מדריך משכנתא למשקיעים

ככה תיצרו לעצמכם הכנסה פסיבית - משכנתא למשקיעים

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

כיום אנשים רבים בוחרים להשקיע בתחום הנדל"ן, ולא בכדי: תחום הנדל"ן נחשב לתחום יציב במיוחד, אשר מניב למשקיעים שלו תשואות יפות לאורך הזמן. על אף שכיום קיימים אפיקי השקעה רבים, ייתכן כי אפיק ההשקעה הנדל"ני הוא האפיק הכדאי והבטוח ביותר – עבור מי שידו משגת להשקיע בתחום זה.

בניגוד להשקעות רבות אחרות, הכרוכות בסיכונים רבים ברמות משתנות, נדל"ן הוא מצרך מבוקש תמיד, שהביקוש אליו נמצא בעלייה מתמדת וימשיך לעלות – בעיקר תודות לגידול בתוחלת החיים. השקעה בנדל"ן למעשה מאפשרת למשקיעים להחזיק בנכס מניב, אשר כל עוד יישאר בבעלותם, ימשיך להניב תשואות יפות ויציבות, וסביר להניח שערכו אף יעלה באופן משמעותי עם הזמן. בנוסף, מדובר בהשקעה שאינה דורשת מהמשקיעים תשלומי מיסים באופן שוטף, כך שבטווח הארוך – היא גם משתלמת יותר מסוגים אחרים של השקעות. אז איך קונים נדל"ן להשקעה? מהם הדברים שעלינו לתת עליהם את הדעת ואיך מקבלים משכנתא? לפניכם מדריך משכנתא למשקיעים, אשר יסייע לכם להבין את כל הפרטים האלה ועוד.

יש לנו מסלולי משכנתאות למשקיעים לדירה שניה עד 80% מימון פנו אלינו לייעוץ !!

לפני הכל – מהו נכס מניב?

כמעט כל אדם שמתעניין בנדל"ן, שמע לפחות אחת בחייו את המילים "נכס מניב". עם זאת, לא כולנו בהכרח יודעים מה משמעותו המדויקת של המושג הזה. נכס מניב הוא נכס מסחרי או פרטי, אשר מעניק לבעליו הכנסה כספית על בסיס חודשי באמצעות השכרתו. כלומר – מדובר במוצר שמטרתו לשרת אותנו מבחינה כלכלית, ולהבטיח לנו הכנסה קבועה ויציבה לאורך זמן. נכס מניב אינו חייב להיות דירה בהכרח, אלא גם יכול להיות חנות, מפעל, משרד ועוד. ההשקעה בנכס מניב יכולה להיות קטנה, או לחילופין – גדולה ויקרה, כתלות במיקום הנכס, בגודל שלו ובפרמטרים משתנים נוספים אשר משפיעים על המחיר הסופי של הנכס. הנכס המניב משמש למעשה כמעין הכנסה פסיבית, שכן הוא כמעט ואינו דורש מאתנו שום פעולה פרט להשכרתו ולתחזוקה או תיקונים מדיי פעם.

משכנתא למשקיעים

מדריך משכנתא למשקיעים – שלב אחרי שלב

אין ספק כי משקיעים המעוניינים לקחת משכנתא ייתקלו בלא מעט בירוקרטיה בדרך, אשר עלולה לסבך את התהליך ולהקשות עליו. מסיבה זו, ריכזנו עבורכם את השלבים העיקריים ללקיחת משכנתא למשקיעים:

