ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים

כל מה שרציתם לדעת על ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

ביטוח מקצועי למהנדס  – השמירה שלך על חיים שפויים

מה אמור לעשות מהנדס שיום בהיר אחד נתבע על ידי הלקוח שלו, על כך שהתכנון ההנדסי למבנה שלו לוקה בחסר, וכי יש סכנה ממשית להתחיל את הבנייה מחדש עקב כך. עד לא מזמן היה המהנדס יכול לפנות לבוס שלו בחברה ההנדסית שבה עבד ולצפות שמעסיקו מבוטח מפני תביעות כאלו.

אך מה יעשה מהנדס עצמאי? אדם כזה צפוי להרס כלכלי טוטאלי במידה ותביעה כזו תתברר כצודקת. לכן, רבים הם המהנדסים העושים כיום ביטוח מקצועי למהנדסים, כדי להבטיח עצמם מפני מקרים כאלה ודומים להם. לביטוח כזה קוראים ביטוח אחריות מקצועית והוא מתייחס למקצועות שונים באופן נפרד.

בשנים האחרונות הפך ביטוח אחריות מקצועית למבוקש מאד בקרב בעלי מקצועות חופשיים, ולכולם אותה הסיבה: לכסות עצמם במקרה של תקלות או פגיעות בעבודה. פוליסת הביטוח מכסה את המבוטח במקרה של תביעה בגין עבודתו, שלא נעשתה כראוי עקב כשל בתכנון או בביצוע שנעשה בתום לב .

הרעיון העומד בבסיס ביטוח אחריות מקצועית הוא פשוט: המהנדס רוכש לעצמו ביטוח אחריות מקצועית בתחומו, והפוליסה מגנה עליו אם יגיעו תביעות שיתבע בהם במסגרת תקופה שנקבעת מראש ע"י רוכש הפוליסה וחברת הביטוח כתקופת הביטוח.

במידה וייתבע במסגרת הזמן המוגדר תישא חברת הביטוח בהוצאות התביעה עד לסיומה. זהו הבסיס לביטוח האחריות המקצועית, ואליו ניתן להוסיף מרכיבים כגון: אובדן מסמכים, הוצאת דיבה, אי יושר של העובדים כלפי המבוטח , כיסוי לתקופות עבר שלא בוטחו  וכדומה.

ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים

למה יש לצפות מביטוח אחריות מקצועית למהנדסים?

אחריותו המקצועית של מהנדס קשורה לאיכות העבודה שלו בכל פרויקט ופרויקט שעבד עליהם בנפרד. כשלון במקרים כאלו עלול לפגוע במהנדס באופן אנוש ועד התרסקותו הכלכלית והאישית לחלוטין. ביטוח מקצועי למהנדסים הוא הכלי הראשון, שיסייע לו במקרה חירום שכזה ויגן עליו מפני כל תביעה פרטית כנגדו.

במעבר בין פוליסות ביטוח מקצועי למהנדסים  , יש לשים לב לתקופת הזמן שפוליסת הביטוח מכסה רטרואקטיבית, וכן לשים לב שחברת הביטוח החדשה ,מציינת את התאריך הרטרואקטיבי בפוליסה , כדי שהרצף הביטוחי ישמר .

ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים כמו להרבה בעלי מקצועות חופשיים הוא המפתח לשמירה על חיים שפויים ללא התרוצצויות רבות והפסד של ימי עבודה  בגין תביעה או חשש לכשל בעבודה .

ביטוח מקצועי למהנדסים מהווה כיום את התשובה לכל המהנדסים המעוניינים להמשיך ולעבוד, למרות שנתבעו בגין עבודה כזו או אחרת שלהם. חשוב לזכור, כי מהנדס עובר מפרוייקט לפרוייקט כל הזמן. אין לו עבודה קבועה כמו של פקיד בדואר, וגם לא כמו של עורך דין. מהנדס יכול להיתבע בגין עבודה שעשה גם לאחר שנים רבות מתום הפרויקט, ולכן כה חשובה פוליסת הביטוח שלו.

פוליסת ביטוח מקצועי למהנדסים  היא עניין למקצוענים. אל תתנו לפקיד ביטוח להכין לכם פוליסה מקצועית. כאן דרוש אדם בעל ניסיון ומיומנות, כדי להתאים את הפוליסה לצרכים המדויקים שלכם, כדי שלא תאלצו להוציא כספים מיותרים מכיסכם.

ביטוח אחריות מקצועית למהנדס

אנשים הנושאים באחריות מקצועית כבדה, זקוקים לסוכנות ביטוח ותיקה בתחום ביטוח מקצועי למהנדסים , שתדע להיות שם לצידם בכל מקרה וצרה. למעבר למדריך לרכישת ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים לחץ כאן >>

דירוג:

/ 5.

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר​
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם
דילוג לתוכן