ביטוח – כיצד עושים ביטוח בצורה חכמה

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

באופן כזה או אחר, מהרגע בו אנחנו מגיעים לגיל 21, אנחנו מוקפים בתוכניות ביטוח שונות. מי שיש לו רכב חייב לעשות ביטוח חובה, מקיף וצד ג', מי שמחזיק ברשותו דירה או שוכר דירה חייב לעשות ביטוח דירה, מרביתנו עושים היום ביטוח בריאות פרטי לצד אלו של קופת חולים, ואם אנחנו חושבים על העתיד, אז אנחנו גם דואגים לעשות ביטוח חיים.

לכל אחד מתוכניות הביטוח השונות יש מאפיינים שונים כמובן, לכל תוכנית עלות שונה בהתאם לסוג ולמאפיינים שאנחנו מבקשים שהיא תכיל, כל תוכנית מתבססת על פרמטרים אחרים. אין דין ביטוח רכב כדין ביטוח דירה, מן הסתם.

עם זאת, ישנן נקודות שונות שהן דומות באופי שלהן והן אמורות לעזור לנו להחליט באיזו תוכנית ביטוח לבחור. מדובר על נקודות כלליות שיעזרו לנו להחליט האם לבחור בתוכנית מסוימת של חברה א' או בתוכנית של חברה ב'. לעיתים, גם אם זה נדמה לנו חסר משמעות, הרי שיש לכך ערב רב, שכן אנחנו משלמים פרמיה קבועה מדי חודש, בתקווה שביום בו נצטרך את חברת הביטוח היא תעניק לנו שירות מהיר, תעביר לנו את הכסף שאנחנו צריכים וכך נוכל לטפל בעניינו ונוכל לחזור אל שגרת חיינו.

לפני שנציג 5 נקודות שיכולות לעזור לכם לעשות תוכנית מידתית מקיפה בצורה חכמה. חשוב לציין, אנחנו יכולים לעשות את הביטוח באופן ישיר, וכן אנחנו יכולים לפנות אל סוכן ביטוח ולעשות ביטוח אחריות מקצועית או כל ביטוח אחר, דרכו. היתרון של ביצוע פוליסה דרך סוכן הוא, אז אנחנו נהנים מאפשרות שהוא בוחן עבורנו באיזו חברה הכי משתלם לעשות את התוכנית. היתרון של ביצוע תוכנית באופן ישיר בחברה, אנחנו אלה שמבצעים את כל התהליך והוא בשליטה שלנו.

5 נקודות שיעזרו לכם לעשות פוליסת ביטוח בצורה נכונה

1. תבחנו את ההצעה בהתאם לצרכים שלכם

ישנן תוכניות שהן יחסית דומות ולכן אין מה להשוות ביניהן, אך ישנן תוכניות ביטוח שהחברות הכניסו בהן אלמנטים מסוימים שמטרתם לייחד אותן. תבחנו את ההצעות שאתם מקבלים על פי הצרכים שלכם, מה אתם צריכים, ולא על פי מה שהחברה הכניסה ועד כמה זה מייחד אותה ביחס לחברות אחרות.

2. תדאגו לענות בצורה מלאה וישרה על כל שאלון שמגישים לכם

חברת ביטוח, תשמח לגלות שעניתם בצורה לא נכונה על שאלון בשביל שתהיה להם סיבה לא לשלם לכם את התשלומים שמגיעים לכם. תוודאו לענות נכון ולשמור כל תיעוד שיש בידכם. כך תוכלו להוכיח שלא שיקרתם וחברת הביטוח ידעה על מצבכם מראש.

3. תבדקו את סקרי שביעות רצון על חברות ביטוח

מדי שנה מפרסם משרד האוצר, סקרים שונים שמתייחסים לחברות ביטוח שונות. דרכם תוכלו לגלות איזו חברה מספקת את השירות המהיר והאמין ביותר.

4. תבחנו תוכנית מול תוכנית ותשימו לב לאותיות הקטנות

יש סברה שאומרת, מה שקובע אלו האותיות הקטנות, לא הגדולות. תקראו אותן היטב לפני שאתם חותמים על פוליסה מסוימת. כך תדעו אילו תנאי מציבה החברה בפניכם.

5. מבקשים לחדש? תתמקחו

אם אתם מבקשים לחדש את הביטוח שלכם, תתמקחו על המחיר, אתם הרי לקוחות ותיקים כבר ואין סיבה שתשלמו מחיר גבוה, אתם יכולים לשלם מחיר נמוך אם רק תדרשו את זה. 

מאמרים נוספים

דירוג:

/ 5.

שיתוף:

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר​
דילוג לתוכן