המדריך למחיקת רישום bdi שלילי

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

אין ספק שנתקלתם לא מעט במושג הזה – BDI, בכל מני הקשרים, חיובי, שלילי, פרסומות למיניהם, וכמובן – במקרים ששמעתם את הבנק שמסרב להעניק לכם הלוואה בגלל ה- BDI השלילי שלכם. אז מה זה אומר? מה עושים? ואיך מתגברים על הדבר השלילי הזה? במיוחד בשביל זה הכנו לכם את המדריך השלם למחיקת רישום BDI שלילי.

כפי שכולכם יודעים מערכת הבנק בישראל, במיוחד בשנים האחרונות, מאוד מחמירה ואינה מאשרת במהירות בקשות אשראי. ולמה? כדי למתן את ההפסדים, החובות וכדומה. השיטה בודקת למעשה את ה- BDI שלכם – מה שאומר, תביאו לנו מספר תעודת זהות ואנחנו כבר נבדוק אם בא לנו לאשר לכם הלוואה או להעניק לכם מסגרת או לא.

יש לא מעט אנשים, לקוחות, שמסומנים כשליליים מבחינת ה- BDI. BDI שלילי יכול להימחק רק לאחר מספר שנים, אז מה עושים במצב כזה? האם אפשר להפוך שלילי לחיובי? מה הם בודקים בכלל ואיך הם החליטו שאנחנו שליליים? אז נכון, רובנו נשאל את השאלות הללו כאשר נתקל בסירוב, אז בואו נבין מה הבנק רואה בכלל, אבל לפני הכול, בואו נבין מה זה BDI בכלל.

מה זה BDI?

במדינה שלנו קיים חוק של נתוני אשראי. זה יצא בכדי שנוכל לשמור על יציבות כלכלית, מה שנדמה כרחוק במדינתו הקטנה. המדינה אישרה ואף קבעה כי יש אפשרות לאסוף נתוני אשראי על כל אדם שהוא מעל גיל 18. המידע מכיל בתוכו כל התנהלות בנקאית תקינה או לא תקינה. ישנם כמה גופים שמצליחים, באישור כמובן, לדלות כל מידע על כל אדם שחי ומתגורר בישראל ויש לו בנק או כל דבר הקשור למערכת אשראי. לפי המידע הזה הגופים נותנים תמונת מצב מלאה וקובעים האם ה- BDI שלילי או חיובי.

רוצה לבדוק את הדוח נתוני אשראי שלך ולהבין איך הבנק רואה את ההתנהלות האשראי שלך?
לחץ כאן להוצאת דוח נתוני האשראי שלך בעצמך >>>

מחיקת רישום bdi שלילי

מה ה- BDI מספר עלינו.

בשנת 2019 התחילה מערכת חיווי אשראי, מה שנותן לבנקים, בעצם, מערכת שקופה לחלוטין המעניקה מידע שלם על הלקוח – עליכם במקרה הזה. הם מקבלים דו״ח נתוני אשראי שמציג כל הלוואה, כל שיק שחזר, נכסים משועבדים, חשבונות בנקים פעילים, מסגרות, פיגורים בהלוואות, חובות בהוצאה לפועל, ריביות, משכנתא ועוד… לאחר חקירות מעמיקות הבנק מקבל בעצם תמונת מצב שבה עולה השאלה האם אפשר להעניק ללקוח הלוואה שהוא יעמוד בה או שלא.

כלקוחות, אין ספק שבתוך תוכנו אנחנו יודעים אם ה- BDI שלנו שלילי או לא. בדרך כלל אנחנו נבין זאת במהרה במקרה וקרו לו אחד מן הדברים הבאים: חזרה של שקים או הרשאות, חריגות ממסגרת הבנק, תביעות וחובות, עיקולים, הגבלות, ועוד… במקרים אלו אנחנו לגמרי נבין שה- BDI שלנו רחוק מלהיות חיובי ויש לנו אפס סיכוי לקבל הלוואה או הרשאות כאלו ואחרות.

אין ספק גם שהגיוני ואפילו נורמלי שה- BDI שלנו יהיה שלילי אם אחד מהדברים האלו קרו או קורים בפועל.

כשישנם אורות אדומים בוהקים יהיה לנו קשה לנהל את חיינו ואת הכסף שלנו נכון, בייחוד אם אנחנו חיים במערכת הבנקאית. אנחנו לא נוכל לקבל מסגרות בחשבון, לא הלוואות, ובטח לא משכנתא, לרוב אין כרטיסי אשראי ואפילו לא שקים.

כל פעולה בנקאית שנראית קסומה באותו רגע, לא מותרת לבעלי BDI שלילי.

האם ניתן למחוק BDI השלילי?

כן, לגמרי כן, תמיד אפשר לעשות הכול. יחד עם זאת יש להבין שחייב יועץ אשראי מומחה בכדי שנוכל לשפר את דוח נתוני האשראי, ולתקן טעויות בדוח בכדי שאתם, הלקוחות, תוכלו לקבל אשראי.

חייב לציין גם שכול מקרה לגופו, וישנם מצבים בודדים שלא ניתנים למחיקה או תיקון, לכן עליכם להתייעץ ולבדוק מה הדבר הנכון לכם. יש לבחור תמיד ביועץ אשראי מומחה שבאמת יוכל לעשות למענכם הכול. 

יש לזכור ולהבין!

