ביטוח אחריות מקצועית לקוסמטיקאיות

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

תביעות כנגד בעלי מקצוע ונותני שירותים הן עניין שבשגרה בארה"ב, ולמרבה הצער, גם אצלנו, כאן בישראל, אנחנו מתקרבים, אט-אט, למצב שבו כל איש (או אשת) מקצוע, ללא כל קשר לתחום עיסוקם, חשופים ללא מעט תביעות, בין אם הן מוצדקות ובין אם לאו.

ביטוחי אחריות מקצועית בכלל, ובמיוחד – ביטוח אחריות מקצועית לקוסמטיקאיות, עשויים לספק לעוסקים ולעוסקות במלאכה את שלוות הנפש הנדרשת להם על מנת להעניק ללקוחות את השירות הטוב ביותר שניתן להעניק.

מהו ייחודו של ביטוח אחריות מקצועית לקוסמטיקאיות על פני כל ביטוח אחר?

באופן טבעי, לכל אחד מתחומי העיסוק והשירות ישנם מאפיינים המייחדים אותו, אשר הופכים אותו לשונה וייחודי במהותו מתחומי העיסוק האחרים.

בהמשך לכך, תחום הקוסמטיקה, ככלל, עוסק במתן מבחר טיפולים אסתטיים שונים, אשר ביצועם (גם בידיים מיומנות ומנוסות) עלול להיות כרוך בלא מעט סיכונים שונים.

על אף שחלק מהטיפולים האלה מבוסס על שיטות טיפול ישנות יותר (כדוגמת הסרת שיער הגוף באמצעות השעווה החמה), וחלק אחר של הטיפולים כולל את השימוש בטכנולוגיות עדכניות ובציוד חדשני ומתקדם.

המשותף למרבית הטיפולים הוא הסיכון לגרימתם של נזקים פיזיים ללקוח/ה – מכוויות ההופכות לצלקות מכערות ועד לכתמי פיגמנטציה, נזקים, שהם, לכל הדעות, מנוגדים לחלוטין לסיבה שלשמה מגיעים לקוחות לקוסמטיקאית ולסלון לטיפוח היופי.

ביטוח אחריות מקצועית לקוסמטיקאית
ביטוח אחריות מקצועית לקוסמטיקאית

ביטוח אחריות מקצועית לקוסמטיקאיות – מה הוא צריך להכיל?

בעוד שביטוחי אחריות מקצועית אחרים עשויים להיות קלים יותר לגיבוש, ביטוח אחריות מקצועית לקוסמטיקאיות חייב לכלול כיסויים ביטוחיים ממספר סוגים, כשבראשם – ביטוח נגד טענה של רשלנות מקצועית.

ביטוח נגד רשלנות מקצועית

בואו נחדד את זה – גם אם 1,000 מלקוחותיך טופלו באופן המקצועי והמתאים ביותר, וכל אחת (ואחד) מהם יהיו מלאי שבחים ויעידו על מקצועיותך, יחסך ואיכות הטיפול, תמיד, עלולה להופיע הלקוחה ה-1,001 ולטעון שיצרת אצלה נזק כלשהו בשל רשלנות.

עובדה ידועה היא, כי גם קוסמטיקאית ותיקה ומנוסה עלולה להיאלץ להתגונן בפני טענות בגין "רשלנות" או "חוסר מקצועיות", על אחת כמה וכמה, כשהמדובר בקוסמטיקאיות שהן פחות מנוסות ופחות ותיקות ממנה.

אולם, לא רק "נזקים" מובהקים אמורה פוליסת ביטוח אחריות מקצועית לקוסמטיקאיות לכסות, אלא גם לספק כיסוי ביטוחי נגד אכזבת הלקוח/ה, באותם המקרים בהם, תוצאות הטיפול, אמנם, אינן גרועות ולא יצרו נזק כלשהו, אולם, מאידך, הן גם אינן טובות כפי שהובטחו ללקוח/ה.

את הדוגמאות האופייניות לכך, נוכל לפגוש בתחום הסרת השיער בגישות המתקדמות, בטיפולי האנטי אייג'ינג, בטיפולי העור המכוונים להבהרת כתמים ופיגמנטציה, בתחום האיפור הקבוע וכן הלאה.

