ביטוח קבלנים לשיפוץ בניין

לא מתחילים פרוייקט שיפוץ בניין לפני ביצוע ביטוח קבלנים

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

ביטוח הוא מוצר חשוב מאין כמותו, המעניק לנו מעין רשת בטחון בכל פעילות שעלולה לשאת בחובה סיכון. זה יכול להיות הסיכון של גניבת הרכב או גרימת נזק לרכב או לצד שלישי. זה יכול להיות הסיכון לפריצה לבית וגניבת הרכוש, זה יכול להיות הסיכון לאובדן רכוש בגין שריפה, הצפה או רעידת אדמה וזה יכול להיות גם סיכון שעומד בפניו קבלן ועומדים בפניו גם דיירי בניין זמן שיפוץ בניין. בהתאם לכך, ישנה חשיבות עליונה לעריכת ביטוח קבלנים לשיפוץ בניין ולרכישת פוליסות ביטוח רלוונטיות נוספות שעליהן נפרט להלן.

מהם סוגי הביטוחים הנדרשים בביטוח קבלנים לשיפוץ בניין?

ככלל, בפרויקט שיפוץ בניין ניתן למנות שלושה מוקדי סיכון מרכזיים שבגינם יש לערוך ביטוח:

ביטוח מקצועי – המדובר בביטוח שאותו עורך הקבלן ומכסה אותו ואת עובדיו מפני נזקים שייגרמו בשל תפקודו המקצועי. ביטוח זה זמין לאנשי מקצוע רבים לרבות רופא, פסיכולוג, מעסה וכדומה, והוא זמין גם לקבלני שיפוץ וקבלנים בכלל.

ביטוח מבנה – ביטוח זה מיועד לבטח את המבנה במקרה של גרימת נזק למבנה. נזק זה יכול להיגרם משורה של סיבות, החל מדברים פשוטים יחסית כמו גרימת נזק למערכת האינסטלציה באופן שמוביל לנזק נרחב למבנה וכלה בגרימת נזק ליסודות המבנה, לעמודי או קירות תמך ואפילו כתוצאה מנפילת מנוף על המבנה. בכל המקרים הללו מכסה הביטוח את הנזק שנגרם למבנה.

ביטוח צד ג' – ביטוח זה כולל נזקי גוף ונפש שעלולים להיגרם לצד ג' במהלך פרויקט השיפוץ. כך למשל, אם פטיש נופל מגובה רב ופוגע בגופו של עובר אורח, או שעובר אורח מועד בפתח הבניין שנמצא בשלבי שיפוץ, כל תביעה שתוגש על ידי אותו צד ג', תכוסה על ידי הביטוח.

ביטוח קבלנים לשיפוץ בניין

מי אחראי לערוך את הביטוח קבלנים?

ככלל, האחריות על עריכת הביטוח יכולה להיות של הקבלן, של הדיירים או של שניהם יחד. יחד עם זאת, בקרות אירוע ביטוחי, כל אחד מן הצדדים עלול לסבול את ההשלכות של אי עריכת הביטוח המתאים על ידי מי מהצדדים השותפים לפרויקט. בהתאם לכך, כל אחד מן המעורבים בפרויקט, הן הדיירים, הן הקבלנים והן אנשי מקצוע נוספים המשתתפים בפרויקט, אמור לבחון את הנושא ולוודא כי הפרויקט כולו זוכה לכיסויים הביטוחים הנדרשים. במרבית המקרים, קיימים סעיפים המתייחסים לנושא זה באופן ספציפי במסגרת הסכמי עבודה. בסעיפים אלה יש להתייחס לחובה של הקבלן לערוך ביטוח קבלנים לפרויקט שיפוץ בניין ולחובה של כל הצדדים לבטח את המבנה, צד ג' ונזקי גוף ונפש לכל אחד מן המעורבים.

בשורה התחתונה, לפני שאתם נכנסים לפרויקט שיפוץ בניין, חשוב להתייעץ עם סוכן ביטוח או עם גורם מקצועי רלוונטי אחר, לברר מהם סוגי הביטוחים שיש לרכוש לטובת הפרויקט מעבר לביטוח קבלנים לשיפוץ בניין, ולוודא שכל הביטוחים עומדים במקומם כאשר הפרויקט יוצא לדרך ועד סופו.

חשוב לקרא את המאמר הבא לביטוח קבלנים הנותן את פירוט הכיסויים המלא הניתן לרכישה 

נשמח לעמוד לרשותכם לכל שאלה או הצעה

מאמרים נוספים

דירוג:

/ 5.

שיתוף:

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר​

למה יעדים?

שירות

שירות אדיב ותמיד מכל הלב

ניסיון

ניסיון של למעלה מ- 20 שנה

מוניטין

מוניטין טהור עם אינסוף המלצות מלקוחות

קשרים

מקושרים לכל החברות ביטוח בישראל

360

פתרונות ביטוח ופיננסים לכל צורך

מחירים

דואגים תמיד למחיר ביטוח הטוב ביותר ללקוחותינו

0 +

פוליסות

0 +

לקוחות

0

שנות נסיון

0 +

עובדים

דילוג לתוכן