כל מה שצריך לדעת לפני רכישת ביטוח דירה

ביטוח שריפה

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

האירועים האחרונים בחיפה המלווים בשריפות רבות, בהן מאות אלפי אנשים איבדו את הדירות או את הבתים בהם התגוררו, העלו מחדש את הסוגיות הקשורות לביטוח דירה. בעוד דירות שנשרפו כתוצאה מפעולת איבה מכוסות באמצעות מס רכוש, דירות שנפגעו כתוצאה משריפות שהחלו על ידי גורמים טבעיים דווקא כן מכוסות על ידי ביטוח דירה, ולכן רק חלק מבעלי הדירות יפוצו עקב אירועי שריפה האחרונים ברחבי הארץ. אז מה הדברים החשובים שכדאי לדעת לפני שרוכשים ביטוח דירה?

קיים הבדל בין ביטוח תכולה לביטוח המבנה

רבים אינם מודעים לכך, אך ביטוח דירה מחולק לשני מרכיבים עיקריים: ביטוח נזקים המכסה את מבנה הדירה וביטוח המכסה את התכולה לרבות ריהוט, ציוד חשמלי ואף במקרים מסוימים הביגוד הנמצא בדירה. על מנת להשוות ביטוחי דירה שונים חשוב לשים לב לכיסוי המדויק שמציעה כל חברת ביטוח, ולהתייעץ עם סוכן מורשה על מנת להשוות את הפוליסות השונות ואת ההרחבות שניתן להוסיף להן.

מה מכוסה בביטוח מבנה בסיסי?

ביטוח דירה בסיסי מכסה נזקים לחלק מהתשתיות השונות בדירה שנגרמו כתוצאה מפריצה לבית, שריפה בדירה או מחוצה לה (מלבד פעולות איבה כפי שהוזכר לעיל) ואפילו מכסה מקרים נדירים יותר כמו מקרה בו חפץ נפל מכלי טיס על הדירה, עץ קרס על הבניין כתוצאה מפגיעת ברק או אפילו זגוגיות שנסדקו או ניתצו כתוצאה מבום על קולי. במקרה בו רכב התנגש במבנה והנזק אינו מכוסה על ידי חברת הביטוח של נהג הרכב, ביטוח הדירה יכסה גם מצב זה.

ביטוח שריפות

לאילו אירועים יש לרכוש כיסוי נוסף בביטוח הדירה?

אירועים נוספים שאינם מכוסים בביטוח דירה הבסיסי וניתן לרכוש להם הרחבה מיוחדת הם ביטוח בפני נזקי רעידות אדמה, נזקי צנרת ופגיעה בדירה כתוצאה מפעולה אגרסיבית של שוד או של פריצה. גם נזקים מסוימים הקשורים לנזקי מים אינם כלולים בביטוח הדירה וניתן לרכוש הרחבות מיוחדות לשם כך הן לביטוח התכולה והן לביטוח המבנה. במקרה של ביטוח התכולה, הכיסוי יכסה את הריהוט ואת הציוד שניזוק בבית, וביטוח המבנה יכסה נזקים הנגרמים למבנה הנכס עצמו.

מה עם נזקים לצד ג'? כיצד הם מכוסים בביטוח דירה?

לעיתים קיימים נפגעים נוספים כתוצאה מאירועים שונים: רכוש של אורח בבית ששהה במבנה בעת שאירע מקרה הביטוח או נזקים שנגרמו לשכנים כתוצאה מנזקים בדירה או בצנרת. מרבית הנזקים הללו אינם מכוסים בפוליסת ביטוח דירה הבסיסית ומומלץ לרכוש גם להם הרחבות מתאימות. כיום הנזקים העיקריים בארץ קשורים לנזקי מים, ורבים מהם משפיעים גם על דירות סמוכות. רכישת הרחבת הכיסוי לצד שלישי יכולה לחסוך סכום ניכר במקרה של אירוע המשלב מספר דירות, וכן למנוע חיכוכים ועימותים כתוצאה מנזקים שנגרמו שלא במכוון לשכן.

לסיכום, לפני רכישה של ביטוח דירה חשוב להתייעץ עם סוכני הביטוח של יעדים הם מומחים לעשות בדיקות הנדרשות כדאי לוודא שהפוליסה מכסה כראוי את הנכס שלכם. לעיתים ניתן להוסיף הרחבה משמעותית בסכום פעוט, שתוכל לחסוך עוגמת נפש במקרה של אירוע שריפה בעתיד.

נשמח לענות לכם על שאלות נוספות

מאמרים נוספים

דירוג:

/ 5.

שיתוף:

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר​

למה יעדים?

שירות

שירות אדיב ותמיד מכל הלב

ניסיון

ניסיון של למעלה מ- 20 שנה

מוניטין

מוניטין טהור עם אינסוף המלצות מלקוחות

קשרים

מקושרים לכל החברות ביטוח בישראל

360

פתרונות ביטוח ופיננסים לכל צורך

מחירים

דואגים תמיד למחיר ביטוח הטוב ביותר ללקוחותינו

0 +

פוליסות

0 +

לקוחות

0

שנות נסיון

0 +

עובדים

דילוג לתוכן