ביטוח נושאי משרה

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם


ביטוח נושאי משרה נועד לספק הגנה ביטוחית מלאה מפני אחריות מקצועית של מי שמכהן בדירקטוריון החברה, נושא משרה או כל מנהל אחר המוגדר בפוליסה ומקבל הוראות מהמנכ"ל. יעדים סוכנות לביטוח מציעה לארגונים שונים בארץ להצטרף אל פוליסות ביטוח נושאי משרה ברמה הגבוהה ביותר. עם יעדים סוכנות לביטוח תוכלו להיות בטוחים כי תקבלו הצעת מחיר הוגנת, הכוללת הרחבות ותוספות ייחודיות. נהוג להתייחס אל ביטוח נושאי משרה בתור מנגנון ההגנה האולטימטיבי עבור דירקטורים ומנהלים, אך מה הוא בעצם כולל, אילו הגבלות חלות עליו וכיצד ניתן לנצל אותו בצורה אפקטיבית?

הקשר בין הביטוח לחוק החברות

הצורך ברכישת ביטוח נושאי משרה נובע מתוך מבנה חוק החברות. הבסיס לסוג כזה של ביטוח הוא הגשת תביעה, הפועלת על פי המנגנון המוכר של "ביטוח אחריות מקצועית". אין תנאים אחידים או תנאי מינימום עבור ביטוח נושאי משרה ולכן יש לבחור אותו על פי פוליסה ספציפית. הביטוח מכסה את כל התביעות המוגשות נגד המבוטח לראשונה בתקופת הביטוח ואינו תקף לאחר תום התקופה. מהסיבה הזו כדאי להקפיד על חידוש פוליסות ביטוח נושאי משרה ולהישאר בקשר עם מחלקת ביטוח הדירקטורים . שמירה על רצף הכיסוי מונעת עוגמת נפש ובעלות מינימאלית ניתן להבטיח את הכיסויים באופן מיידי.

מתי מכסה הביטוח את אחריותו של נושא המשרה?

חוק החברות קובע כי הביטוח לנושאי משרה אפשרי רק אם נקבע בתקנון החברה. בנוסף, על הביטוח לכסות את אחריותו של נושא המשרה כפי שמצוין בפוליסה וזאת בשל חבות שהוטלה עליו מתוקף תפקידו. הביטוח חל על אחריות הכוללת הפרת חובת זהירות כלפי החברה או אדם אחר, והפרת חובת אמונים כלפי החברה במידה והמבוטח פעל בתום לב. מנגד, הביטוח אינו מכסה על פי החוק מקרים של אחריות נושא המשרה בגין הפרת חובת אמונים בכוונה, פעולה מתוך כוונה להפיק רווח אישי וקנס או כופר שהוטל עליו.

המסמכים הדרושים לצורך גיבוש פוליסה


על מנת לערוך פוליסת ביטוח ביטוח נושאי משרה יש למלא טופס הצעה מלא וחתום. לצידם נדרשת החברה להציג דוחות כספיים של שלוש השנים האחרונות. במידה והחברה מתכננת הנפקה, עליה להציג גם תשקיף מלא ומאושר. ההרחבות המקובלות עבור הביטוח אותן ניתן להוסיף אל הפוליסה הן כיסוי לפעולת רכישה, מיזוג ופירוק, תקופת גילוי והרחבה לנושאי משרה חיצוניים. חברות רבות מוסיפות גם הרחבות כיסויי לחבות בני זוג ויורשים, הפרדת אחריות, כיסוי לנושאי משרה או דירקטורים שפרשו וכיסוי פתרון משברים.

תנו לנו להתמודד בשבילכם

סוכנות יעדים פועלת בענף הביטוח משנת 1997 ולכן מחזיקה בניסיון מקצועי יוצא דופן. כל עובדי החברה עוברים הכשרה מעשית ותיאורטית, מתמודדים עם פוליסות ביטוח מגוונות ומחויבות לשירות ברמה הגבוהה ביותר. אנחנו בסוכנות יעדים מודעים לשיקולים של דירקטורים, נושאי משרה ומנכ"לים אשר עומדים בראשם של ארגונים גדולים. הצעות המחיר של יעדים סוכנות לביטוח מתאפיינות בשקיפות מלאה ומאפשרות השוואה בין חברות הביטוח השונות. צרו איתנו קשר כבר עכשיו ,ובררו לגבי פוליסה אשר תספק לנושאי המשרה בחברה שלכם את הכיסויים הרלוונטיים והיעילים ביותר בתחום הביטוח.

דירוג:

/ 5.

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר​
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם
דילוג לתוכן