איך לבחור סוכנות לביטוח אחריות מקצועית? המדריך המלא

רוצה לבחור את הסוכנות הביטוח הנכונה לביטוח אחריות מקצועית? זה המאמר היחיד שאתה צריך לקרא

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

כל מקצוע טומן בחובו סיכונים, בעיקר אם אתם עצמאיים, ולכן כל בעל מקצוע זקוק לביטוח מקצועי. הביטוח מכסה אתכם במקרים של תביעות בגין רשלנות או נזק שנגרמו במהלך עבודתכם. כשמדובר בתביעה המוגשת כנגדכם, ביטוח מקצועי יכול ליצור את ההבדל בין קריסה כלכלית ופשיטת רגל לבין שמירה על רמת החיים שלכם ועל איכותם. כיצד תבחרו את סוכנות הביטוח המתאימה, שתבוא לעזרתכם בזמנים קשים? במדריך הבא ננסה לצייד אתכם בכלים לבחינת סוכנות הביטוח הטובה ביותר עבורכם.

המדריך המלא לאחריות מקצועית

ביטוח מקצועי – למי זה טוב?

גורמים ונסיבות מסוגים שונים הביאו לכך שכיום מוגשות תביעות רבות כנגד בעלי מקצוע. חלקן של התביעות מופרך, חלקן בלתי מבוסס וחלקן מוצדק ומבוסס על נתוני אמת. כבעלי מקצוע, עליכם להיות ערוכים למקרה שבו אחד מלקוחותיכם יגיש נגדכם תביעה בגין רשלנות או נזק שנגרם לו כתוצאה מעבודה שאתם ביצעתם. כאשר אתם מבוטחים, נציגי חברת הביטוח הם אלה שיטפלו עבורכם בכל ההליכים הקשורים לתביעה, וחברת הביטוח היא זו שתישא בנטל הכספי אם התביעה תתקבל על ידי בית המשפט. כאשר אינכם מבוטחים, כל הנטל נופל עליכם. מעבר לזמן שתיאלצו להשקיע בטיפול בתביעה, יהיה עליכם לשאת בעלויות הייצוג המשפטי שלכם, ואם התביעה תתקבל – הנטל הכספי עלול להביא אתכם לקריסה כלכלית. לכן, לכל בעל מקצוע מומלץ לרכוש ביטוח מקצועי.

האם בימינו עדיין קיים צורך בסוכן ביטוח?

מכירים את הפרסומות על סוכן הביטוח שוקה? אלו שבאות לשכנע אותנו שכיום אין צורך בסוכן ביטוח אישי, ועדיף לפנות לחברות ביטוח גדולות ישירות דרך האתר? האם אכן אלה הם פני הדברים? מתברר שלא לגמרי. אמנם ניתן להניח כי אם אתם בקיאים בנושאי ביטוח ותדעו כיצד לדרוש את המגיע לכם בתקיפות ובאסרטיביות בבוא הזמן, יש סיכוי שתסתדרו לבד ופשוט תנהלו משא ומתן עם חברת הביטוח בעצמכם. אולם לרובנו אין ידע או אנרגיה הדרושים לשם עימות מול חברת הביטוח ברגע האמת, ולכן סוכן ביטוח אחריות מקצועית שמכיר את החומר, בקיא בתחום ופועל בשמנו מול חברת הביטוח הוא נכס יקר בשעת צרה.

מומחיות בביטוח אחריות מקצועית

קודם כל, לפני שבכלל התחלתם להיכנס לעומקם של הדברים ולדקויות הקשורות לביטוח המקצועי הטוב ביותר עבורכם, חפשו סוכנות ביטוח שתחום המומחיות שלה הוא ביטוח מקצועי. אתם רוצים להבטיח שתהיו מכוסים כראוי ולהיות ערוכים לקראת כל תקלה, ורק סוכן ביטוח מומחה בתחום ביטוח מקצועי יוכל לספק לכם את הסחורה. יתרה מכך, גשו לסוכנות המתמחה בענף שבו אתם פועלים. כיוון שכל תחום עיסוק דורש כיסוי ביטוחי אחר, ולכל מקצוע יש ההרחבות המיוחדות שלו.
יש לוודא שסוכן הביטוח שלכם מכיר את תחום עיסוקכם ובקיא בכל הסעיפים והדקויות הקשורים למקצועכם. אין ביטוח סטנדרטי שמתאים לכל בעלי המקצוע, ויתרה מכך – ביטוח סטנדרטי לא ישרת אתכם כראוי, מכיוון שאינו מותאם לצורכיכם. אם אתם כבר טורחים, מבטחים את עצמכם ומשלמים פרמיה מדי חודש, מן הראוי שתקבלו את התמורה הנאותה בעבור כספכם.

