כמה עולה ביטוח אחריות מקצועית לרופא?

ביטוח רשלנות רפואית - הגיע הזמן להבין כמה זה עולה

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

הצלת חיים עומדת בבסיסה של עבודת הרופאים תחת הביטוי המנחה – "בראש ובראשונה – אל תגרום לנזק", אך עם זאת לעתים פרוצדורה רפואית שהסתבכה עקב רשלנות או ציוד לא תקין, עשויה להוביל לתביעה. במקרה זה רופאים רבים מפעילים פוליסה מיוחדת המכונה – "ביטוח רשלנות רפואית". הפוליסה אמנם אינה יכולה לבטל את התביעה המוגשת כנגדם, אך יכולה לסייע להתמודד עם העלויות הכרוכות במקרה של הפסד בתביעה.

מדוע דווקא בתקופה זו חשוב שיהיה לכל רופא ביטוח אחריות מקצועית

בשנים האחרונות ישראל ישרה קו עם מדינות רבות בעולם, ביניהם ארצות הברית, בהן תביעות כנגד רופאים הן עניין שבשגרה. לעתים, התביעות מוגשות שנים רבות לאחר הפרוצדורה הרפואית שהשתבשה, כאשר היכולות הטכנולוגיות השתפרו – וקשה לדעת בבירור האם היה מדובר ברשלנות או בחוסר יכולת טכנולוגית לאבחן את הליקוי או המחלה.

כמו כן סמכותם של הרופאים בישראל ירדה. בתקופה בה מטופלים רבים שואבים מידע באינטרנט, ומתקשרים עם מטופלים אחרים הסובלים מאותה מחלה, הציפיות מהטיפול גבוהות יותר ולכן הציפיות להצלחת הטיפול הרפואי. אם בעבר מטופלים קיבלו טיפול רפואי מתוך הבנה שהוא עשוי להיכשל, היום כישלונות רבים עשוי להיות עילה לתביעות שונות – שיכולות להגיע לסכום ניכר.

כמה עולה ביטוח אחריות מקצועית לרופא

איך ביטוח אחריות מקצועית לרופא יכול לסייע לעבודה תקינה?

ביטוח מקצועי לרופא בבתי החולים ממומן, פעמים רבות, על ידי המרכז הרפואי. אך, קליקות פרטיות רבות חשופות לתביעות בשל רשלנות רפואית באם הרופאים העובדים בהן אינם מבוטחים. התביעות יכולות להיות בשל פרוצדורה פשוטה שהסתבכה במרפאת שיניים, ועד לתביעה בשל מחלוקות עם דרך הטיפול במחלה מסכנת חיים. בשנים האחרונות ניכרת עלייה הן במספר התביעות והן בסכום הפיצוי המבוקש, כמו גם נטייה של בתי המשפט לפסוק לטובת המטופל – ולכן לפוליסה זו ערך מוסף במיוחד בתקופה הנוכחית. רופאים רבים המחזיקים בידם ביטוח רשלנות רפואית מדווחים כי קל יותר לטפל בחולה כשאין את החשש מהתביעה נגדם ומהשלכותיה – דבר אשר מאפשר להם להתמקד במה שחשוב באמת – שיפור מצבו הקליני של החולה והצלת חיים.

כמה עולה ביטוח רשלנות רפואית?

בדומה לטיפול רפואי, בו אין מחירון אחיד, גם ביטוח רשלנות רפואית מתומחר בהתאם לגובה הכיסוי, לסיטואציות המכוסות וכן בהתאם לניסיונו של הרופא לפני רכישת הביטוח. רופא שעוסק בפעולות פולשניות כגון, הזרקת בוטוקס, או פעילויות ניתוחיות ישלם תוספת סיכון מיוחדת,  כמו כן אפשר לבחור בין מספר תכניות הכוללות השתתפות עצמית בעת הפעלת הביטוח, ברמות מחיר שונות. לכן, אם ביקשתם לקבל מחיר קבוע לביטוח זה, מומלץ לבקש הצעת מחיר פרטנית לכל רופא במרפאה – ולקבל מספרים מדויקים.

לסיכום, ביטוח אחריות מקצועית לרופא יכול להוות את ההבדל בין השתתפות עצמית גבוהה בעלות פיצוי הלקוח במקרה של תביעה, ולחילופין, לאפשר עבודה עם "ראש נקי" במרפאה. מחירי הפרמיות אפסיים לעומת הכיסוי הניתן לרופא, ולאורך עבודה של שנים אין ספור פוליסות כאלה הצילו קריירות רפואיות ארוכות שנים. מקצועיים ככל שתהיו, חשוב לזכור שכולם עושים טעויות. במקרה של רופאים הטעויות עשויות להיות הרות גורל ויקרות. לאחר שהקדשתם שנים רבות מחייכם ללמוד את המקצוע ולהתמחות בו – זה הזמן לבטח את עתידכם בתחום.

מאמר נוסף שאסור לך לפספס :

ביטוח אחריות מקצועית למוסדות רפואיים

נשמח לייעץ לכם בתחום ביטוח אחריות מקצועית רפואית השאירו פרטים ונחזור אליכם

מאמרים נוספים

דירוג:

/ 5.

שיתוף:

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר​

למה יעדים?

שירות

שירות אדיב ותמיד מכל הלב

ניסיון

ניסיון של למעלה מ- 20 שנה

מוניטין

מוניטין טהור עם אינסוף המלצות מלקוחות

קשרים

מקושרים לכל החברות ביטוח בישראל

360

פתרונות ביטוח ופיננסים לכל צורך

מחירים

דואגים תמיד למחיר ביטוח הטוב ביותר ללקוחותינו

0 +

פוליסות

0 +

לקוחות

0

שנות נסיון

0 +

עובדים

דילוג לתוכן