בחירה נכונה של פוליסת אחריות מקצועית למהנדס בניין

כך תתחיל להגן על עתידך המקצועי בתחום הבניה

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

ביטוח אחריות מקצועית הוא מוצר הכרחי עבור כל בעל מקצוע בימים אלו, כאשר תביעות בגין אחריות מקצועית מוגשות לא הרף. במקרה של מהנדסי בניין, הצורך גדול שבעתיים, כיוון שעל נזקים למבנים חלים חוקי התיישנות שונים מהרגיל, וכן מדובר בתביעות של סכומי כסף גבוהים במיוחד. מהנדס בניין שאינו מבוטח מקצועית, עלול למצוא עצמו נתבע לשלם סכומים שיביאו אותו לקריסה כלכלית, ואת זה אף אחד מאיתנו אינו מאחל לעצמו. על מה צריך להקפיד בבחירת ביטוח אחריות מקצועית למהנדסי בניין, ממה יש להיזהר, וכיצד תזהו את חברת הביטוח הטובה ביותר עבורכם – הישארו עמנו ותגלו.

ביטוח רטרואקטיבי

כיוון שהאחריות המקצועית של מהנדס הבניין היא למעשה לכל החיים, חלק חשוב בפוליסת ביטוח האחריות המקצועית של מהנדס בניין , נוגע לנושא של התקופה הרטרואקטיבית לגביה תקפה הפוליסה. עליכם לוודא שהפוליסה מגנה עליכם במקרה ותוגש מחר תביעה נגדכם, בגין ליקוי שהתגלה בפרויקט שביצעתם בעבר. בדרך כלל התאריך הרטרואקטיבי הוא התאריך שבוא המהנדס התחיל את פעילותו, יש לשים לב במעבר בין פוליסות שמעבירים לכם את התאריך לפוליסה החדשה, אחרת הכיסוי הביטוחי נותן מענה לתקופה חלקית בלבד.

דיבה, מרמה, ושאר מזיקים

  • בנוסף לביטוח המגן על המהנדס מפני תביעות בשל ליקויים ופגמים, פוליסת ביטוח אחריות מקצועית למהנדסי בניין צריכה להכיל סעיפים המגנים על המהנדס מפני תביעות בגין הוצאת דיבה.
  • פוליסת ביטוח אחריות מקצועית למהנדסי בניין צריכה להגן על המהנדס מפני תביעות בגין ליקויים שנגרמו כתוצאה מפעולות מרמה של עובדים שעבדו  אצל המהנדס.
  • אבדן מסמכים – על הפוליסה לספק הגנה למבוטח מפני נזקים הנגרמים בשל אבדן מסמכים.
ביטוח אחריות מקצועית למהנדס בניין

סכומי כסף גדולים בתביעות מהנדסי בניין

ככלל, אין זה מומלץ להתעלם מן הצורך לבטח עצמכם מקצועית, ברם, כאשר מדובר במהנדסי בניין, פוליסת הביטוח המקצועי תגן עליכם מקריסה כלכלית מוחלטת. זאת משום שתביעות בשל ליקויי בנייה הן תביעות העוסקות בסכומי כסף גדולים, ובהוצאה כספית בעלת פוטנציאל למוטט אתכם כלכלית. אדם עושה את מיטב יכולתו על מנת לבצע את עבודתו על הצד ביותר, אולם החיים אינם מבטיחים לכם שלעולם לא תטעו, וטעויות בענף הבנייה עולות ביוקר. פוליסת ביטוח טובה תגן עליכם, תכסה אתכם במקרה שתיחשפו לדרישות תשלום בגין טעויות שביצעתם בתום לב, ותאפשר לכם להמשיך בחייכם.

ביטוח לכל החיים

כאמור, על אחריות מקצועית של מהנדסי בניין לנזקים למבנים חלים חוקי התיישנות יוצאי דופן. במקרה של נזק למבנה, האחריות המקצועית תקפה עד תום שבע שנים מיום גילוי הנזק. משמעות הדבר היא, שגם אם הופיע ליקוי בבניין לאחר עשרים שנה, מהנדס הבניין יישא באחריות מקצועית לנזק, ואם תוגש נגדו תביעה במהלך שבע השנים הבאות, הוא ייתבע לפצות את מי שנפגע מן הליקוי. לכן מהנדס בניין נדרש לבטח עצמו למשך כל חייו.

