עסק, שאסור לוותר עליו בכל מחיר.

ביטוח רכוש במעבר

כל סוג עסק שמתפקד על ידי ייבוא וייצוא של רכיבים בארץ ובחו"ל חייב לשים סעיף זה בפוליסה שלו. דוגמה לתרחיש: בית עסק מזמין מחו"ל מטען גדול של מוצרים שאמור להספיק לו למספר חודשי עסקים כשלפתע המטען נפגע בדרך וכתוצאה מכך הוא מפסיד הכנסה לחודשים הבאים. בעיות אלו יכולות להימנע באמצעות ביטוח שיבטיח שהמוצרים שעליהם שילמתם את הכסף יגיעו אליכם במצב שבו שילמתם עליהם ובמחיר המקורי.

איזה ביטוח עסק לעשות

התאמה בין הפוליסה לעסק

כאמור, לכל עסק יש את הדרישות שלו כשמדובר בביטוח. הפוליסות שדורש משרד סטנדרטי אינן דומות בכלל לפוליסות שמצריך מפעל תעשייתי. אז מהם ההבדלים בין הביטוחים השונים?

ביטוח משרדים – פוליסות לביטוח משרדים מכסות בדרך כלל מצבים של פגיעה ברכוש המשרד ובפרט בציוד האלקטרוני שלו, ולעתים אף פריצה למשרד או אפילו מעשי טרור. הביטוח כמעט תמיד יתייחס לאובדן הכנסה בהתאמה מלאה למאפייני המשרד. כיום כמעט כל פוליסה שיוצאת לביטוחי משרדים כוללת ביטוח סיכוני סייבר.

ביטוח חנויות – הסעיפים המרכזיים בביטוחי חנויות יתמקדו בדרך כלל בפגיעה בסחורה או בגניבה הפוגעות בהכנסה השוטפת. כמו כן יש לשים לב אם החנות נמצאת בתוך קניון סגור, לרוב יש פוליסות מיוחדות לחנויות מסוג זה.

ביטוח מפעלים – לכל מפעל יש את התנאים שלו ולכן חשוב להתאים את הפוליסה בדיוק למידותיו. באופן כללי, ביטוח מפעלים יתמקד בתאונות עבודה, שריפות וביטוח המכשירים, ביטוח שבר מכני והמכונות הכבדות, האחראים על ביצוע העבודה השוטף.

ביטוח מרפאות – מרפאות מהוות המקרה הייחודי ביותר, שקשה להשוות אותו למקרים אחרים. ראשית, בשל הציוד הרפואי יקר הערך, ושנית, בשל החשיפה לתביעות. הביטוח יתמקד בהגנה על עובדי המרפאה מפני תביעות, ובביטוח הציוד עצמו במקרה של נזקים.

ביטוח מסעדות ובתי קפה – מסעדות ובתי קפה חשופים מאוד לשריפות, או לנזקים תברואתיים שיכולים להוביל לתביעות, לפגיעה ברכוש ואפילו לפגיעה בנפש. הביטוח יתאים עצמו בדיוק לבית העסק ולסכנות הצפויות לו בהתאם לגודלו, פעילותו וכמות הלקוחות הצפויה לפקוד אותו. יש לשים לב להוסיף כיסוי של הרעלה בצד ג.

מאמרים נוספים שאסור לך לפספס:

נשמח להתאים לך את הפוליסה העסקית לסוג העסק הספציפי שלך, השאר פרטים עכשיו ואנו כבר נחזור אליך

מאמרים נוספים

דירוג:

/ 5.

שיתוף:

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר​

למה יעדים?

שירות

שירות אדיב ותמיד מכל הלב

ניסיון

ניסיון של למעלה מ- 20 שנה

מוניטין

מוניטין טהור עם אינסוף המלצות מלקוחות

קשרים

מקושרים לכל החברות ביטוח בישראל

360

פתרונות ביטוח ופיננסים לכל צורך

מחירים

דואגים תמיד למחיר ביטוח הטוב ביותר ללקוחותינו

0 +

פוליסות

0 +

לקוחות

0

שנות נסיון

0 +

עובדים

דילוג לתוכן