  1. בחירת הנכס וחישוב העלויות – בעת בחירת הנכס, יש לקחת בחשבון את העלויות שלו אל מול החסכונות שלכם. בנוסף, חשוב מאוד להבין כי אם ברשותכם כבר נכס אחד ואתם מעוניינים לרכוש נכס נוסף לצרכי השקעה – על פי חוק, שיעורי מס השבח והרכישה שתחויבו בהם יהיו גבוהים יותר מאלה שנדרשתם אליהם בנכס הראשון שלכם. כמובן שפרט לכל אלה, ישנן עלויות נוספות שתצטרכו לקחת בחשבון, ביניהן: שכר טרחת עורך דין, הפרשי מחירים בגין הצמדת הנכס למדד תשומות הבנייה, דמי פתיחת תיק למשכנתא, תשלום עבור ייעוץ משכנתאות, תשלום לשמאי, דמי הסכמה עבור מנהל מקרקעי ישראל ועוד, וכמו כן עלויות שוטפות שתידרשו אליהן, כמו למשל ביטוח חיים ומבנה.
  2. קבלת אישור עקרוני למשכנתא – בטרם סגירת עסקת נדל"ן מכל סוג שהיא, חשוב מאוד להוציא אישור עקרוני למשכנתא מהבנק. מטרתו של האישור הזה היא לוודא כי הבנק אכן מאשר לכם את המשכנתא, כך שתוכלו להימנע מביצוע עסקת נדל"ן מבלי שאתם יודעים אם בכלל יש לכם אפשרות לרכוש את הנכס. קבלת אישור עקרוני היא תהליך פשוט יחסית, במסגרתו המבקש פונה אל הבנק ובודק אם הוא עומד בתנאים שלו לצורך קבלת משכנתא. במסגרת התהליך, ניתן גם להבין מהו גובה המשכנתא שהבנק מוכן להעניק לכם, מהו סדר הגודל של הריביות, לכמה זמן ניתן לפרוס את התשלומים ועוד. חשוב לדעת כי אישור עקרוני אינו מחייב אתכם בשום צורה או דרך לבנק, ולכן, אין שום מניעה מלקבל אותו גם במספר בנקים שונים. למעשה – מומלץ דווקא לפנות למספר בנקים שונים לצורך קבלת אישור עקרוני, שכן לעיתים, בנק אחד לא יאשר את המשכנתא ואילו האחר כן. מסיבות אלה, רצוי מאוד שלא לוותר על שלב זה, גם אם אתם בטוחים ביכולתכם לקבל משכנתא.
  3. ביצוע שמאות מקדימה – מומלץ מאוד לבצע שמאות מקדימה לפני סגירת העסקה, יש נכסים שמוצאים לשוק במחיר גבוה בהרבה ממה ששמאי הבנק, יעריך( לדוגמא דירות מחולקות). במקרה זה המשקיע יצטרך להביא הון עצמי רב מהבית, מקרה אשר לא היה מוכן לו, ויכול לגרום לו הפרת חוזה רכישה.
  4. בחירת הבנק המממן – לאחר קבלת האישור העקרוני והתקדמות בעסקת הנדל"ן, חשוב מאוד לבצע מעין "סקר שוק" בין הבנקים על מנת לקבל את ההצעה האטרקטיבית ביותר למשכנתא. לעיתים קרובות, תגלו שישנם הבדלים משמעותיים בין תנאי המשכנתא שתקבלו מהבנקים השונים, ולכן מומלץ שלא "להינעל" על בנק אחד ספציפי, אלא לבצע את סקר השוק בצורה רחבה ככל הניתן.
  5. פתיחת תיק הלוואה – לאחר בחירת הבנק, תידרשו לספק לו רשימה של בטחונות, וכמו כן גם טפסים שונים. מטרת הטפסים והבטחונות האלה היא בעצם להבטיח לבנק את שליטתו על הנכס – וזאת במקרה שלא תוכלו להחזיר את המשכנתא מכל סיבה שהיא.

מדוע כדאי להיעזר בשירותים שלנו?

לקיחת משכנתא ורכישת נכס היא תהליך לא פשוט בלשון המעטה, הן עבור אנשים פרטיים והן עבור משקיעים. על מנת לקבל את ההצעה הטובה והמשתלמת ביותר, חשוב מאוד להיעזר באנשי מקצוע שיוכלו לסייע לכם לקבל את העסקה האטרקטיבית והבטוחה ביותר. למשרדנו התמחות מיוחדת במתן משכנתאות למשקיעים וליווי צמוד לכל אורך העסקה ועד לסגירתה, הכולל בין היתר שירות VIP, החתמת המשכנתא בבית הלקוח, מתן אישור עקרוני למשכנתא בתוך שלושה ימים בלבד ועוד. בנוסף, חשוב להבין כי גובה המשכנתא שניתנת לרוב למשקיעים או לאנשים אשר מעוניינים לרכוש בית נוסף, עומדת על 50 אחוזים בלבד.

הליווי והשירות של משרדנו, יאפשר לכם לקבל משכנתא בגובה של עד 80 אחוזים!! בתנאים משתלמים – עניין אשר יקל עליכם משמעותית בביצוע העסקה.

צרו עמנו קשר עוד היום לקבלת פרטים נוספים, ונשמח לסייע לכם ברכישת נכס מניב, אשר יספק לכם הכנסה יציבה למשך שארית חייכם.

מאמרים נוספים שאסור לפספס :

מתן האשראי כפוף לשיקול דעת הבנק. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

מאמרים נוספים

דירוג:

/ 5.

שיתוף:

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר​
דילוג לתוכן