המדריך למחזור משכנתא

קבלו את כל מה שצריך לדעת לפני שמבצעים מחזור משכנתא

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

הליך לקיחת משכנתא, הוא הליך מורכב, אותו יש לבצעו באופן הנכון והמתאים על מנת לחסוך ולהפחית את עלויות המשכנתא. מהי משכנתא טובה? מהו מחזור משכנתא? ואיך עושים את זה נכון? בואו נעשה קצת סדר בנושא המהותי והחשוב הזה:

מה צריך לדעת על משכנתא?

לקיחת משכנתא, הוא הליך טבעי ובסיסי הנעשה ברוב מקרי הרכישה של נכסים. אולם, ניתן לקחת משכנתא באופנים שונים, כאשר העלויות על החזרי הריבית, גובה המשכנתא והפרשי ההחזר, יכולים לשנות ולהשפיע באופן דרסטי על המצב הפיננסי של הלקוח. משכנתא נכונה עבור הלקוח, היא משכנתא המטיבה עם מצבו הפיננסי ומותאמת למשך שנים.

על מנת לבצע את התהליך באופן הנכון, קיימים אנשי המקצוע בעלי הניסיון והידע בתחום. אלו מכירים את כל הנותנים וההיבטים שיש לקחת בחשבון ויודעים לבנות את התכנית הטובה והמתאימה ביותר ללקוח, באופן ספציפי ואישי, בהתאם למצבו הפיננסי. כך, שלבסוף תמהיל המשכנתא יהיה חסכוני כניתן ויתאים לצרכים המשתנים.

מהו הליך מחזור משכנתאות?

מחזור משכנתא, הוא הליך המתייחס לפוטנציאל המחזור והחיסכון של המשכנתא כל 5 שנים. לאורך השנים מתרחשים שינויים במצב הפיננסי והכלכלי של האדם, כמו גם שינויים בשוק המשפיעים על עלויות הריבית ולקיחת הלוואת.

מיחזור משכנתא, מאפשר ללקוח להתאים את המשכנתא לצרכיו המשתנים עם השנים כגון, שינוי במשכורת, הולדת ילד וכדומה. למעשה, מחזור משכנתא, הוא הליך של לקיחת משכנתא חדשה המבטלת את הקודמת. תהליך זה, נעשה במצבים בהם ישנה אפשרות לחסוך בריביות, לשנות מסלולי משכנתא וכדומה. כאשר המטרה של הליך זה, היא, לחסוך ולהוזיל את עלויות המשכנתא הקודמות ולקחת משכנתא מותאמת למצב הנוכחי שהשתנה במשך השנים.  

מחזור משכנתא

אילו שינויים ניתן לבצע במסגרת מחזור משכנתא?

תהליך מחיזור המשכנתא מאפשר לבצע שינוים בתכנית המשכנתא שנלקחה. אלו, מתייחסים לתקופת ההתחייבות על המשכנתא, ותנאי לקיחתה כמו גובה ההחזר, גובה המשכנתא, גובה הריביות, אופן ההחזר ועוד. הליך זה, מאפשר ללוקחי משכנתאות לפרוע מסלול הלוואה קיים, להתאים את המשכנתא החדשה לריבית הקיימת בשוק, לשנות את מתן החזר ההלוואה ועוד, בהתאם לצרכים החדשים.

בניית תכנית פיננסית:

כפי שטרם לקיחת המשכנתא מתבצע תהליך של תכנון, גם כאשר מבצעים מחזור משכנתא, מתייעצים ונעזרים בשירות של אנשי המקצוע בתחום ובונים תכנית פיננסית מתאימה וכדאית. לצורך ביצוע מחזור משכנתא, יועץ המשכנתאות מתייחס לפרמטרים השונים כמו: מצב המשכנתא נכון להיום- מסלול ההלוואה הקיים, עמלות, החוב הנותר ועוד. בהמשך לנותנים אלו, מתבצעת בדיקה מול השינויים שהתרחשו במהלך השנים, והמצב הכלכלי הנוכחי של הלקוח, כמו גם, המצב בשוק בהתחשב בשער היורו והדולר, שינויי המחירים, גובה הריביות, רגולציות חדשות וכדומה.

אז איך עושים את זה נכון?

