ביטוח דירה שכורה

כך תתחיל לבטח את ביטוח הדירה השכורה שלך

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם


לאחר חיפושים ארוכים דירה שכורה, מצאתם סוף סוף את הדירה המתאימה? זו שיש בה מספיק חדרים לכולם וגם נמצאת באזור נגיש ונוח? מצוין. עכשיו, חשוב שתבחנו אפשרות לרכישת ביטוח. ביטוח כזה לא אמור לבוא מצדו של המשכיר בהכרח (בעל הדירה), אלא אמור לבוא דווקא מכיוונכם, שכן גם לכם יש אינטרס לשמור על הדירה ולא פחות מכך, על הרכוש שבה, על התכולה שלכם.

שלב ראשון בביטוח דירה שכורה

מצאתם דירה ואתם עומדים לחתום על חוזה? כדאי מאד שתבדקו האם בחוזה מצוין שיש לדירה ביטוח, ואם לא מוזכר בחוזה דבר הקשור בכך, כדאי לבדוק זאת מול בעליה. בעלי הדירה אינם חייבים, על פי חוק, לבטח את הדירה, למעט במקרים בהם קיבלו משכנתא על הדירה שבבעלותם וכפועל יוצא מכך נדרשו לרכוש ביטוח מבנה. במקרה הזה, יהיה עליכם להיות הצד שרוכש את ביטוח התכולה, כדי שהציוד שבה יהיה מבוטח מפני נזקים אפשריים, בין אם בעקבות תקלת צנרת, שריפה חלילה, פריצה לבית, רעידת אדמה, פיצוץ בלון גז או אפילו שיטפונות.

ישנם מצבים בהם בעלי הדירה מחייבים את השוכרים לרכוש ביטוח לדירה וישנם מקרים בהם הדבר נתון לשיקולו של השוכר. אולם, אם לא ירכוש ביטוח לדירה עשוי בעל הדירה לתבוע את השוכר, שמתגורר בה, על הנזקים שנגרמו לה. הדבר איננו רלוונטי אם מצוין בחוזה כי בעל הדירה מחויב לבטח את הדירה. ואם אכן זה המצב, אם המשכיר, בעל הדירה, מבטח אותה, יש לוודא כי שמם של השוכרים, המתגוררים בדירה, מוזכר בביטוח. אם לא כך הדבר, עשויה חברת הביטוח, לאחר ששילמה לבעל הדירה עבור הנזקים שנגרמו למבנה, לתבוע אתכם בגין הנזק שנגרם (היא עשויה לטעון כי הדבר הינו באחריותכם וחלק ממחדל שלכם או ממעשה כלשהו שנעשה על ידכם).

ביטוח דירה שכורה

חוזה שכירות וביטוח הדירה 

מוזכר בחוזה שלכם כי הדירה שבה אתם צפויים להתגורר, לשכור בקרוב, מבוטחת על ידי בעליה בביטוח מבנה? חשוב שתדעו שביטוח התכולה, הציוד שבדירה, איננו כלול בכך וגם ביטוח צד ג', שרלוונטי במיוחד לדירות בבניינים משותפים. ביטוח תכולה וגם ביטוח צד ג' יגן עליכם ויאפשר לכם לקבל את הפיצוי המתאים, במידת הצורך, במקרה של נזקים כלשהם, בין אם לרכוש שלכם שבתוך הדירה ובין אם לצד ג' (לדירה שכנה, למשל). תיקון הנזקים עשוי לעלות לא מעט כסף ומומלץ מאד להיות מכוסים מפניהם. קראו היטב את החוזה, ואם צריך נשמח לעזור לכם בהתאמת הביטוח לדירה השכורה שלכם.

מעבר ביטוח דירה שכורה

רכשתם פוליסה לביטוח התכולה, ואתם עובדים פעם בשנתיים דירה? אין לכם מה לדאוג, ביטוח הדירה יכול לעבור אתכם לכל מקום שתעברו, רק תיידעו את הסוכן ביטוח על מעבר כתובת, והביטוח יעבור אתכם.
חשוב מאוד ליידע את הסוכן על המגונים וסוג הדירה החדשה ( בית פרטי/ דירת גג ) כדי שיתאים את הפוליסה לנכס החדש.

תתקשרו עכשיו לקבלת יעוץ בהתאמת הביטוח לדירה השכורה שלכם

מאמרים נוספים שאסור לך לפספס:

מאמרים נוספים

דירוג:

/ 5.

שיתוף:

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר​

למה יעדים?

שירות

שירות אדיב ותמיד מכל הלב

ניסיון

ניסיון של למעלה מ- 20 שנה

מוניטין

מוניטין טהור עם אינסוף המלצות מלקוחות

קשרים

מקושרים לכל החברות ביטוח בישראל

360

פתרונות ביטוח ופיננסים לכל צורך

מחירים

דואגים תמיד למחיר ביטוח הטוב ביותר ללקוחותינו

0 +

פוליסות

0 +

לקוחות

0

שנות נסיון

0 +

עובדים

דילוג לתוכן