הלוואות למסורבי בנקים

כל הדרכים לקבלת ההלוואה למסורבי בנקים לבעלי נכס

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

 במציאות הכלכלית הדוחקת והדינמית בה אנו חיים, אנשים רבים מוצאים עצמם בנקודה בה הם זקוקים לקבלת מימון כספי באופן מידי ודחוף, למטרות שונות. זאת, בין אם מדובר על הקמת עסק חדש, רכישת נכס נדל"ן, קניית רכב, החזר חובות, מימון לימודים וכן הלאה. הדרך הנפוצה והמוכרת לקבל מימון היא לקחת הלוואה מהבנק.

האזינו למאמר:

הלוואות למסורבי בנקים

המצב כיום בשוק ההלוואות

הבנקים הרבה פעמים מציבים תנאים מחמירים לאחר בחינת המצב הפיננסי, הם מסרבים לבקשת הלקוחות, הנקראים מסורבי בנקים/ מסורבי משכנתא. זאת, בשל מינוס גדול בחשבון, שיקים שחזרו, איחורים בהחזר הלוואות, אי עמידה בתשלומים, הכנסה לא יציבה, הון עצמי נמוך ועוד. ההתנהלות הנוקשה והקפדנית של הבנקים בעת מתן הלוואות, הובילו לפתיחת השוק לגורמים חוץ בנקאיים שונים, הפועלים בצורה מוסדרת וחוקית וכפופים לתנאים ולפיקוח צמוד של משרד האוצר. 

אם בעבר הבנקים היוו את הדרך הבלעדית לקבלת מימון, כיום המצב השתנה ואנשים רבים פונים לגופים חיצוניים המעניקים הלוואות למטרות שונות, בתנאים נוחים, בקלות ובמהירות. לכן, אם קיבלתם סירוב מהבנק להלוואה, חשוב שתדעו כי יש פתרונות אפשריים למצבים אלה.

אולם, מדובר על תחום מורכב הדורש ידע וניסיון בשטח. על מנת שתקבלו את הפתרון הטוב והיעיל ביותר, מומלץ שתפנו לקבלת ייעוץ וליווי שוטף מגורם מקצועי המתמחה בתחום. בצורה זו, תוכלו לקבל את סך הכספים הנחוצים לכם לכל מטרה, פרטית או עסקית, בלי להיות תלויים באישור הבנק. כך, תבטיחו לעצמכם שקט נפשי ותחסכו מעצמכם את תחושת התסכול וחוסר האונים בקבלת סירוב נוסף.

למה הבנקים לא מאשרים הלוואות?

מירוץ החיים הקדחתני במדינת ישראל, יוקר המחייה, סכומי המס הגבוהים, גורמים למצב בו לחלק גדול מהאוכלוסייה יש מחסור קבוע בכסף מזומן, ולכן הם נאלצים לקחת הלוואות. הדרך הפופולרית ביותר היא לפנות לסניף הבנק ולהגיש בקשה. אולם, עבור אנשים רבים בציבור, הדרך לקבלת הכסף כרוכה בבירוקרטיה רבה, נהלים מחמירים, קשיים ומגבלות. זאת, משום שהבנקים לא מאשרים לכל הלקוחות באופן גורף הלוואה, אלא בוחנים האם אותו לקוח ספציפי יוכל לפרוע את ההלוואה.

במסגרת זו, נבדקת רמת הסיכון של הלקוח לעומת היכולת הכלכלית שלו לעמוד בתשלומי ההלוואה ונבחנים נתונים אודות מצבו התעסוקתי, כושר ההשתכרות, אילו ביטחונות יש לו, מיהם הערבים, היסטוריית האשראי וכדומה.

חשוב לציין, כי לכל בנק ולעתים גם לכל סניף, יש תנאים, מגבלות ודרישות שהוא קובע בנוגע לאישור הלוואות. יחד עם זאת, כל הבנקים מקפידים לא להלוות כספים ללקוחות ברמת סיכון גבוהה, שלא יוכלו לפרוע את ההלוואה בכלל או שייתקלו בהרבה מכשולים ובעיות בדרך לכך.

לפיכך, לפני שהבנק מחליט האם לאשר או לסרב לבקשת הלוואה של לקוח, הוא עורך בדיקה יסודית ומקיפה של כמה נתונים פיננסיים עיקריים, בכדי לאמוד מהי רמת הסיכון הכרוכה באישור הבקשה. כך, בעת בחינת הבקשה על ידי פקיד הבנקאי, נבדקים לרוב הפרמטרים הבאים: יכולת החזר ההלוואה, היציבות והחוזק הכלכליים, הערבויות והביטחונות שישנם, רושם אישי כללי.

