כל מה שצריך לדעת על ביטוח אובדן כושר עבודה

תן למומחים ביותר לייעץ לך

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

במהלך החיים, מתחוללים אירועים משמעותיים המשנים את חייהם של אנשים באופן מהותי. אם מדובר על התאהבות וחתונה, ילדים ומשפחה, קריירה, עבודה ומצד שני, לא עלינו – תאונות, מחלות וכל מה שביניהם. בדיוק לאותם רגעים, בהם השמיים נצבעים שחור והעתיד לוטה בערפל, נולד ביטוח אובדן כושר עבודה, המאפשר, לפחות מבחינה כלכלית, התאוששות מהירה מהמשבר.

מה זה ביטוח אובדן כושר עבודה?

ביטוח אובדן כושר עבודה, כשמו כן הוא: פוליסה המבטיחה פרמיה חודשית לאדם אשר שעבר אירוע מסויים בעקבותיו נפגעה יכולתו להתפרנס, כפי שהתפרנס עד לאותו הרגע. ביטוח זה מוצע על ידי חברות הביטוחים השונות באופן פרטי.

למה חשוב לשים לב בעת רכישת הביטוח?

ענף ביטוחי אובדן כושר העבודה סבל במשך עשרות שנים מחוסר שקיפות ובלבול רב, אשר יצרו מצב בו אנשים רבים לא באמת ידעו על מה הם חותמים, מה הם יקבלו, מתי, ופרטים מהותיים נוספים בהסכם הביטוח. רפורמה חדשה, שנכנסה לחיינו לא מכבר, יצרה מעט סדר בבלגן וקבעה חוקי יסוד לחברות הביטוח, ביניהם מבניות ברורה וכללים אשר תקפים לכלל המבוטחים:

  • הכיסוי תקף כאשר אדם מאבד באופן זמני או מוחלט את היכולת להשתכר בשיעור של 75% לפחות מכפי שהשתכר, (דהיינו, אם הרווחתם 10,000 ₪, וכעת, במצבכם החדש, אתם יכולים להשתכר רק 7,000, על חברת הביטוח לשלם לכם).
  • ברירת המחדל של תקופת הביטוח הוגדרה עד גיל הפרישה, בניגוד לעבר שכל חברה וכל פוליסה הציעה משהו אחר. במילים אחרות, אם לא ביקשתם מועד סיום שונה באופן מפורש, חברת הביטוח תהיה מחויבת לשלם לכם עד לגיל הפנסיה (או עד להחלמתכם, או, חלילה, עד מועד מוות).
  • חישוב גובה הפרמיה יעמוד על 75% מגובה השכר הממוצע שלכם, שיחושב על פי 3/12 החודשים האחרונים – הגבוה מבין השניים.
  • זמן ההמתנה לתחילת תשלום הפיצויים הוגדר על 3 חודשים. ניתן להחריגו רק במקרים מסוימים ובהתאם להסכמה כתובה ומפורשת מהלקוח. במידה ונפגע כושר העבודה פעם נוספת בטווח של שנה בשל אותו מחלה או פציעה, על תשלום הפרמייה להיות מיידי.

לכל אלו יש לשים לב בעת רכישת ביטוח, אבל לא רק. ה"כסף האמיתי" שעושות חברות הביטוח מגיע באמצעות הרחבות שונות, שעיקרן, תשלום גבוה יותר של הפוליסה החודשית  ובמקרה הצורך, תזכו להטבות שונות, בראשן הקטנת שיעור הכיסוי ל-25% במקום 75%, קיצור תקופת המתנה, הארכת תקופת התשלום ועוד.

מדוע חשוב לשכור עורך דין בעת תביעת אובדן כושר עבודה אם התביעה הסתבכה?

בעולם אוטופי, אדם שאין באפשרותו להמשיך לעבוד היה מקבל את המגיע לו על מגש של כסף. אלא שבמציאות החיים, לא כך הם פני הדברים. השילוב של חוזה ביטוחי סבוך למדי וגדוש פרטים, לצד מקרה לפעמים מורכב, מצריך סיוע של עורך דין לתביעות אובדן כושר עבודה, שיהיה שם לצדכם וידאג לכם לכל מה שמגיע לכם, ולא שקל אחד פחות.

אז אל תצאו למסע המורכב הזה בשעת צרה כשאתם לבדכם ,תתייעצו איתנו  בהצלחה!

מאמרים נוספים

דירוג:

/ 5.

שיתוף:

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר​

למה יעדים?

שירות

שירות אדיב ותמיד מכל הלב

ניסיון

ניסיון של למעלה מ- 20 שנה

מוניטין

מוניטין טהור עם אינסוף המלצות מלקוחות

קשרים

מקושרים לכל החברות ביטוח בישראל

360

פתרונות ביטוח ופיננסים לכל צורך

מחירים

דואגים תמיד למחיר ביטוח הטוב ביותר ללקוחותינו

0 +

פוליסות

0 +

לקוחות

0

שנות נסיון

0 +

עובדים

דילוג לתוכן