כמה עולה ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים?

השאלה הנשאלת ביותר, אז כמה עולה למשרדינו ביטוח אחריות מקצועית למהנדס?

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

כל בעל מקצוע יודע שכיסוי ביטוח אחריות מקצועית הוא הדבר הראשון והחשוב ביותר לעסק. בעידן שבו ישנה מודעות רבה לסיכונים בתחום תביעות רשלנות מקצועית, ובעידן שבו רבים ממהרים לפנות לרשויות המשפט לקבלת פיצויים על נזקים שנגרמו להם, מהנדס ללא ביטוח מקצועי יכול להגיע עד למצב של פשיטת רגל רק בשל פיצויים שיידרש לשלם בעצמו אם אין לו גב של חברת ביטוח. בסופו של דבר עלות של ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים ממש מתגמד לעומת הסיכון שהמהנדס לוקח ללא רכישת הביטוח.

בתחום הזה במיוחד לא כדאי להתנחם במשפט המוכר: "לי זה לא יקרה". כיוון שלא משנה כמה שנים אתם בתחום, לא משנה עד כמה אתם אחראים ובודקים כל דבר מראש ותוך כדי העשייה, טעויות תמיד קורות. בסופו של דבר כולנו בני אדם.

טעות אחת קטנה יכולה להתברר לאחר כמה שנים כאסון גדול, ולכן חשוב מאוד שיהיה לכם ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים שיכסה אתכם לכל מקרה שלא יהיה.

כמה עולה ביטוח אחריות מקצועית למהנדס
עלות ביטוח מקצועי למהנדסים

התאמת ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים בהתאם לצרכים האישיים שלכם

לפני שנדבר על כמה עולה ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים, חשוב מאוד להבין שיש לבצע התאמה בין הכיסוי הביטוחי לבין הצרכים שלכם. כיסוי ביטוחי שיתאים למהנדס אחד, לאו דווקא יתאים למהנדס אחר. שנות הניסיון של כל אחד בתחום שונה, כל אחד עוסק בפרויקטים שונים וברמת סיכון שונה, סוג הלקוחות משתנה, התקציבים לפרויקטים, המחזור השנתי גם כן לא זהה.

כל נתון כזה יכול להשפיע על הכיסוי הביטוחי, ולכן את הצעת המחיר חשוב לקבל מסוכנויות ביטוח מקצועיות ואמינות אשר יוכלו להתאים את הביטוח לצרכים האישיים שלכם בלבד ולהקנות לכם ביטחון. לדעת שבכל מקרה של בעיה שעלולה להתעורר הביטוח מכסה אתכם בצורה הוגנת ואינכם נדרשים להתמודד עם התשלומים ועם התביעות לבד.

בחירה נכונה של חברת הביטוח שמתמחה בביטוח רשלנות מקצועית

עוד דבר שחשוב לוודא הוא שאתם מקבלים את הצעת המחיר מחברת ביטוח או מסוכן ביטוח, אשר מתמחים בתחום ביטוחי האחריות המקצועית למהנדסים. ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים הוא לא ביטוח שרבים מכירים ולא לכולם יש את הניסיון הנדרש, הסוכן שמבטח לכם את הרכב והדירה הוא לא תמיד הסוכן שמתמחה בתום ביטוח האחריות מקצועית.

במקרה שתבחרו בחברת ביטוח שאינה מכירה את התחום או אין לה ניסיון רב, אתם עלולים לשלם על ביטוח שיתברר בסופו של דבר שאינו מתאים ואינו מכסה את הדברים החיוניים לתחום הספציפי שלכם.

שימו לב שלעיתים, בעיקר בשל חוסר המודעות וההיכרות עם התחום, חברות ללא ניסיון יציעו מחירים נמוכים יותר. חשוב שלא להתפתות. עדיף לשלם יותר על הפרמיה אבל להיות בטוחים שאתם משלמים על כיסוי ביטוחי שמתאים לכם עם הרחבות ספציפיות לתחום ההנדסה ושתוכלו לנצל אותו בעת הצורך, ולא לשלם על כיסוי שבסופו של דבר לא תוכלו להשתמש בו בכלל.

אז כמה זה עולה ביטוח אחריות מקצועית למהנדס?

טווח המחירים של ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים יכול לנוע בין 5,000 ₪ למשרד של מהנדס אחד ועד 50,000 ₪ למשרד מהנדסים גדול. חשוב להתאים בצורה נכונה את הפרמיה לאפיון הספציפי והמקצועי שלכם.

הצעד הראשון הוא בחירה בסוכנות ביטוח מקצועית ומנוסה בתחום, אשר תשלח נציג שיבין את מהות העסק – במה אתם עוסקים ומהם הצרכים שלכם, וידע להעריך בצורה נכונה את הסיכונים והדרישות שלהם הפוליסה צריכה לתת מענה.

בהתאם לכן ידע הנציג  לפנות לחברות ביטוח מתאימות ולהרכיב את הפוליסה הנכונה ביותר, ואתם תהיו בטוחים שאתם משלמים בדיוק על מה שאתם צריכים, לא יותר ולא פחות.

בנוסף, צריך לקחת בחשבון שסכום הפרמיה יכול לעלות במקרה שבו תנהגו ברשלנות שתוביל לתביעות. לכן אם רכשתם פוליסת ביטוח, אל תשנו את צורת ההתנהלות הבטיחותית במקום העבודה. אל תתחילו להתנהל בשיטה של "מקסימום יש ביטוח".

שמירה על עבודה מקצועית וללא תביעות ביטוח תאפשר לכם לשלם פחות על הפוליסה שלכם וכך לחסוך בהוצאות השנתיות באופן משמעותי. מעבר לכך שמירה על בטיחות תבסס את המוניטין המקצועי והחיובי שלכם בענף, וכך תזכו ללקוחות נוספים.

הרבה משרדי הנדסה מוסיפים תחומי עיסוק נוספים למשרדם, חשוב מאוד לעדכן את חברת הביטוח, כי זה פרמטר מאוד חשוב לעלות ביטוח אחריות מקצועית של מהנדסים.

נשמח לברר לך על עלות של פוליסה המתאימה ביותר עבורך צור קשר עוד היום 

אתה בטח תתעניין במאמר נוסף שכתבנו

המדריך לרכישת פוליסת אחריות מקצועית למהנדסים

מאמרים נוספים

דירוג:

/ 5.

שיתוף:

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר​
דילוג לתוכן