ביטוח הקליניקה

מלבד ביטוח מפני טענות רשלנות מקצועית או טעויות, כבכל בית עסק אחר, גם לקוסמטיקאיות חשוב לבטח את הקליניקה עצמה. ככל מבנה, גם מבנה הקליניקה עלול להינזק בפרוץ שריפה, בהתרחשותה של הצפה או בפגיעה של כוח טבע כלשהו.

בנוסף, היות והמדובר בקליניקה שבה מצויים ציוד יקר ערך וחומרי גלם לא זולים, חשוב לבטח גם את תכולת הקליניקה, מפני פריצה, וזאת, בנוסף לכל הסכנות שאותן הזכרנו קודם כסכנות האורבות למבנה עצמו.

ביטוח צד ג' לקליניקה של קוסמטיקאית

בקליניקה, מעצם מהות פעילותה, עוברים, מידי יום ביומו, לא מעט אנשים – חלקם – לקוחות המקבלים טיפול, אחרים – לקוחות מתעניינים, שרק נכנסו לברר משהו, לשאול משהו, לקבוע תור.

אלה וגם אלה עלולים להיות חשופים ללא מעט סכנות – מעידה, נפילה של ציוד, מים רותחים שנשפכים שלא בכוונה – אין סוף לדברים שעלולים לקרות כשאנשים שאינם עובדים במקום כלשהו, שוהים בו / ממתינים לטיפול או לפגישת ייעוץ. פוליסת צד שלישי מתאימה תכסה את הקליניקה שלך גם מפני סיכוני נזקי גוף או רכוש

ביטוח חבות / אחריות מעבידים

זוכרת את אותן סכנות שעלולות לארוב ללקוחות אותן הזכרנו בסעיף הקודם? ובכן, בנוסף להן, גם לעובדות ולעובדים השכירים המועסקים בקליניקה עלולות לארוב לא מעט סכנות, אם בשל שימוש בציוד המקצועי ובחומרים, ואם בשל ההתנהלות הנדרשת מהם במהלך שעות עבודתם. ביטוח חבות / אחריות מעבידים מכסה את הנזקים אשר נגרמו לעובד/ת במהלך העבודה.

כמו שבוודאי הצלחת להבין מהמידע המתומצת שהבאנו במאמר זה על קצה המזלג –

ביטוח אחריות מקצועית לקוסמטיקאיות אינו עניין שניתן להקל בו ראש!

וכאן,

אנחנו מגיעים לחלק החשוב ביותר בנושא זה – סוכנות הביטוח המבטחת אותך.

למה, בעצם, זה כל כך חשוב?

לכל אחד מאיתנו ישנו תחום ההתמחות המקצועי שלו, אותו תחום שבו הוא עוסק למחייתו, ובו – הוא מנסה להיות הטוב ביותר. גיבוש פוליסת ביטוח שתפורה בדיוק על פי צרכיך המקצועיים, פוליסה שמסוגלת לכסות אותך כאשת מקצוע, את הקליניקה שלך, את לקוחותיך ואת עובדיך, מפני כל צרה שעלולה, חו"ח, לבוא, אינה One size fits all, היא לא יכולה להיות כזו, ואסור לה, לטובתך, להיות כזו!

אנחנו, בסוכנות הביטוח יעדים, גאים בכך כי אנחנו מעניקים, לכל אחד מלקוחותינו, שירות אישי, הקשבה ובמקצועיות ברמה הגבוהה ביותר. הצוותים שלנו מלווים את הלקוחות בכל אתגר, תוך שהם משתמשים בידע ובניסיון רב השנים, אותה רכשה החברה מזמן היווסדה בשנת 1997.

חשוב לנו להתאים לכל לקוח ולקוחה את הכיסוי הביטוחי המתאים ביותר, הכיסוי שתפור, במדויק, לצרכים הספציפיים שלו, כמו גם לאופיו, אישיותו ותחום פעילותו.

פנו אלינו עוד היום ותקבלו ייעוץ מקצועי

דירוג:

/ 5.

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר​
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם
דילוג לתוכן