משכנתא למבוגרים

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

ראשית גיל הוא רק בראש(-: אבל בכל זאת..

משכנתאות, הן הלוואות לטווח הארוך כאשר טווח ההלוואה הוא בין 15-20 שנה ואפילו יותר. אנשים צעירים כגון זוגות צעירים, אשר מעוניינים לרכוש דירה או בית, הבנק יפרגן להם יותר, אך כאשר מדובר על משכנתא למבוגרים, הסיכון הוא רב יותר.

יש לדעת שאין צורך להתייאש היות ושוק האשראי מגוון וניתן גם בגילאי 60+. הבנקים במקרה זה, בודקים אם קיים נכס ללווה המבוגר אשר ניתן יהיה לשעבדו לבנק. אם אדם מבוגר עדיין מתפרנס למחייתו בגיל זה, הבנק גם יבוא לקראתו ויאפשר לו ליטול משכנתא.

מבוגרים רבים נוטלים משכנתא, על מנת לעזור לילדיהם לרכוש דירה. בדר"כ חסר לילד את הסכום הראשוני של 25% משווי הדירה כדי לקחת משכנתא ראשונה, וע"י כך נותנים דחיפה גדולה לילד להתקדם.

למעשה משכנתא למבוגרים נקראת גם משכנתא פנסיונית ולאחרונה אנו יותר שומעים מושג זה. לרוב מבוגרים שמעוניינים במשכנתא, אינם רוצים לפנות לילדיהם על מנת לבקש מהם עזרה והם יעדיפו ליטול משכנתא מהבנק שמיועדת לגיל השלישי שהיא מגילאי 60 ומעלה.

משכנתא זו, מתאימה למי שהוא גיל השלישי ויש לו נכס לשעבד לבנק. גם בגיל זה, אם נשארה לאנשים מבוגרים יתרת משכנתא שהיא נמוכה, הם עדיין יכולים לשעבד את הנכס שברשותם ולהחליף משכנתא רגילה במשכנתא הפוכה.

משכנתא למבוגרים

משכנתא הפוכה למבוגרים – הלוואה לכל מטרה

היתרון של לקיחת משכנתא זו שהיא מאפשרת למבוגרים ליטול הלוואה בתקופת החיים הנותרת עם הכנסה תמידית וקבועה. במקרה שהלווה נפטר, היורשים ניתנת להם הזכות הראשונה לפרוע את ההלוואה ולקבל  חזרה את הנכס.

החיסרון הוא שהריבית על משכנתא אשר מיועדת לאנשים מבוגרים, היא גבוהה יותר. היתרון הנוסף של הלוואה של משכנתא לאנשים בגיל השלישי הוא, שניתן יהיה לפרוע את המשכנתא בכל נקודת זמן מבלי לשלם קנס על יציאה מוקדמת.

בניגוד למשכנתא סטנדרטית, אשר יש לשלם בהחזרים חודשיים את התשלומים להלוואה, המשכנתא ההפוכה היא למעשה הלוואה לכל מטרה ולכן, היא אינה מוגבלת בזמן וניתן לא לשלם החזרים שוטפים.

המשכנתא הפנסיונית, ניתנת למי שיש בבעלותו כבר נכס והכסף שניתן להלוואה זו, עשוי לשמש אנשים מבוגרים למטרות שנות כגון: עזרה לילדים, טיפולים רפואיים, מחיה בגיל השלישי ועוד.

הלוואת בלון לגיל השלישי

ישנה אופציה ידועה והיא הלוואת בלון. היא למעשה עוד הגדרה של משכנתא הפוכה. הלוואה זו מתאפיינת בכך שאין בה החזרים חודשיים והסכום כולו ישולם לבנק המלווה רק בתום תקופת ההחזר.

היתרון הנוסף הוא שהבנק מציע משכנתא למבוגרים, כאשר בגיל 70 למשל, אחוזי המימון עולים ל-20-25 ומי שמבקש משכנתא הפוכה בגיל 90, יוכל לקבל גם מחצית משווי הנכס שבבעלותו.

מדובר על כמה מאות אלפי שקלים שניתן לנצל אותם לטובת הוצאות מחיה, לכניסה לבית אבות או לסיוע לבני המשפחה מדרגה ראשונה, כגון ילדים או אפילו כעזרה לנכדים.

משכנתא למבוגרים

לרוב, בכל משכנתא, הלווה יצטרך לבטח את המשכנתא בביטוח חיים, היתרון במשכנתא למבוגרים הוא שאין צורך לבטח בביטוח חיים למשכנתא את הלווים, היות ובגיל זה, הביטוח הוא בהרבה יותר יקר מאשר ביטוח חיים לאנשים צעירים.

מצד שני הריבית של משכנתא  למבוגרים, רק נצברת עם השנים מה ששונה ממשכנתא סטנדרטית שבה תשלומי הריבית הם שוטפים. אחוז הריבית על המשכנתא ההפוכה כאמור, יהיה גבוה יותר מאשר במשכנתא רגילה ויעמוד על גובה של 5.5% והכול תלוי גם בגילם של הלווים, ערך הנכס ועוד כמה פרמטרים.

ישנן הוצאת נוספות כגון הוצאות על פתיחת תיק ההלוואה שנע בין 1%-2% מערכו של הנכס וזה יכול להסתכם בעלות של כ-8,000 ש"ח נוספים  יש לקבל את כל הפרטים הדרושים, כך שניתן יהיה לשקול את הכדאיות של משכנתא למבוגרים.

ההמלצה היא תמיד להתייעץ עם יועצי משכנתאות מומחים בתחום משכנתאות לגיל השלישי שיוכלו להבהיר לגבי סוג ומסלולי הלוואה על מנת שניתן יהיה להבין לגבי הלוואה זו למי שבאמת חייב יהיה ליטול הלוואה זו ואיך כידאי לקחת אותה.

נשמח לייעץ לכם בתחום פנו אלינו היום לשיחת ייעוץ ראשונית

דירוג:

/ 5.

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר​
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם
דילוג לתוכן