נכנסים מאחורי ההגה? אלה הביטוחים שתזדקקו להם

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

למרות שנהיגה ברכב נחשב כיום לדבר שבשגרה ומבחן התיאוריה, לימודי הנהיגה, הטסט ורישיון הנהיגה נחשבים לטבעיים לגמרי כאשר אנחנו מגיעים לגיל מסוים, איננו עוצרים לחשוב על הסכנות הרבות האורבות בכבישים, לרכב, לנוהג בו, לנוסעים שהוא מסיע ואף לנהגים אחרים בסביבתו. אנחנו לא באמת חושבים על כל מה שעלול לקרות בכל פעם שאנחנו מתיישבים מאחורי הגה, ובחלק גדול מהמקרים, אנחנו נוהגים בצורה אוטומטית לגמרי, כאשר הראש שלנו טרוד במחשבות שעניינן נושאים אחרים. על כל צרה שלא תבוא, אנחנו נוהגים להצטייד בביטוח רכב, אבל האם ידעתם שישנם מספר ביטוחים קיימים, אשר מכסים בעיות שונות?

נהיגה בשכרות וכיסוי ביטוחי

נהיגה בשכרות נחשבת ל"נהיגה רשלנית" וחשודים המואשמים בנהיגה כזו אינם זוכים בעונשים אחידים, כאשר מובא החשוד בעבירה למשפט. במקרים כאלה, נוהגות החברות המבטחות להמתין לפסיקתו של בית המשפט. אם זאת, ניתן לומר כי ישנה מגמה מתמדת של דרישה להחמיר בעונשיהם של נהגים הנאשמים בנהיגה בשכרות, ולמרות שנכון לרגע זה, החוק איננו פוטר את חברת הביטוח מתשלום במקרים של תאונה הנגרמת בעת נהיגה בשכרות, המגמה היא להחשיב את הנהג כ"אשם-תורם" ולחייבו בתשלום של חלקו של הנזק.

ביטוח חובה

ביטוח חובה, כשמו כן הוא – בו מחויבים כל בעלי הרכב לבטח את הרכב, ע"פי פקודת רכב מנועי תש"ל- 1970. למרות היותו ביטוח "חובה", ניתן למצוא הבדלים בין הפוליסות השונות ומחיריהן מושפעים מגורמים רבים כסוג הרכב ונפח המנוע שלו, גיל הנהג הצעיר ביותר אשר נוהג ברכב באופן קבוע, הוותק של הנהג החדש ביותר הנוהג ברכב באופן קבוע, מספר התביעות הקודמות שהוגשו וכן הלאה. שימו לב: ביטוח חובה מבטח כל אדם צעיר מהגיל לפיו נרכשה הפוליסה, בתנאי שהוא איננו נוהג ברכב באופן קבוע. לכאורה, יש כאן פרצה שמאפשרת לרכוש ביטוח חובה מוזל (המיועד לאנשים מבוגרים יותר) ולתת לנהגים הצעירים יותר לנהוג ברכב, אולם הדבר איננו מומלץ, מכיוון שבמקרה של תאונה, תצטרכו להוכיח כי הם אינם נוהגים ברכב באופן קבוע. ביטוח חובה מכסה נזקי גוף שנגרמו בשימוש ברכב, ללא קשר לאשמת הנוהג ברכב, הנוסעים ברכב או הולכי רגל.

ביטוח רכב

ביטוח צד ג'

ביטוח צד ג' נועד לכסות את עלותם של נזקי הרכוש שיגרמו לצד שלישי עקב שימוש ברכב. הפוליסה איננה מכסה נזקים לרכב המבוטח כתוצאה מתאונות , נזקי טבע, גניבה, הרס כולל (Total Loss) וכד'. על הפוליסה הבסיסית מתווספים רכיבים נוספים ככיסוי ביטול השתתפות עצמית והגנה משפטית, שירותי דרך ושירות גרירה, תיקון שמשות ועוד.

ביטוח מקיף

ביטוח מקיף מטרתו לכסות נזק ואובדן שנגרמים לרכב המבוטח. אלה יכולים להיות תוצאה של התלקחות או פיצוץ, גניבה, נזקי טבע, תאונות וכד'. ניתן כיום לקבל גם פוליסות לביטוחים מקיפים חלקיים אשר מעניקות כיסוי ביטוחי מוגבל ומוזל, אשר עלול שלא להשתלם בטווח הרחוק.

מאמרים נוספים

דירוג:

/ 5.

שיתוף:

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר​

למה יעדים?

שירות

שירות אדיב ותמיד מכל הלב

ניסיון

ניסיון של למעלה מ- 20 שנה

מוניטין

מוניטין טהור עם אינסוף המלצות מלקוחות

קשרים

מקושרים לכל החברות ביטוח בישראל

360

פתרונות ביטוח ופיננסים לכל צורך

מחירים

דואגים תמיד למחיר ביטוח הטוב ביותר ללקוחותינו

0 +

פוליסות

0 +

לקוחות

0

שנות נסיון

0 +

עובדים

דילוג לתוכן