תחומי ביטוח מקצועי

קיימים ענפים שונים של ביטוח מקצועי, ביניהם ביטוח למהנדסים ולהנדסאים, ביטוח לרופאים וביטוח לאדריכלים. ענף הרפואה וענף הבנייה נחשפים למספר גדול של תביעות בעלויות גבוהות במיוחד, מכיוון שבענף הרפואה מדובר בחיי אדם ובאיכות החיים של התובע ושל בני ביתו, ובענף הבנייה מדובר בנכסי נדל"ן שערכם מאות אלפים, ואף מיליוני שקלים. תביעה שאינה עולה יפה עלולה לעלות לכם במוניטין, ולפגוע בשם הטוב שטרחתם להרוויח בזיעת אפיכם. בנוסף, העלויות שיושתו עליכם אם אינכם מבוטחים יכולות להותיר אתכם ואת בני ביתכם חסרי כל.

ביטוח אחריות מקצועית

ניסיון מקצועי של סוכנות הביטוח

כשמדובר בשם המקצועי שלכם ובעתידכם הכלכלי, אתם רוצים שיטפל בכם מישהו עם קבלות, מישהו שצבר ניסיון של שנים רבות בתחום, בעל הצלחה מוכחת ומומחיות רבת שנים. אין זה המקום לתת לסוכן חסר ניסיון ללמוד על חשבונכם, או כמו שנהוג לומר "להתגלח על הזקן שלכם". משום כך, אל תתביישו לשאול את הסוכן שלכם כמה שנים הוא פועל בתחום, מה ההתמחות שלו ומה הניסיון וההשכלה הרלוונטיים שלו לעניינכם. עתידכם הכלכלי, שמכם הטוב והקריירה המקצועית שלכם יקרים מכדי שתפקידו אותם בידיים שאינן מנוסות מספיק. שימו לב הסוכן המשפחתי שלכם שאתם מכירים שנים לא בהכרח הסוכן המתאים לביצוע בטוח זה.

מוניטין חברת הביטוח

אם וכאשר, חס וחלילה, תמצאו את עצמכם בסיטואציה שבה עליכם להפעיל ביטוח רשלנות מקצועית, לא תהיו פנויים לנהל משא ומתן על זכויותיכם ולבצע בעצמכם את עבודתו של סוכן הביטוח. לכן בטחו את עצמכם בחברת ביטוח בעלת מוניטין של אמינות, הוגנות ויעילות, שבבוא היום תטפל בכל ענייניכם במהירות ובמקצועיות.

גמישות פתרונות ביטוחים

לכל עסק צרכים ביטוחיים שונים, והשאיפה שלכם היא לרכוש את הביטוח שיעניק לכם את הכיסוי הטוב ביותר עבורכם. לצורך זה, על סוכן הביטוח שלכם להפעיל שיקול דעת, חשיבה יצירתית וגמישות מחשבתית, כך שניתן יהיה למתוח ולכווץ את הכיסוי הביטוחי בדיוק לפי מידות העסק שלכם. כך, מצד אחד תשלמו פחות כסף ולא תשלמו על מוצרים ביטוחיים שאין לכם צורך בהם, ומצד שני – תקבלו פוליסה המכסה את צרכיו הביטוחיים של העסק שלכם במלואם. משום כך, פנו לסוכנות ביטוח המציעה פתרונות ביטוח יצירתיים מותאמים אישית לכל לקוח, סוכנות ששמה לה למטרה להקים עבור כל לקוח את הפוליסה המושלמת עבור צרכיו הייחודיים.