BDI שלילי משפיע לטווח הארוך, כי המידע עובד לכל גוף פיננסי. זה כמו צלקת על המצח, תמיד יזכרו אתכם באותו גוף פיננסי. המידע נשמר ונאגר.

מה שגורם לשרשרת של סירובים אוטומטים עד כי יכולים להפסיק לכם לא מעט דברים, כמו פשוט להוריד לכם את ההרשאות שיש בחשבון, להפסיק את המסגרת או להקטין אותה משמעותית, לסרב להעניק לכם שקים, הלוואות לקניית רכב ועוד… כל החברות עובדות באוצה הדרך, מה שאומר שגם חברות ליסינג למיניהן שדורשות להוציא דוח נתוני אשראי גם יכולות לראות את ה-  BDIהשלילי שלכם.

לפתע הדלתות נסגרות במהירות כזו שאתם לא מספיקים לסובב את הראש. ההתנהלות הופכות לקשה עד בלתי אפשרית שהכול צריך לקרות במזומן ובלי שום אשראי… עדיף לעצור את זה בזמן לפני שהכדור יהפוך למפולת אבנים ענקית.

האם לוקח זמן למחוק BDI שלילי?

כמו שציינו לאורך המאמר ה-BDI שלנו מגיע מהרבה נתונים והרבה מקורות כמו: בנק ישראל, כונס נכסים, בתי משפט, חברות חיצוניות להנפקות כרטיסי אשראי, הוצאה לפועל ועוד… אם ההגבלה הגיע מבנק ישראל לרוב היא תמחק לאחר, בערך, שלוש שנים מהיום שבו ההגבלה שלכם הסתיימה.

מה שאומר שמהיום שהשיק האחרון שלכם חזר, מהיום שסגרתם את החוב בהוצאה לפועל, מהיום שהחזרתם את התשלום האחרון של הפיגור בהלוואה וכדומה.

במידה ואלו תהליכים שקורים ברשויות אכיפה הרי שיש מצב שה- BDI ימחק לאחר חמש שנים, וישנם כאלו שימחקו לאחר שבע שנים.

ואם אי אפשר למחוק את ה- BDI מה עושים?

קודם כל, כפי שאמרנו עליכם לפנות ליועץ אשראי מומחה שידע לעשות את העבודה. יועץ אשראי שיסביר לכם צעד צעד עד שהשלילי יהפוך לחיובי. יחד עם זאת כפי שגם ציינו, ישנם מקרים מסוימים שבהם לא ניתן למחוק BDI שלילי.

ובמדיה והיועץ שבחרתם אינו יכול לעזור לכם, הפעילו ראש ותעשו את הצעדים הבאים: פנו למי שדיווח על המידע. תשימו לב כמה שנים עבר והאם נשאר עוד הרבה או קצת, יכול להיות שלא נשאר הרבה עד שתקבלו אור ירוק.

אם המידע הגיע מהוצאה לפועל, עקב פשיטת רגל או חובות או עיקולים, אפשר לעשות פעולות פשוטות כדי לקבל מבית המשפט תעודה שאומרת שהפשיטה למשל הגיע בגלל כשלים שלא צפו ולא עקב התנהגות לא נאותה מהלקוח, אתם במקרה הזה. ובכך אפשר גם לנסות למזער את הלכלוך שיש בדוח.

הגיע הזמן להפוך לחיובי!

יועץ אשראי מומחה ידע להתחיל בהיכרות מעמיקה. ברגע שהוא יבין שישנו אור אדום המעיד על שליליות ב-  BDIיתחיל היועץ לברר לעומק, הוא יוציא את הדוח המוכר ובכך ינסה להבין על מה ולמה יש BDI שלילי ומהי ההתנהלות הכלכלית השוטפת שלכם.

לעיתים, ישנם מצבים, בהם היועץ ימצא טעויות בדוח זה, ולאחר תיקונים ופניות לגורמים רלוונטיים יסירו את הטעויות, במקרים שהם מורכבים היועץ יעשה את המיטב שהוא יכול בשביל למחוק את הנתונים שגורמים לכם לקבל סירוב.

לסיום, אנחנו ממליצים לכם לעשות מעשה ולהפוך את חייכם לנוחים יותר, והכי חשוב ירוקים יותר. הגיע הזמן לבחון לעומק למה אתם מקבלים סירוב, הגיע הזמן שתשנו את השלילי לחיובי ותצאו לדרך חדשה ומלאה באישורים.

אל תהססו ואל תאבדו את התקווה פנו אלינו עוד היום ויועץ אשראי מומחה ייתן לכם ייעוץ ראשוני שיכול לשנות לכם את החיים. יש לנו ניסיון מעל ל 25 שנה במסורבי משכנתאות

מאמר חשוב שלא תפספסו המדריך למסורבי משכנתא>>

מאמרים נוספים

דירוג:

/ 5.

שיתוף:

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר​

למה יעדים?

שירות

שירות אדיב ותמיד מכל הלב

ניסיון

ניסיון של למעלה מ- 20 שנה

מוניטין

מוניטין טהור עם אינסוף המלצות מלקוחות

קשרים

מקושרים לכל החברות ביטוח בישראל

360

פתרונות ביטוח ופיננסים לכל צורך

מחירים

דואגים תמיד למחיר ביטוח הטוב ביותר ללקוחותינו

0 +

פוליסות

0 +

לקוחות

0

שנות נסיון

0 +

עובדים

דילוג לתוכן