ביטוח חברת הייטק וטכנולוגיה

ביטוח לחברת הייטק בהתאמה אישית, כך עושים את זה נכון

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

כידוע לכל, מדינת ישראל נחשבת לאחת ממעצמות ההייטק המתקדמות והגדולות ביותר בעולם. אותה חשיפה שמקנה לה את מקומה ככזו, היא גם, באופן טבעי למדי, אותה חשיפה החושפת את חברות ההייטק הישראליות יומיום למצבי אי הוודאות ולסיכונים הטכנולוגיים והאחרים, שאיתם נאלצות להתמודד חברות הסטארט-אפ וחברות ההייטק בכל העלם, ובמיוחד בישראל.

ומאחר וסיכונים מיוחדים דורשים תמהיל ביטוחי מיוחד, ביטוח לחברות הייטק, לרוב, יהיה מורכב בצורה מעט שונה מביטוח עסקי אחר, וזאת, כאמור, בשל הנסיבות הייחודיות שאליהן חייב להתייחס בביטוח לחברות הייטק וטכנולוגיה

ביטוח חברת טכנולוגיה

מה כולל ביטוח לחברת הייטק וטכנולוגיה 

כמובן שחברות ביטוח שונות עשויות להציע תמהילי ביטוח שונים, תוך כיסוי ביטוחי ברמות השונות, אולם, לרוב, כאשר המדובר על ביטוח לחברות הייטק, ניתן יהיה למצוא בתמהיל הביטוח, לכל הפחות, את הרכיבים הבאים:

ביטוח אחריות מקצועית משולב מוצר

ביטוח מכסה את החברה ואת בעלי המקצוע השונים העובדים בה כולל מנהליה מפני הגשת תביעות בגין רשלנות או מחדל שנעשו בתום לב או בגין הפרת החובה המקצועית הנובעת בשל הקשר העסקי שבין החברה ללקוח. מן הסתם, הצורך בביטוח כזה הינו חיוני לכל חברה או בית עסק, מאחר שקיומו של ביטוח אחריות מקצועית משולב מוצר  להייטק מאפשר לחברה לעסוק בתחום עיסוקה ללא כל חשש מהגשת תביעות, אולם, בפעילות שוטפת של חברת הייטק רשלנות מקצועית עשויה להתמקד בכשלים בתוכנה או בחומרה, בכשל בעיבוד נתונים, בכשל במתן שירותי מחשוב וכד'.

חשוב לציין, כי בעולם המערבי קיימת מגמה גוברת של הגשת תביעות רשלנות מקצועית, וחבות מוצר כשחלק מהן נדחות על הסף, אבל בדרך לשם, הן גוזלות משאבים רבים מהחברה או מבעל המקצוע שכנגדו הן מוגשות.

ביטוח סייבר

ביטוח סייבר הוא רכיב קרדינלי במודל הביטחון של חברות טכנולוגיה כיום, שכן הן מקיימות רשתות מידע רבות המכילות מידע רגיש ויקר.

מהלך זה נוצר כתוצאה מהשימוש הרב של פתרונות דיגיטליים בעידן הסייבר, אשר יכולים להיות פגיעים לפריצות ולתקיפות סייבר.

ביטוח סייבר מאפשר לחברות טכנולוגיה להגן על עצמן מפני נזקים פוטנציאליים שעשויים לגרום בעקבות הפרת מידע ושבירת אבטחה. דבר זה כולל שירותי עזרה ותמיכה במקרה של אירוע סייבר, כמו גם כיסוי ביטוחי לפיצוי החברה על נזקים כלכליים שעשויים להיגרם מאירועים אלו.

בסיום היום, פתרון ביטוח סייבר מהווה כלי עיקרי להבטחת היציבות והשלום של חברות טכנולוגיה בעולם המקוון המתפתח.

ביטוח חברת הייטק

ביטוח משרד

למבנה הפיזי שמתוכו פועלת חברה הייטק קיימת לא פחות חשיבות מאשר למשאבים אחרים העומדים לרשותה. בדומה לבתי עסק וארגונים אחרים, גם משרדי חברות הייטק עלולים להיות חשופים לנזקים מנזקים שונים. למרות שלמרבית עסקי ההייטק תדמית וירטואלית המאפשרת עבודה, למעשה, מכל מקום, פגיעה במשרדי החברה (במידה וקיימים כאלה), עלולה לשבש את פעילותה ואת יכולת התפקוד שלה, ולכן, ביטוח משרד חיוני גם עבור חברות הייטק הפועלות ממשרדים מסודרים.

