ביטוח אנשי מפתח

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

ביטוח אנשי מפתח – השקט לעסק שלכם

בכל עסק ישנם כמה אנשי מפתח. איש מפתח הוא אדם בעל מישרה, שבמקרה ויאלץ להפסיק לתפקד, יפגע העסק באופן חמור, וכדי למזער את הנזק האפשרי ממצב שכזה קיים ביטוח לאנשי מפתח. אנשים אלה הם בעלי ידע מיוחד, או בעלי קשרים עסקיים מסוימים, או אנשי מפתח מבחינה ניהולית, שיווקית וכדומה.

חשיבות הביטוח נובעת מן העובדה שהעדרות איש המפתח יכולה לגרום לנזקים כספיים או תפעוליים, ובמקרים מסוימים עד להתמוטטות העסק לחלוטין. פוליסת הביטוח של איש המפתח מגדירה את "שוויו" של האיש, ובמקרה שהוא או היא יאבדו את היכולת להמשיך לעבוד, ישולם כסף זה לעסק. דבר זה מבטיח יציבות בעסק וההוצאה בגין פוליסת הביטוח מוכרת לצרכי ניכוי מס הכנסה למעט אם האדם הוא מבעלי השליטה בעסק או בחברה.

ביטוח לאנשי מפתח נותן כיסוי למקרים של מוות או נכות קבועה ואף למצב של אובדן כושר עבודה, אך הוא אינו מכסה מקרים של פיטורין או התפטרות עצמית.

כיצד מחליטים מיהו איש מפתח בחברה?

אנשי מפתח מוגדרים גם בחברות הביטוח וגם במס הכנסה כאשר צריך לאשר את הפוליסה כמוכרת לצורכי ניקוי מס. ישנם כמה תחומים שבהם ניתן להגדיר אנשי מפתח בחברה: אנשים שהיעדרם הפתאומי יגרום לפגיעה בפיתוח מוצרים, יגרום לאבדן ידע מהותי, לאובדן שווקים, לפגיעה בייצור, לפגיעה במכירות,  לפגיעה בהכנסות וברווחים וכיוצא באלה.

 לאחר בחירת איש המפתח יש לבצע תמחור (שווי) של עבודתו ושוויו לחברה. אין טבלה היכולה לעזור בתמחור זה, אבל יש צורך להתאים את ערכו של האיש לחברה באופן המרבי, כדי שלא תגיעו למצבים נואשים. כמו כן, ניתן לבטח מספר אנשי מפתח ולחלק את שווי החברה ביניהם, כך שאם אחד נפגע, לא תיפגע החברה באופן אנוש.

לאחר בחירת אנשי המפתח תערך בדיקה של חברת הביטוח ושל מס הכנסה, כדי לוודא שאכן האיש המיועד, הוא אכן איש המפתח שהכרזתם עליו, וששוויו אכן מתאים לפוליסה שברצונכם לעשות. גובה הפרמיה נקבע עפ"י 4 פרמטרים עיקריים: גיל, מין, עישון, סוג המקצוע והעיסוק.

מפני מה הפוליסה מכסה? 

על הפוליסה לכסות בפני שלוש אפשרויות: 

·        מקרה מוות – הכיסוי יכלול תשלום חד פעמי שהוגדר מראש.

·        נכות קבועה – הכיסוי יכלול תשלום חד פעמי שהוגדר מראש

·        אובדן כושר עבודה – הכיסוי יכלול פיצוי חודשי שהוגדר מראש. 

כמו כן, חשוב שהביטוח ייתן מענה, גם במקרים שאיש המפתח לא יוכל לעבוד לתקופה קצרה בלבד – תאונת דרכים למשל או תאונת עבודה.

ביטוח אנשי מפתח עושים בחברה מקצועית בלבד 

לאחר שהחלטתם לעשות לעצמכם ביטוח אנשי מפתח, עליכם להקפיד על חברת הביטוח המבטחת אתכם, ועל סוכנות הביטוח העושה לכם את הפוליסה. ביטוח של אנשי מפתח מצריך ניסיון ומיומנות גם מול חברת הביטוח עצמה וגם מול שלטונות המס, במידה ואתם מעוניינים לקבל ניכוי במס הכנסה בגין הוצאה זו. רק סוכנות ביטוח בעלת ניסיון בתחום תוכל לוודא כי האנשים שאתם מעונינים לבטח, הם אכן אנשי מפתח בהגדרתם, וכי תוכלו לקבל את המירב מהפוליסה המכסה אתכם. אל תתפשרו כדי שלא תתחרטו.

דירוג:

/ 5.

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר​
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם
דילוג לתוכן