שאלות על פוליסות ביטוח בעקבות השריפה בכרמלית

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

אני מודה שגם אני נשבעתי בקסמיה של הרכבת התחתית היחידה בישראל. כרמלית, הינה הרכבת התחתית היחידה בישראל והאמת שהיא גם הקצרה בעולם, רק 1800 מטר בלבד עם שש תחנות. בתור חיפאי, אני חייב לספר כי הרכבת התחתית תמיד עוררה קסם בתושבי העיר ולמרות שרובנו לא נסענו בכרמלית יום יום, בהחלט היינו גאים בקיומה.

ההיסטוריה של כרמלית חיפה

כרמלית, הרכבת התחתית הראשונה והיחידה בישראל נפתחה בסוף שנות החמישים כשישראל עוד לא חגגה עשור לעצמאותה. ישראל רצתה להיות כמו שאר האומות ולכן נחפרה המנהרה החדשה ונסללה תשתית שאמורה הייתה לשרת תושבים ונוסעים רבים שהגיעו דרך הנמל.

אך אם זאת כרמלית ידועה ככלי תחבורה רבוי תקלות. כבר בשנת 1961 בזמן החלפת כבל המשיכה נותקו שני קרונות והרכבת הידרדרה עד תחנת מסדה תוך כדאי גרימת נזק לרציף. לאחר מכן הועלתה המודעות לבטיחות ברכבת התחתית ולאחר שיפוצים ושינויים בתחנות המשיכה הכרמלית לעבוד עד פברואר 1986. היא נסגרה עקב ליקויי תחבורה קשים והתיישנות המערכות. במהלך השנים 1986 ועד 1990 המשיכו לעבוד על תיקונה של הכרמלית. לאחר שיפוץ ותיקון מאסיבי היא הייתה אמורה להיפתח מחדש אך בשל התנגשות קרונות נדחתה הפתיחה לחודש יולי 1992. משנה זו החלה הכרמלית לשרת עשרות אלפי נוסעים שעלו וירדו מהעיר התחתית לכרמל בנסיעה קצרה של 7 דקות בלבד.

שריפה בכרמלית

בעיות בטיחות קשות

כרמלית שבחיפה שירתה בנאמנות נוסעים רבים בעשרים השנים האחרונות. אך קרנה שקע אט אט בשל מחירים גבוהים, ריחוקה ממרכזי הבילוי בחיפה, אי השימוש בחופשי חודשי ברכבת התחתית של חיפה ועוד. אך דווקא האירוע האחרון בחודש פברואר 2017 עורר טענות קשות על תפקוד וטיפול בכרמלית. חודש ימים בלבד לאחר שהנסיעה בכרמלית הוכרה כחלק ממערך התבורה הארצי, נגרמה שריפה בשלוש הקרונות של הכרמלית בשל עבודות תחזוקה שנעשו בשבת. כרמלית חיפה הושבתה, עשן שריפה היתמר באוויר ותושבי התחנות הסמוכות החלו להתלונן על הסכנה לבריאות. השריפה הגדולה בקרונות עוררה מחלוקת גבוהה של בטיחות במתחם. האם לכרמלית היה ביטוח עסק  בזמן השריפה? תפקוד העובדים בזמן תפעול המערכות והתפעול בכרמלית מעוררים חשד לרשלנות ואף הזנחה לאורך שנים.

השריפה בכרמלית מעלה את הצורך בפוליסת ביטוח

השריפה בכרמלית מעלה חשש אצל בעלי עסקים רבים. מה קורה כאשר פורצת שריפה בסמוך לעסק ומתפשטת לעסק סמוך? האם ביטוח עסק של אותו בעל עסק יכול לפצות על הנזקים? כמו כן עובדים שנוסעים לעבודה ומשתמשים בכלי תחבורה שנחשב אמין ובטוח, האם הם צריכים לרכוש פוליסת תאונות אישיות וביטוח חיים? גם המהנדסים ומבקרי בטיחות צריכים להיות מכוסים לפני הכניסה לעסקים שבדיקות הבטיחות שלהן פגו. ביטוח מקצועי הוא ביטוח הנדרש לרבים העוסקים בתחום זה.

לסיכום, השריפה בכרמלית בנס לא גרמה לפגיעה בחיי אדם, אך היא גרמה לנזק עצום לתשתית הרכבת שעלותה מיליוני שקלים. כמו כן השריפה העלתה תהיות רבות בנושא בטיחות ומידת הצורך הפוליסת ביטוח מקיפה לנוסעים בה ובכלי תחבורה אחרים.

לנו בחברת יעדים חשוב לעלות את השאלות החשובות לסדר היום. עם כיסוי מלא של פוליסות הביטוח של החברה חשוב שתדעו שתהיו מכוסים, כדאי שברגע האמת לא תצטרכו לחשוב מה היה קורה אחרת. להזמנת ביטוח עסק או ביטוח מקצועי, צרו קשר או השאירו את פרטיכם באתר ונחזור אליכם תוך זמן קצר.

מאמרים נוספים

דירוג:

/ 5.

שיתוף:

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר​

למה יעדים?

שירות

שירות אדיב ותמיד מכל הלב

ניסיון

ניסיון של למעלה מ- 20 שנה

מוניטין

מוניטין טהור עם אינסוף המלצות מלקוחות

קשרים

מקושרים לכל החברות ביטוח בישראל

360

פתרונות ביטוח ופיננסים לכל צורך

מחירים

דואגים תמיד למחיר ביטוח הטוב ביותר ללקוחותינו

0 +

פוליסות

0 +

לקוחות

0

שנות נסיון

0 +

עובדים

דילוג לתוכן