ביטוח מקצועי לפסיכיאטרים

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

ביטוח מקצועי לפסיכיאטר – כמו אויר לנשימה לעוסקים במקצוע ייחודי

ביטוח אחריות מקצועית מתייחס להרבה תחומי עיסוק. עורכי דין, רואי חשבון, מהנדסים מכל התחומים, אדריכלים, רופאים וכיוצא באלה מקצועות חופשיים מבטחים עצמם כיום בביטוח אחריות מקצועית, הבא לשמור עליהם מפני תביעות בגין רשלנות מקצועית או חוסר אחריות מקצועי. לאחרונה נוספו לרשימה הזו גם פסיכיאטרים בגלל מעמדם המיוחד בעולם הרפואה וסמכותם הגדולה באשר לחייהם של אנשים רבים. פסיכיאטרים אולי יותר מכל מקצוע אחר, אפילו יותר מרופאים רגילים, נתונים לתביעות משפטיות בגין רשלנות מקצועית.

תביעות בגין רשלנות מקצועית

רשלנות מקצועית הוא מונח המתייחס למעשים שלא נעשו בכוונה תחילה כדי לפגוע במישהו, אלא שנעשו מעשים או שנמנעו מלעשות מעשים שבדיעבד פגעו במישהו, ואותו נפגע רוצה לקבל פיצוי בגין פגיעה זו, תהיה זו פגיעה גופנית או נפשית. כדי לפתור סוגיה זו של רשלנות מקצועית מטיל בית המשפט על התובע להוכיח מה היה אמור להיעשות שלא נעשה ע"י הבאת מומחים בתחום, המוכנים להעיד מהי הנורמה בתחום הנדון, והיכן נעשתה הטעות בהחלטה ובטיפול.

כאשר מדובר בעבודתו של הפסיכיאטר שהוא רופא לבריאות הנפש, הדברים עוד יותר מסובכים ועוד יותר מעורפלים, כל זאת עקב חוסר היכולת הוודאי להוכיח מה ניתן היה או נידרש היה לעשות בכל מקרה לגופו. ערפול זה מנוצל לא אחת בידי עורכי דין ממולחים שדוחקים בלקוחותיהם לתבוע את הפסיכיאטר שלהם לשם גריפת רווחים נאים על חשבון הפסיכיאטר.

ובנוסף לכך, בניגוד לפסיכולוג שרוב הזמן מקשיב ומהנהן בראשו למשמע צרותיהם של לקוחותיו, הרי שפסיכיאטר עוסק במקצוע שונה לחלוטין. פסיכיאטר אמור לתת עזרה נפשית לאנשים החולים במחלות נפש, ולא רק זאת, אלא שפסיכיאטר הוא רופא לכל עניין ודבר (MD) ובסמכותו לרשום תרופות לחוליו, וכן לאשפז אותם בכפייה במידת הצורך.

מכאן, ברורה הסיבה העיקרית, מדוע רבים הם הפסיכיאטרים הפונים כיום לבטח עצמם בביטוח מקצועי לפסיכיאטר.

ביטוח מקצועי לפסיכיאטרים – תביעות לאחר זמן רב

רבות התביעות כנגד פסיכיאטרים מתבצעות זמן רב, לאחר שהתובע כבר מזמן אינו עוד מטופל של הפסיכיאטר. ביטוח מקצועי טוב יכסה את המבוטח במקרים כאלה, ויש ביטוחים שיכולים להתקבל גם לאחר תום הטיפול, ולא יחולו רק בהתאם לתקופת הטיפול וחפיפתה לתקופת הביטוח.

עד לפני כמה שנים לא שמענו על תביעות משפטיות רבות כנגד אנשי מקצוע כגון פסיכיאטרים או רופאים. לאחרונה, הפך עניין התביעות המקצועיות לטרנד שרבים מנצלים אותו ואת הפרצות בחוק כדי לגרוף רווחים נאים.

פסיכיאטרים, כמו בעלי מקצועות אחראיים רבים נוספים, נתונים לסכנה כזו באופן יום יומי, ולא רק שכך, אלא שתביעות כלפיהם יכולות להגיע שנים לאחר תום הטיפול בלקוח. ביטוח מקצועי לפסיכיאטרים מסוגל להתמודד עם הבעיה באופן מקיף, שיוכל לשחרר אתכם מהצורך להפסיד ימי עבודה חיוניים או חס וחלילה למכור נכסים כדי לנהל משפט מתיש.

בחירה בביטוח מקצועי מחייבת אתכם בבחירה מושכלת של סוכנות הביטוח הראויה, המנוסה והאמינה בתחום זה. אל תתפשרו על פחות מהטוב ביותר כדי להגן על חיי המקצוע האחראיים שלכם, ובעקיפין להגן על משפחותיכם ושמכם הטוב בקרב קהיליית הפסיכיאטרים בישראל וברחבי העולם.

דירוג:

/ 5.

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר​
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם
דילוג לתוכן