מאחר ומדובר בהחלטה ברת משקל יש לשקול את כל הנתונים והפרמטרים המשפיעים על קבלת החלטה. לשם כך, ריכזנו עבורכם את המידע הנחוץ על מנת לבצע  מחזור משכנתא, בזמן הנכון, בבנק הנכון ובאופן שאכן יטיב עמכם. אז מה צריך לדעת? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם:

גובה עמלת פירעון – בהתאם לתנאי המשכנתא הקיימים, תכלו לדעת האם גם לאחר תשלום גובה עמלת הפירעון, עדיין משתלם לבצע מחזור משכנתא. עמלת הפירעון, משתנה בין הבנקים השונים ובהתאם לנקודות היציאה. בדיקה מול מסוללי המשכנתא שלכם והעמלות השונות, תאפשר לכם לדעת האם העמלה כרוכה בקנס, מה גובהו, והאם ניתן להימנע מקבלת קנס.

כמה ניתן לחסוך בהליך מחזור משכנתא? הסכום שניתן לחסוך בתהליך מחזור משכנתא, משתנה בהתאם לתנאים שנלקחה המשכנתא מלכתחילה. יחד עם זאת, בסיוע משרד מקצועי ניתן לחסוך מאות אלפי שקלים.

סקר שוק בבנקים – מומלץ לבדוק את ההצעות השונות של הבנקים. שכן, הריביות יכולות להשתנות משמעותית.ייתכן ולאחר הסקר שתבצעו תגלו שמשתלם יותר לקחת משכנתא בבנק חדש, ולא בבנק בו קיימת המשכנתא הראשונית. עם זאת, יש לקחת בחשבון שמדובר בהליך של פתיחת תיק חדש ולקיחת משכנתא חדשה הכוללת את כל הפרוצדורות הכורכות בכך ולהכניס עלויות אלו לתחשיב הכלכלי.

אפשר להתמקח על הריבית – עם הצעות מבנקים אחרים, תכלו לחזור לבנק ממנו לקחתם משכנתא בתחילה. ייתכן והצגת הצעה משתלמת יותר, תגרום לבנק שלכם לשנות את ההצעה ולהציע לכם הצעה טובה יותר, אשר תחסוך מעבר, פתיחת תיק בבנק חדש והליכים בירוקרטים נוספים.

בצעו בדיקת מחזור והוזלת עלויות כל 5 שנים- ייתכן וסכומי כסף נוספים עתידים להשתחרר במהלך השנים, כגון קרנות השתלמות, פנסיות, קופות גמל וכדומה. כל אלו, יכולים להוזיל משמעותית את תשלומי המשכנתא חשוב מאוד לתכנן מראש מסלולי הלוואה מתאימים שיתנו לכם אפשרויות סילוק עתידי ללא תשלומי קנסות פדיון. לכן אספו את כל הנתונים והפרמטרים שעלולים להשפיע בעתיד, ותכננו את כל ההלוואה מראש. כל 5 שנים יש בדרך כלל אופציה לבצע מחזור משכנתא משתלם שיחסוך לכם כסף.

לא מבצעים מחזור משכנתא בלי ליווי של יועץ משכנתאות פרטי! – יועץ המשכנתאות של הבנק, אינו נטול אינטרסים! מדובר בהחלטות כלכליות גורליות, אל תתפשרו אל שירותיו של יועץ משכנתאות מקצועי ואובייקטיבי. עלויות עבור שירותיו של איש מקצוע בתחום, הן הכרחיות ויחסכו עבורכם סכומים רבים בהמשך. כשלוקחים משכנתא וממחזרים משכנתא, לא מתפשרים על שירותיו של מומחה לייעוץ משכנתאות.

שירותים של יועץ משכנתאות

שירותי המשרד "ייעוץ משכנתאות", מבצעים את הליך המחזור עבור הלקוחות. כחלק מכך, אנו מטפלים בכל ההיבטים וההליכים הבירוקרטים שיש לבצע ומנגישים עבור ללקוחותינו את כל המידע הנחוץ. למעשה, מטרתנו היא לחסוך מהלקוחות דאגות והתעסקות, העלולות להיות מתישות וגוזלות אנרגיות רבות. לכן, אנו מטפלים בכל, כאשר הלקוח נדרש רק להגיע לצורך חתימות סופיות.

יעוץ המשכנתאות ילווה אתכם בכל התהליך וידאג שאתם אכן מבצעים את ההחלטה הנכונה בזמן הנכון, בהתאם לכל הנותנים האישיים שלכם והנתונים המשתנים בשוק. משרדנו, בעל ניסיון של שנים רבות, מסייע ללקוחות להגיע לחיסכון של מאות אלפי שקלים. נשמח לסייע גם לכם!


צרו איתנו לבדיקת מחזור עוד היום

מאמרים שאסור לך לפספס :

מאמרים נוספים

דירוג:

/ 5.

שיתוף:

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר​
דילוג לתוכן