ביטוח אחריות מקצועית לפסיכולוגים

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

כל פסיכולוג מודע לאחריות המרובה המוטלת על כתפיו, ולחובותיו כלפי האנשים הנעזרים בשירותיו.  ואולם, חשוב לדעת כי בכדי לכסות את החבות אין זה מספיק לרכוש ביטוח צד ג', אלא ביטוח אחריות מקצועית. מדובר בפוליסה מקיפה ומותאמת אישית המכסה את איש המקצוע בפני תביעות של צד ג'  בגין הפרת חובתו המקצועית, אשר עשויה להתבטא ברשלנות, השמטה או טעות מקצועית.

עלייה במודעות הציבורית לזכויות המשפטיות

בעשור האחרון חלה עלייה ניכרת במודעותו של הציבור באשר לזכויותיו במקרי רשלנות מקצועית  של פסיכלוגים. כתוצאה מכך, ניתן לראות גם עלייה משמעותית במספר התביעות המוגשות כנגד פסיכולוגים, שלעיתים מלוות בדרישת פיצויי נזיקין בסכומי עתק. במקרים רבים, תביעות אלו נשענות על היותה של הפסיכולוגיה תחום רב משמעי הנתון לפרשנויות שונות. על מנת להיות מוגן מפני מצבים אלו חשוב שכל פסיכולוג ידאג לבטח את עצמו בביטוח אחריות מקצועית, המותאם ספציפית לעיסוקו ולצרכיו.

מדוע לא מספיק לרכוש ביטוח צד ג'

כאמור, פסיכולוגים המעוניינים לכסות את עצמם מפני תביעות צד ג' הקשורות לאחריות מקצועית, לא יכולים להסתפק בביטוח צד ג'. זאת מאחר שהפוליסה לא מכסה באופן מקיף ומלא את כל מרכיבי תביעת הנזיקין שמקורה ברשלנות מקצועית. חשוב להבין כי ביטוח צד ג' מכסה רק נזקים הנובעים מפגיעה ברכוש או בגוף, בעוד שביטוח אחריות מקצועית מעניק כיסוי גם בכל הקשור להפסדים ופגיעות פיננסיות. בנוסף, ביטוח אחריות מקצועית יכול לספק כיסוי להוצאות משפטיות של המבוטח,  וכן הרחבות נוספות כגון עבור תביעות דיבה או אובדנם של מסמכים.

הצעה כדאית לביטוח אחריות מקצועית עבור פסיכולוגים

בימינו ביטוח אחריות מקצועית עבור פסיכולוגים הינו כורח מציאות, המספק הגנה מפני תביעות שונות של מטופלים ובני משפחותיהם. את הפוליסות הללו מומלץ לרכוש מסוכנות אמינה, מקצועית ומנוסה כמו יעדים, המתמחה בביטוחי אחריות מקצועית בתחומי הפרה-רפואה בכלל ובפסיכולוגיה בפרט. בנוסף, הסוכנות מציעה לכל מבוטח פוליסה מקיפה בהתאמה אישית מלאה, אשר נותנת מענה מדויק ומהימן לצרכיו. לקבלת מידע נוסף הינכם מוזמנים למלא את פרטיכם, ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם.

דירוג:

/ 5.

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר​
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם
דילוג לתוכן