ביטוח עסק המדריך השלם

כך תתאים את ביטוח העסק לתחום עיסוקך הספציפי

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

כבעל עסק עליך להתמודד עם אינספור קשיים ובעיות והנך נדרש לקבל החלטות רבות, לנהל במיומנות את החברה ולדאוג לרכישת ביטוחים על מנת למזער את החשיפה לסיכונים שונים ומגוונים – וזאת בכדי ליהנות מראש שקט ומשקט נפשי. העסק שלך חשוף לסיכונים רבים כמו שריפה העשויה לכלות את הציוד היקר ואת הסחורה. כמו כן, העסק חשוף לנזקי ופגעי מזג אוויר, לגניבות, לפריצות, לאובדן רווחים כתוצאה מהפסקת הפעילות בגלל נזק למבנה או לרכוש, ולתביעות בגין אחריות לצד שלישי וחבויות מעבידים.

ביטוח לעסק בהתאמה אישית

כל עסק חייב לרכוש ביטוח לעסקים המעניק לו כיסוי מקיף למגוון סיכונים ואפשרויות – את הביטוח יש לרכוש בהתאמה מלאה לצרכי ולמאפייני החברה. קיימים מגוון פתרונות וכיסויים המותאמים לצרכי עסקים שונים, בהתאם לפעילות שלהם, מיקום, סוג העסק ומאפיינים נוספים. פוליסה של ביטוח עסק כוללת מבחר כיסויים אפשריים הניתנים לבחירה, ביניהם כיסויים כגון:

 • ביטוח מבנה
 • ביטוח תכולה
 • אובדן רווחים או הכנסה
 • אחריות כלפי צד שלישי
 • אחריות מעסיקים
 • ביטוח כספים
 • כיסוי למערכות מחשוב, תקשורת וציוד אלקטרוני
 • כיסוי לרכוש בהעברה
 • ביטוח סיכוני סייבר
 • ביטוח אחריות מקצועית

רכישת ביטוח לעסק אינה דבר של מה בכך, לכן חשוב לקבל ייעוץ מקצועי, להתאים את הכיסויים למאפייני ולצרכי העסק, לחשוב על כל הסיכונים האפשריים, וכמובן שיש להשוות הצעות בין חברות וסוכנויות ביטוח שונות על מנת להוזיל עלויות. עם זאת, אין למהר ולרכוש את הביטוח הזול ביותר מאחר ואז עלולים לגלות ברגע האמת, כי הפוליסה אינה מכסה את העסק בקרות אירוע ביטוחי מסוים.

מדריך לביטוח עסקים

סוגי ביטוחים נפוצים לעסק

חברות הביטוח משווקות מגוון פוליסות ביטוח לעסקים, יש ביטוחים ייעודיים המותאמים לסוג הפעילות העסקית ולמאפייני העסק, לדוגמה: ביטוח לחנויות, למשרדים, לבתי מלאכה, למפעלי תעשייה, למרפאות פרטיות וקליניקות, לחברות היי-טק, לעצמאים העוסקים במקצועות חופשיים, לבעלי משקים חקלאיים, לחברות בנייה וקבלני שיפוצים וכיוצא בזה.

חשוב לציין, כי ביטוח לעסק מאפשר לארגון לחזור לפעילות עסקית במהירות האפשרית, לכן חשוב לרכוש פוליסה בהתאם לסוג העסק ופעילותו ועל פי צרכיו הייחודיים והמשתנים. יש הבדל משמעותי בין ביטוח למשרד לבין ביטוח לחנות, למפעל ולתאגיד עסקי.

למעשה, ביטוח לעסקים בתחומי תעשייה ומסחר נחשב למורכב ולמאתגר ביותר. מאחר ויש לתכנן את הפוליסה במיוחד עבור העסק על מנת לספק לו כיסוי מקיף ורחב לכל הסיכונים האפשריים – על אחת כמה וכמה עבור חברות הזקוקות לפתרונות ביטוח מתקדמים הנובעים מעצם הפעילות שלהם בשווקי העולם ומחוץ לגבולות המדינה.

בין הביטוחים הנפוצים לעסק ניתן למנות את הפוליסות הבאות:

 • ביטוח לחנויות – מענה מקיף לכל צרכי הביטוח של החנות, לרבות אובדן דמי שכירות במקרה נזק, כיסוי לתכולת החנות, כיסוי לשבר תאונתי של זכוכיות ושלטים, אובדן הכנסות עקב נזק, ביטוח כספים, כיסוי למבנה החנות, כיסוי ציוד אלקטרוני ומערכות מחשוב, אחריות כלפי צד שלישי, ביטוח תאונות אישיות, חבות מעבידים ועוד.
 • ביטוח למשרדים – הפוליסה מעניקה שקט נפשי לבעל העסק וכוללת מעטפת רחבה של כיסויים כנגד סיכונים אפשריים שונים. הפוליסה כוללת בין השאר: כיסוי על בסיס ערך כינון, אובדן דמי שכירות, אובדן הכנסות, שבר שלטים ומשטחי זכוכית, כיסוי מפני גניבה, פריצות ונזקי רכוש, כיסוי מפני נזקי מים ואש, חבות מעבידים, ביטוח כספים ועוד.
 • ביטוח בתי מלאכה – פוליסה מקיפה למגוון רחב של מפעלי ייצור ובתי מלאכה בכל סדר גודל. הפוליסה כוללת בין היתר: כיסוי לתכולה ולציוד במפעל, אובדן דמי שכירות והכנסות, ביטוח כספים, חבות מעבידים, כיסוי בגין נזקי אש, מים, רוח וכד', ביטוח מבנה, אחריות כלפי צד שלישי, ביטוח תאונות אישיות, ביטוח לרכוש בהעברה, כיסוי הוצאות לאחר קרות נזק וכדומה.
 • ביטוח למרפאות פרטיות וקליניקות – פוליסה ייעודית המותאמת לצרכי ולמאפייני המרפאה הפרטית או הקליניקה. הפוליסה כוללת בין היתר: כיסוי מקיף למבנה כולל כיסוי מפני נזקי אש, מים, נזקי טבע, רעידת אדמה ופריצות, חבות מעבידים, אובדן דמי שכירות, כיסוי חפצים אישיים, שחזור מסמכים, ביטוח כספים, אחריות צד שלישי, ביטוח אחריות מקצועית, ביטוח אחריות שילוחית לבעל הקליניקה עבור עובדיו.

לסיכום, ביטוח עסק יש לרכוש בהתאמה אישית למאפייני העסק וצרכיו הייחודיים. לכל עסק צרכים שונים, יש להתאים את הפוליסה בהתאמה לאותם הצרכים המשתנים. סוכן ביטוח מנוסה יקפיד לאפיין את צרכי העסק ולהציע לבעלים פוליסה מקיפה כנגד מגוון רחב של סיכונים אפשריים – רק כך העסק יזכה לכיסוי מקיף ורחב, ובעל העסק ייהנה משקט נפשי ומראש שקט.      

נשמח לייעץ לך על הביטוח הנכון לעסקך, צור קשר עוד היום לשיחה עם סוכן ביטוח מומחה עסקים

מאמרים נוספים שאסור לך לפספס:

מאמרים נוספים

דירוג:

/ 5.

שיתוף:

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר​
דילוג לתוכן