ביטוח נושאי משרה (דירקטורים)

הצורך בקיומו של ביטוח המבטח את הדירקטורים בחברות הולך וגובר, וזאת, כתגובה למגמת הגדלתה של האחריות אשר מוטלת על בעלי התפקידים בחברות, אותה אחריות החושפת אותם, לעיתים קרובות, להגשתן של תביעות אישיות, הן במסגרת מילוי התפקיד בחברה, והן לאחר סיומו. מאחר ובחוק מוגדר הנוהל לרכישתו של ביטוח מסוג זה, והחוק אף מסייג ומטיל מגבלות בנוגע לאותם המקרים שאותם לא ניתן לבטח, לכן, קיימת חשיבות מרובה להתאמת רכיבי הפוליסה לצרכי חברת ההייטק הספציפית שבה מדובר.

ביטוח חבות מעבידים

ביטוח חבות מעבידים מאפשר למעסיק לרכוש פוליסה המגנה עליו במקרים של תביעות עובד בגין פציעה, מחלה, תאונה או רשלנות. הפוליסה מעניקה למעסיק את הכיסוי הביטוחי עבור ל ההוצאות המשפטיות שעלולות להידרש, כמו גם כיסוי למימון כספי הפיצויים העלולים להיפסק לטובת העובד על ידי בית משפט. גובהה של הפרמיה בפוליסת חבות מעבידים נקבעת, לרוב, על פי תחום העיסוק של החברה המבוטחת ומספר המבוטחים.

המדריך לביטוח חבות מעבידים >>

ביטוח פנסיוני לעובדים

על אף שכיום, עובדים שכירים זכאים לבחור את סוג הביטוח הפנסיוני שבהם הם מבוטחים (קרנות הפנסיה, קופות הגמל או ביטוחי המנהלים) ועל אף שכיום העובדים רשאים לבחור את הגוף הספציפי שבו ינוהל הביטוח הפנסיוני שלהם, בעינינו, חובתו של המעסיק (במיוחד בחברות ההייטק) לפרוש בפני עובדיו את האופציות הטובות והמשתלמות ביותר. כמובן שאין המדובר בהכוונה או בכפיה, אלא ברצון הכן של מעסיק לאפשר לעובדיו את פוליסת הביטוח הפנסיוני המתאימה ביותר.

מה מייחד ביטוח המיועד לחברות טכנולוגיה?

עד כה, עסקנו ברכיבים הביטוחיים הדומים למדי בין ביטוח לחברות הייטק לבין ביטוחים לבתי עסק, חברות וארגונים בתחומי פעילות אחרים. כעת, נתמקד מעט יותר בייחודיותן של חברות ההייטק, ובביטוחים הייחודיים הנגזרים מאופי פעילותן:

ביטוח לפעילות בחו"ל

באופן הגיוני, חברות הסטארט-אפ, כמו גם חברות ההייטק הישראליות מכוונות את פעילותן לשווקים הבינלאומיים הכלל-עולמיים. ביטוח פעילות בחו"ל מרחיב את גבולות האחריות הביטוחית, על מנת שיספקו את הפתרון ההולם והמתאים ביותר לסוג פעילות זה, הן מאספקט גובהה של ההגנה הביטוחית הנדרשת והן מאספקט העלויות המשפטיות הגבוהות הנלוות לניהול המשפט מחוץ לגבולות הארץ.

ביטוח סיכונים מיוחדים

חברות הייטק עוסקות באינספור פעולות ייחודיות להן, שאינן, בהכרח מסוגלות להיות מכוסות על ידי פוליסות המיועדות לחברות ולבתי עסק שאינם פועלים בתחום. מאידך, רכישת פוליסות As Is, ללא התאמה ספציפית ופרטנית לצרכי חברת ההייטק עלולה להותיר את החברה כשהיא חשופה בפני תביעות מתביעות שונות, שאותן, פוליסות הביטוח שנרכשו, אינן מכסות. 

ביטוח סיכונים מיוחדים נתפר אישית לפי "מידותיה" של חברת ההייטק הרוכשת, תוך אפיון מדוקדק של אופי פעילותה, היקף הפעילות, טווח הפעילות (בארץ? בחו"ל? רק בארה"ב? רק באירופה?), ועוד רכיבים וקריטריונים רבים נוספים.

טיפ אחרון, לסיום:

חשוב, במיוחד אם אתם מייצגים חברת הייטק בתחילת דרכה ושואפים "לפרוץ" לחו"ל, לבחון האם קיימים לחברה המבטחת גם הסדרים עם מבטחי משנה במדינות העולם השונות.

באופן זה, כשתגשימו את חלום הפריצה שלכם, עדיין תוכלו להישאר עם הסוכנות המבטחת אתכם, בלא צורך לחפש סוכנות אחרת, שלה הסדרים עם מבטחי משנה בחו"ל.

פנו אלינו עוד היום לקבלת ייעוץ והתאמה של מערכי הביטוח לחברת ההייטק שלך

אסור לפספס :

ביטוח אחריות מקצועית הייטק

המדריך לביטוח אחריות מקצועית לחברות תוכנה  

ביטוח סייבר כך עושים את זה נכון

מצ"ב קישור לאיגוד ההיטק הישראלי>>

דירוג:

/ 5.

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר​
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם
דילוג לתוכן