ביטוח אחריות מקצועית לעובד סוציאלי

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

חשוב לדעת כי על פי חוקי מדינת ישראל, כמו כל עובד אחר במקצועות פרה-רפואיים גם על שירותיו של עובד סוציאלי הפועל באופן פרטי חלה חובה לזהירות. עובדה זו נעלמת לעיתים מעיניהם של עובדים סוציאליים הפונים למגזר הפרטי, לאחר שנות עבודה רבות בשירות הציבורי. במידה והעובד הסוציאלי מתרשל ומפר חובה זו הוא עלול למצוא את עצמו חשוף לתביעות בגין אחריותו המקצועית. על מנת להתגונן מפני מצבים אלו מומלץ לרכוש פוליסת ביטוח אחריות מקצועית, המכסה אחריות של עובד סוציאלי בנזקים  העלולים להיגרם בגין מחדל, השמטה, שיקול דעת מוטעה או טעות מקצועית של המבוטח.

חשיבות ביטוח אחריות במקצועות פרה-רפואיים

עובדים  סוציאליים מוגדרים תחת הכותרת של מקצועות פרה-רפואיים, עליהם נמנים בין היתר גם פסיכולוגים, קלינאי תקשורת, מרפאים בעיסוק ומרפאים באומנות. במקצועות כגון אלו, לעיתים קרובות תוצאות הטיפול של איש המקצוע אינן חד משמעיות וניתנות לפרשנות סובייקטיבית של המטופל והקרובים לו. הפרשנויות עלולות להוביל להליכים ולתביעות משפטיות כנגד איש המקצוע, ויכולות להסתכם בדרישת תשלומי פיצויים בסכומי עתק. כפועל יוצא מכך, קיימת חשיבות רבה לביטוח אחריות מקצועית המגן על העובד הסוציאלי מפני פרשנויות שונות אודות טיב הטיפול ותוצאותיו. מדובר בביטוח בעלות חודשית לא גבוהה המכסה חבויות ישירות או שילוחיות של איש המקצוע, אשר קשורות בתביעות על נזקי נפש וגוף, מצוקה רגשית, מחלות ואף מוות. זאת, בשל נזקים שנבעו ממעשים ופעולות רשלניות או מוטעות.

רכישת פוליסת ביטוח אחריות מקצועית לעובדים סוציאליים

חשוב מאוד שפוליסת ביטוח אחריות מקצועי עבור עובדים סוציאליים תותאם במדויק לכל מאפייני ותחומי העבודה הספציפיים של איש המקצוע. לכן, את רכישת הפוליסה יש לעשות רק מול סוכנות המתמחה בביטוחי אחריות מקצועית בכלל, ובביטוחי אחריות מקצועית לעובדים סוציאליים בפרט. אלו הם הנתונים שמציגה סוכנות יעדים, שהינה בעלת ניסיון עשיר בתחום ומחזיקה בכלים ובידע הנדרש למתן פתרונות ביטוח מהימנים. סוכנות יעדים מודעת היטב לצרכי המקצוע ומעניקה ללקוחותיה פתרונות ביטוחיים העונים במדויק לצרכיהם האישיים. הנכם מוזמנים להשאיר את פרטיכם לקבלת מידע נוסף, ולצורך רכישת פוליסת ביטוח אחריות מקצועית בהתאמה אישית מלאה.

דירוג:

/ 5.

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר​
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם
דילוג לתוכן