הלוואות למסורבי בנקים

דרכי הפעולה האפשריות למסורבי בנקים

במדינת ישראל פועלים כיום באופן חוקי גופים פיננסיים רבים, המציעים ללקוחות מסורבי בנקים, הלוואות נוחות בתנאים אטרקטיביים, על כל הסכום שהם צריכים ולכל מטרה שהיא. בין אם מדובר על בעלי עסקים עצמאיים, סטודנטים, עובדים שכירים וכל אדם אחר בציבור הזקוק לפתרון ראוי, זמין ונוח. לכן, גם אם קיבלתם מהבנק תשובה שלילית לגבי מתן הלוואה, אסור לאבד תקווה מאחר ויש פתרונות אחרים להשגת מימון.

הלוואות חוץ בנקאיות ניתן לקחת כיום דרך מוסדות וגופים מאושרים, העוסקים בתחום על פי אישור משרד האוצר. המדובר על הלוואות משתלמות שמעניקות חברות אשראי, חברות ביטוח וגופים פיננסיים אחרים, בריבית טובה (הנקבעת לפי רמת הסיכון של הלקוח).

זוהי דרך נוחה ומהירה לקבל הלוואה על מלוא הסכום, בלי צורך להמציא ביטחונות וערבויות ובלי לסכן את מסגרת האשראי בחשבון הבנק. את הכסף ניתן לקבל בתוך יממה, כאשר לרוב הריביות גבוהות יותר לעומת הלוואה שלוקחים מהבנק. חשוב לשים לב מהו סכום ההחזר החודשי ביחס למשכורת החודשית (רצוי שיהיה עד 25 אחוז מההכנסות) וחשוב מאוד לקבל סיוע מקצועי מהימן.

לקוחות פרטיים או בעלי עסקים יכולים לפנות אל חברת האשראי לקבלת הלוואה (מסודרת או הלוואת גלגול חודשי), בשיחת טלפון פשוטה, במהירות וללא צורך בהגשת כל הטפסים הנהוגים בבנק. חברת האשראי עורכת בדיקה פנימית של פרטי הלקוח מבחינת כמות עסקאות אשראי חודשיות, בוחנת את העמידה בתשלומים ויש לענות על מספר שאלות ספציפיות.

אפשרות נוספת היא לקחת הלוואה מהחברה בה יש לכם חסכון לפנסיה (קרן פנסיה, קופת גמל, ביטוח מנהלים ועוד). בצורה זו, תוכלו לקבל הלוואה בסכומים גבוהים ביותר, כאשר כספי החיסכון שצברתם משמשים למעשה כביטחון להחזר ההלוואה. יחד עם זאת, יש לעמוד בתנאי החוק המגבילים את סכום הלוואה לאחוז מסוים מסך הכספים בקופה ועליכם לצבור ותק של לפחות 3 שנים בהפקדות פנסיוניות. כמו כן, מומלץ לקחת את ההלוואה על חשבון כספי הפנסיה ולא לפדות את הקרן.

לבחור במומחים בתחום הלוואות למסורבים

עולם ההלוואות החוץ בנקאיות הולך וצובר פופולריות רבה, בהיותו מעניק פתרון נגיש וטוב לאזרחים ומייתר את הצורך בפנייה לבנקים. אולם, צריך לדעת להתנהל בזהירות ובמקצועיות מול הגופים השונים, ולכן ההמלצה היא לעשות זאת רק בסיוע של חברה המתמחה במתן שירותי ייעוץ וליווי פיננסיים.

כך, תוכלו להתקשר עם החברה החיצונית שמתאימה לכם ביותר ולקבל ממנה הצעת מימון  משתלמת המותאמת במיוחד לצרכים האישיים שלכם.

אנו מחזיקים בידע רב בתחום, ניסיון עשיר, התנהלות רציפה וקשרים טובים עם חברות המימון החוץ בנקאיות וכן עם המערכת הבנקאית. אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו בכל עת, צוות המומחים שלנו ישמח ללוות אתכם ולמצוא עבורכם את הפתרון הכי טוב שאפשר, בנסיבות הקיימות.

לסיכום

במצב הכלכלי הנוכחי, לקוחות פרטיים ועסקיים נזקקים לא פעם לקחת הלוואות מהבנק, לצרכים שונים. הבנקים מצדם, אינם רוצים להסתכן באי פירעון ההלוואה ובוחנים בקפידה יתרה את הנתונים הפיננסיים של הלקוחות, מה  שמוביל פעמים רבות לדחיית הבקשות.

כיום, ישנן דרכים יעילות לפתרון מצב בעייתי ולא נעים זה, הכרוכות בפרוצדורה קלה ומהירה של קבלת הלוואה מגופים חוץ בנקאיים, בתנאים גמישים בהתאם ליכולת הכלכלית של כל לקוח ולקוח.

אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו לקבלת ייעוץ מקצועי ואמין, במסגרתו נתאים לכם את הפתרון המתאים, הטוב והיעיל ביותר עבורכם.

מאמרים נוספים שאסור לך לפספס:

מתן האשראי כפוף לשיקול דעת הבנק. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

מאמרים נוספים

דירוג:

/ 5.

שיתוף:

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר​
דילוג לתוכן