אישור עקרוני למשכנתא

אישור עקרוני למשכנתא

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

אישור עקרוני למשכנתא הוא שלב חשוב שאין לדלג עליו בדרך לבקשת משכנתא מהבנק. מדובר בהליך פשוט יחסית, שמטרתו לאשר למבקשים את בקשת המשכנתא באופן עקרוני ומבלי שיידרשו להציג טפסים כלשהם. האישור ניתן למבקשים על בסיס מספר נתונים כלליים, ביניהם ההכנסה החודשית של המבקש. על אף שנראה כי מדובר בשלב מיותר בתהליך הכללי לבקשת המשכנתא, למעשה מדובר בשלב חשוב ביותר, בו לא כדאי להקל ראש. אז מהו בדיוק אישור עקרוני למשכנתא, כיצד מוציאים אותו ומה עוד יש לדעת בנושא? במדריך הבא ריכזנו עבורכם את כל מה שצריך לדעת בנושא.

מהו בדיוק אישור עקרוני למשכנתא ומדוע הוא כל כך חשוב?

אישור עקרוני – כשמו כן הוא. מדובר באישור שמאשר באופן עקרוני את המשכנתא למבקשים, מבלי להציג או להתעמק בטפסים שונים. אישור עקרוני למשכנתא הוא אישור שאינו מחייב, לא את המבקש ולא את הבנק, ומטרתו היא אחת – להבין איפה המבקש עומד ביחס לבנק ולהלוואה שהוא מעוניין לקחת לצורך המשכנתא. חשיבותו של האישור העקרוני היא גדולה מאוד, שכן בזכותו, נוכל לדעת אם אנו יכולים לא יכולים להתחייב לרכישת הנכס שאנו מעוניינים בו. בלי אישור עקרוני, אנו עלולים למצוא את עצמנו מסורבי משכנתא ובמצב בו כבר התחייבנו לרכוש את הנכס, כשלמעשה, הבנק לא מוכן לאשר לנו את המשכנתא – עניין העלול לגרור עמו לא מעט בעיות ואף השלכות כלכליות. את האישור העקרוני ניתן לבקש מכל בנק שנרצה, ואף ממספר בנקים במקביל ללא כל הגבלה.

כיצד מבקשים אישור עקרוני למשכנתא?

את האישור העקרוני למשכנתא ניתן לבקש בשתי דרכים עיקריות: באמצעות פנייה טלפונית לבנק, או באמצעות פנייה פיזית לסניף המשכנתאות של הבנק שאנו מעוניינים לבקש ממנו את המשכנתא בסופו של דבר.

  • פנייה טלפונית – במסגרת הפנייה הטלפונית, נפנה למוקד הישיר למשכנתאות של הבנק, נפרט את העסקה ואת גובה המשכנתא שאנו צריכים ונענה על שאלות בסיסיות, כמו למשל גובה השכר החודשי שלנו (נטו).
  • פנייה פיזית – במסגרת הפנייה הפיזית לבנק, נוכל לקבוע פגישה עם יועץ משכנתאות של הבנק ולהציג לו טפסים שונים (תדפיסי חשבון הבנק, תלושי המשכורת וכדומה) על מנת לקבל אישור עקרוני.

ההבדל העיקרי בין שני סוגי הפניות הוא שבפנייה הפיזית לבנק, נוכל לקבל אישור מעט יותר מבוסס מאשר בפנייה הטלפונית. בכל מקרה, בשתי הדרכים, הבנק אינו מחויב לאישור העקרוני. האישור למעשה מותנה בכך שכל הפרטים שנמסרו לבנק הם נכונים, ושלא קיימים פרטים נוספים אשר עשויים להשפיע על החלטת הבנק בכל הנוגע למתן המשכנתא (כמו למשל חובות או הלוואות אחרות של המבקש).

אישור עקרוני למשכנתא

האם אנו זקוקים לאיש מקצוע שילווה את העסקה?

באופן כללי, בקשת אישור עקרוני למשכנתא אינה דורשת התערבות של איש מקצוע לצורך ליווי העסקה. עם זאת, היעזרות באיש מקצוע תסייע לכם לקבל את האישור באופן מהיר יותר, ואת המשכנתא עצמה בתנאים אטרקטיביים משמעותית מאלה שתקבלו אם תבצעו את התהליך ללא ייעוץ מקצועי. מסיבה זו, על אף שלא מדובר בעניין של חובה, ישנה חשיבות גדולה להיעזר ביועץ משכנתא פרטי לצורך קבלת אישור עקרוני למשכנתא ובעת בקשת המשכנתא הסופית.

היכן ניתן למצוא יועץ משכנתא איכותי?

כיום קיימים יועצי משכנתאות רבים, המציעים ללקוחותיהם מגוון של שירותים לצורך תהליך קבלת המשכנתא. עם זאת, לא כל יועצי המשכנתאות הללו הם בהכרח יועצים איכותיים ומקושרים, אשר יודעים כיצד להשיג ללקוחותיהם את העסקה המשתלמת ביותר. אצלנו, ב"יעדים", קיימים יועצי משכנתאות ותיקים ומנוסים, אשר יסייעו לכם לקבל את העסקה המשתלמת ביותר אל מול הבנקים. בין שלל השירותים שאנו מציעים ללקוחותינו, קיים גם שירות אישור מהיר לאישורים עקרוניים למשכנתא, וכמו כן ליווי הלקוח מהשלב הראשוני ביותר ועד לשלב סגירת העסקה אל מול הבנק. באופן זה, תוכלו להבטיח כי העסקה הגדולה והחשובה ביותר שתבצעו בחייכם, תתבצע בצורה הטובה והמשתלמת ביותר עבורכם.

צרו עמנו קשר עוד היום לקבלת פרטים נוספים, ונשמח לסייע לכם בדרככם אל דירה משלכם.

מאמרים נוספים

דירוג:

/ 5.

שיתוף:

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר​

למה יעדים?

שירות

שירות אדיב ותמיד מכל הלב

ניסיון

ניסיון של למעלה מ- 20 שנה

מוניטין

מוניטין טהור עם אינסוף המלצות מלקוחות

קשרים

מקושרים לכל החברות ביטוח בישראל

360

פתרונות ביטוח ופיננסים לכל צורך

מחירים

דואגים תמיד למחיר ביטוח הטוב ביותר ללקוחותינו

0 +

פוליסות

0 +

לקוחות

0

שנות נסיון

0 +

עובדים

דילוג לתוכן