המדריך לביטוח אובדן רווחים

הגנה על הרווחים שלך זה העסק שלנו

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

ביטוח אובדן רווחים הוא סעיף פחות מוכר בביטוח העסק, אולם זהו סעיף משמעותי וחשוב, שלכל בעל עסק כדאי לתת עליו את הדעת. מהו ביטוח אובדן רווחים, למי הוא חשוב, ומה הם הדברים החשובים שעל בעל העסק לבדוק בפוליסה, על כך בשורות הבאות.

מהו ביטוח אובדן רווחים

כאשר נגרם נזק לעסק, סעיפי הביטוח המתאימים משפים את המבוטח בהתאם לנזק שנגרם, בין אם מדובר בשריפה, גניבה, תקלה טכנית, או מכונה שהתקלקלה, אולם סעיפים אלו אינם מפצים את המבוטח בגין ההפסדים שהתקלה או הנזק עלולים לגרום להם לאורך התקופה בה העסק יאבק לחזור לפעילות רגילה. כך למשל, אם התקלקלה מכונה חיונית, תקבל פיצוי שיאפשר לך לרכוש מכונה חדשה אולם את הנזק שייגרם לעסק כתוצאה מעצירת העבודה, עד שהמכונה החדשה תתחיל לפעול, ביטוח רכוש לא יכסה. נזקים אלו יכולים להיות גדולים באופן משמעותי ממחירה של המכונה שהתקלקלה, שכן מדובר בעסקאות שהתעכבו, בלקוחות שלא קיבלו את הסחורה בזמן, בעסקאות חדשות שאינך יכול לקחת על עצמך בתקופת השיקום של העסק, ועוד. ביטוח אובדן רווחים מבטיח לך כבעל עסק, פיצוי מתאים לתקופת ההשתקמות של העסק, וכך מאפשר לך להחזיר את העסק לקדמותו, מבלי לשקוע בחובות והפסדים.

מה מכסה ביטוח אובדן רווחים

ביטוח אובדן רווחים מכסה את ההפסדים שנגרמים לעסק כתוצאה מגניבה, אבדן, או פגיעה ברכוש וציוד החיוניים לפעילות העסק. כך למשל, אם ארעה שריפה, ביטוח אבדן רווחים מפצה אותך בהתאם לזמן שייקח להשיב את העסק לפעילות. סעיפיו של ביטוח אובדן רווחים משתנים בהתאם לאופי העסק, לתקופת השיפוי, ולצרכיך כבעל העסק. ביטוח אובדן רווחים אינו מפצה אותך על הנזק שנגרם לרכוש, שכן הרכוש מבוטח בסעיף ביטוחי אחר.

ביטוח אובדן רווחים

דגשים וסעיפים חשובים

כבכל חוזה, גם בחוזה ביטוח אובדן רווחים, יש לקרוא את האותיות הקטנות. בכדי שהביטוח יהיה תקף, חשוב לוודא שהרכוש והעסק מבוטחים באותה חברה בה אתה רוכש ביטוח אבדן רווחים.  בנוסף לכך, כאשר אותה חברה מבטחת אותך גם עבור הרכוש וגם עבור אובדן רווחים, יש למבטח אינטרס להשיב את העסק במהירות האפשרית לפעילות תקינה, על מנת להימנע מתשלומי אבדן רווח גדולים. כמו כן, יש לוודא כי קיימת התאמה בין סעיפי ביטוח הרכוש, ובין ביטוח אובדן רווחים.

גובה הפרמיה

גובה הפרמיה בביטוח אובדן רווחים נקבע בהתאם לרווח הגולמי של העסק, על פי נתונים שעליך לספק למבטח, וכן על פי תקופת הביטוח. בקביעת תקופת הביטוח, תן את דעתך על הזמן בו ייקח לעסק לשוב לפעילות אופטימאלית.  הערכת הרווח לחישוב הפרמיה נעשית על פי נתוני ההכנסות וההוצאות של שנת העסקים הקודמת, וחשוב לוודא שיש סעיף המזכה אותך בפיצוי גבוה יותר במקרה שהרווחים עולים במידה ניכרת, או לחלופין, להודיע לחברת הביטוח על שינוי ברווחיות, ולהתאים את הפרמיה למצב החדש. במידה ולא תעשה זאת, הפיצוי שתקבל יחושב על פי הנתונים שסופקו , ולא על פי אובדן הרווחים העדכני.

מומחיות היא שם המשחק

ביטוח אובדן רווחים הוא סעיף חשוב בביטוח העסק, ועל מנת שתזכה לפיצוי מספק בשעת הצורך עליך לפנות לאנשי מקצוע אמינים ומנוסים. חברת יעדים מתמחה בכל תחומי הביטוח לעסקים, וסוכני הביטוח המקצועיים שלנו אמונים על התאמת הפוליסה לצרכי הלקוח, כך שבשעת הצורך, העסק שלך יוכל לחזור לתפקוד מלא במהירות האפשרית, מבלי שתיאלץ להיכנס לאוברדרפט ולקחת הלוואות שתתקשה לעמוד בהחזרים שלהן. שילוב נכון של ביטוח רכוש וביטוח אובדן רווחים, יעשה את ההבדל בין קריסה כלכלית להתאוששות וצמיחה מחודשת. לפרטים נוספים, הינך מוזמן להשאיר את פרטיך ונשמח לעמוד לשירותך.

מאמרים נוספים שאסור לך לפספס :

מאמרים נוספים

דירוג:

/ 5.

שיתוף:

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר​

למה יעדים?

שירות

שירות אדיב ותמיד מכל הלב

ניסיון

ניסיון של למעלה מ- 20 שנה

מוניטין

מוניטין טהור עם אינסוף המלצות מלקוחות

קשרים

מקושרים לכל החברות ביטוח בישראל

360

פתרונות ביטוח ופיננסים לכל צורך

מחירים

דואגים תמיד למחיר ביטוח הטוב ביותר ללקוחותינו

0 +

פוליסות

0 +

לקוחות

0

שנות נסיון

0 +

עובדים

דילוג לתוכן