יצירתיות בבניית הפוליסה המקצועית 

בכדי שתקבלו את פוליסת הביטוח הטובה ביותר עבורכם, אתם צריכים למצוא סוכנות ביטוח אשר מגלה גמישות מחשבתית ויצירתיות, ובונה את הפוליסה בהתאמה אישית עבור כל לקוח. סוכן ביטוח מנוסה ומומחה, המפעיל חשיבה יצירתית לטובתכם, יוכל להקים עבורכם פוליסה בעלת כיסוי ביטוחי מירבי, תוך הוזלת עלויות, והורדת גובה הפרמיה הנגבית מכם למינימום האפשרי. אין כמו שילוב של ידע, מומחיות, יצירתיות ורצון טוב, למתן שירות מושלם ללקוח.

יעדים  סוכנות לביטוח – מומחיות לשירות הלקוח

אנו מתמחים בהקמת פוליסות ביטוח מקצועי עבור כל מקצועות ענף הבנייה. ביעדים ביטוח מכירים את הסיכונים הביטוחיים אליהם חשוף מהנדס הבנייה, ויודעים לתת לכל מהנדס את הפיתרון הביטוחי המושלם עבורו. לחברתינו ניסיון והתמחות בהקמת פוליסות ביטוח אחריות מקצועית עבור מהנדסי בנייה, וסוכני הביטוח של החברה משקיעים זמן, מחשבה, ומרץ, להתאמה מקסימאלית של הפוליסה לצרכיו של המבוטח.

הוזלת עלויות

מעצם אופייה, פוליסת ביטוח אחריות מקצועית למהנדסי בנייה אינה מוצר זול, ולכן ביעדים ביטוח מציעים למבוטח פתרונות יצירתיים להוזלת הפרמיה, כמו העלאת סכום ההשתתפות העצמית , שתתאזן על ידי הורדת הפרמיה החודשית, ואף אפשרות להתמודד עם תביעות קטנות בכוחות עצמכם. התמודדות עם תביעות זניחות בעצמכם, תשאיר את הפרמיה נמוכה, ואת גיליון התביעות שלכם בחברת הביטוח נקי.

בחירה מושכלת בביטוח אחריות מקצועית למהנדסי בניין

בבואכם לבחור את החברה שתעניק לכם ביטוח אחריות מקצועית, קחו את הזמן הנחוץ, לימדו את הנושא, ובצעו בחירה מושכלת. אל תתביישו לעשות סקר שוק, והקפידו לקרוא את כל הסעיפים בפוליסות המוצעות לכם, כולל האותיות הקטנות. חשוב לוודא שהפוליסה כוללת כיסוי רטרואקטיבי, וכי במידה ואתם שוקלים לעבור לחברת ביטוח חדשה, יש לשים לב לדווח את כל הודעות התביעה הידועים לכם לחברה הותיקה, ולשים לב כי פתחה מספר תביעה על האירועים אילו, כי החברה החדשה לא תיקח אחריות אל אירועים שקרו בעבר ואשר היו ידועים לכם בתקופת הפוליסה המוחלפת.

בנוסף, חשוב לבדוק את תנאי הפוליסה לטווח ארוך, שכן אופיו הייחודי של ביטוח מהנדסי בניין מחייב פוליסה פעילה לכל החיים. במשרדינו מציעים לכם שירות אישי, התאמה אישית של הפוליסה על ידי סוכן מקצועי בקי בסיכונים, בתנאים הייחודיים, ובצרכים הביטוחיים של מהנדסי בניין. צוות  של יעדים ישמח להעניק לכם שירות מקצועי, ולהקים עבורכם את פוליסת הביטוח המקצועית המושלמת. במהלך שנות פעילות החברה, נצבר ידע מעמיק בתחום, המאפשר לנציגינו להציע לכם תנאים אטרקטיביים, המותאמים לצרכיכם ככפפה ליד.

 לייעוץ נוסף צרו קשר עכשיו אנחנו ממתינים לכם

מאמרים נוספים שאסור לכם לפספס :

מאמרים נוספים

דירוג:

/ 5.

שיתוף:

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר​

למה יעדים?

שירות

שירות אדיב ותמיד מכל הלב

ניסיון

ניסיון של למעלה מ- 20 שנה

מוניטין

מוניטין טהור עם אינסוף המלצות מלקוחות

קשרים

מקושרים לכל החברות ביטוח בישראל

360

פתרונות ביטוח ופיננסים לכל צורך

מחירים

דואגים תמיד למחיר ביטוח הטוב ביותר ללקוחותינו

0 +

פוליסות

0 +

לקוחות

0

שנות נסיון

0 +

עובדים

דילוג לתוכן