המלצות על סוכנות הביטוח

כפי שאמרו חכמינו, אין חכם כבעל ניסיון, ולכן המלצות חמות על סוכנויות ביטוח הן בעלות משקל רב בבחירת סוכנות הביטוח שלך. כשמדובר בביטוח חבות מקצועית, התייעצו עם קולגות ובקשו המלצות מעמיתיכם למקצוע. שכן שסוכן הביטוח שלו עזר לו מאוד כשביתו הוצף אינו מהווה ממליץ רלוונטי במקרה זה, כיוון שאין בכך כדי לרמוז דבר על בקיאותו של הסוכן בביטוח המקצועי הדרוש לך. לעומת זאת, המלצה מקולגה שסוכן הביטוח שלו דאג שיקבל את מלוא הכיסוי הביטוחי במקרה של תביעה כנגדו – שווה זהב.

אינטראקציה אישית

בנוסף לכל הנקודות המקצועיות הקשורות לבקיאותו ולניסיונו של הסוכן בתחום הביטוח בענף המקצועי שלכם, חשובה האינטראקציה ביניכם לבין הסוכן. חשוב שהתקשורת ביניכם תהיה כנה וברורה, חשוב שלאחר פגישה עם הסוכן תרגישו שהדברים ברורים לכם, ושלא תהיו מבולבלים יותר משהייתם לפני הפגישה. בנוסף, חשוב שתרגישו כי הסוכן מתאים את הביטוח עבורכם, ואינו מנסה למכור לכם נוסחה קבועה מראש. לכן, אם בסיום הפגישה עם הסוכן אתם חשים שדבריו היו מוכנים וערוכים מראש, כנאום קבוע הנישא בפני כל לקוח, ייתכן שזה אינו הסוכן האידיאלי עבורכם. התקשורת ביניכם ובין הסוכן צריכה להיות פתוחה ונעימה. עליכם לחוש חופשיים להעלות כל סוגיה ובעיה שדורשת פתרון, ועליכם להרגיש שאתם יכולים לסמוך על הסוכן שלכם. אינטראקציה אישית טובה תייצר אמפתיה ומחויבות משני צדי הקשר, ותעבוד לטובתכם.

סוכן ביטוח אישי שמטפל בך

הטרנד של רכישת ביטוח בחברות גדולות ישירות, ללא סוכן אישי, עלול לעבוד לרעתכם כשתידרשו להפעיל את הביטוח שלכם, כיוון שתמצאו את עצמכם עומדים כמעט לבד מול חברת הביטוח. כאשר אין סוכן אישי המטפל בכם, אתם הופכים לעוד לקוח אנונימי – תיק מספר זה וזה – ואין אדם בארגון שיקדיש את המאמץ הנוסף כדי שתקבלו את מלוא זכויותיכם. לעומת זאת, כאשר סוכן אישי מטפל בכם, הוא מכיר אתכם, יודע כמה קשה הפגיעה של האירוע הביטוחי עבורכם, ויילחם על מנת שתקבלו את מלוא הפיצוי המגיע לכם.

שמור על קשר

סוכנות הביטוח שלכם צריכה להיות זמינה עבורכם ולהימצא במרחק סביר ממקום עבודתכם או ממקום מגוריכם. כאשר סוכנות הביטוח מרוחקת, אתם עלולים למצוא את עצמכם מבזבזים ימי עבודה שלמים על פגישות עם סוכן הביטוח, או לחלופין – מוותרים על פגישות ועל דיונים בנושא הפוליסה על מנת לחסוך את זמנכם היקר. משום כך, כדאי שסניף סוכנות הביטוח שלכם יהיה בסביבת החיים היומיומית שלכם (בקרבת הבית או העסק), כך שתוכלו לשלב ביקורים בסוכנות במהלך יומכם, ככל שתידרשו לכך.

ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים

תביעות ביטוח רשלנות מקצועית

המציאות בישראל כיום היא שבכל שנה מוגשות תביעות רבות בגין רשלנות ואחריות מקצועית. ככל שתהיו מנוסים ומקצועיים, עדיין טעויות קורות לכל אחד, ותאונות בלתי מתוכננות אינן תופעה ניתנת לשליטה. ביטוח טוב יוכיח את עצמו ככדאי בבוא היום, והעלות החודשית בטלה בשישים אל מול התועלת, כאשר אתם עומדים בפני תביעה המאיימת לשמוט את הקרקע מתחת לקריירה המקצועית שבניתם לעצמכם. ביטוח אחריות מקצועית מגן עליכם מפני קריסה והתרסקות מקצועית וכלכלית במקרה של תביעה המוגשת כנגדכם, בנוסף, הביטוח מבטיח כי התובע, בתנאי שתביעתו מוצדקת, יקבל את הפיצוי המגיע לו בלי לפגוע בפרנסתכם ובאורח החיים שלכם. בחירה נבונה של סוכנות הביטוח המקצועי שלכם היא מהותית לטיב השירות ולאיכות הפוליסה שתקבלו. זכרו כי מי שטורח בערב שבת – זוכה לאכול ארוחה מענגת בשבת, ומי שיתכונן כראוי לשעת צרה – יצא ממנה מחוזק ויציב.

חתימה על נספחי ביטוח

כפי שאתם יודעים לרוב ההסכמים שאתם עושים עם מזמיני העבודה יש בצידם נספחי ביטוח המאשרים כי אתם מכוסים בביטוח מתאים לסוג שירות שאתם נותנים. מגיעים אלינו הרבה לקוחות שמחכים שבועות לחתימה על אישורי ביטוח מצד סוכנות הביטוח שלהם, דבר המעקב תשלומים רבים, וגורם לנזק כספי עצום, יש לסכם עם סוכנות הביטוח מראש זמני תקן לקבלת נספחי ביטוח מרגע קבלתם בסוכנות, דבר שיחסוך לכם טרטור גדול בהתנהלות בשוטפת.

ביטוח סיכונים מיוחדים

חברות הביטוח הישראליות בדרך כלל מבטחות מקצועות שבלונה כמו רואי חשבון מהנדסים רופאים, יש הרבה מקצועות שנכללים במקצועות סיכונים מיוחדים שלא משתבצים במקצועות השבלונה, ורק סוכנויות עם אפשרויות וקשרים עם חברות ביטוח משנה בחו"ל יכולות לתת את הפתרון הנכון למקצוע "המיוחד". יש לברר מראש אם לסוכנות יש ערוץ עם מבטחי משנה בחו"ל .

ביטוח חבות מקצועית

יעדים סוכנות ביטוח

משרדינו מתמחה בביטוח רשלנות מקצועית למקצועות הנדסה, תכנון והבנייה, למקצועות רפואה ומקצועות הפרא רפואי, ומקצועות חופשיים נוספים, בעלי משרות בכירות בעולם העסקים ועוד. אנו פועלים בהצלחה בשוק הביטוח הישראלי והבנלאומי משנת 1997.
אנו יכולים לתת לך פתרונות בענפים הבאים:

  • ביטוח אחריות מקצועית רפואית.
  • ביטוח למקצועות הפרא רפואיים.
  • ביטוח למוסדות רפואיים.
  • ביטוח לאדריכלים.
  • ביטוח מהנדסים.
  • ביטוח למתכנני ערים.
  • ביטוח הנדסאים
  • ביטוח אחריות מקצועית לרואי חשבון.
  • ביטוח למקצועות חופשיים נוספים.

שירות אמין ומקצועי

כשמדובר בעתידכם המקצועי, לא כדאי להשאיר את הדברים לחסדיה של יד המקרה, ולכן עליכם לערוך סקר שוק ולבדוק מהי סוכנות הביטוח הטובה ביותר עבורכם: היכן תקבלו את היחס המתאים, היכן יבנו עבורכם פוליסה מותאמת אישית ולאיזו סוכנות יש ניסיון מוכח בביטוח המקצועי הדרוש לכם. אנחנו לשרותכם לכל שאלה או התלבטות צרו איתנו קשר עוד היום. 

מאמרים נוספים

דירוג:

/ 5.

שיתוף:

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר​
דילוג לתוכן