רוכשים דירה חדשה – כיצד תבטחו את עצמכם?

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

אם בימים אלה אתם מצויים בתהליך רכישת דירה, או שאתם מתעתדים לעשות זאת בקרוב, אתם עשויים לגלות כי במהלך החישובים, על החזרי המשכנתא החודשיים מצטרף סכום נוסף, שאיננו מוגדר כ"משכנתא", אלא כ"ביטוח משכנתא". מהו אותו ביטוח, ממה הוא מורכב, מה הוא מכסה ומי נהנה ממנו?

מהם סעיפי הביטוח שבמשכנתא שלכם?

כאשר אתם לווים כסף מהבנק, לבנק יש אינטרס מובן לגמרי להגן על ההלוואה שנתן לכם. את זה הוא עושה על ידי שני ביטוחים הנלווים לתמהיל החזרי המשכנתא שאתם עתידים לשלם: ביטוח דירה (ביטוח מבנה) וביטוח חיים. קיומם של שני ביטוחים אלה אינם נתונים לשיקול דעתכם, ולרוב, על מנת להימנע מהוצאות גדולות נוספות, מכיוון שאתם נמצאים בעיצומו של תהליך הרכישה והוצאות קופצות עליכם מכל עבר, תמצאו את עצמכם מסתפקים בביטוחים הבסיסיים ביותר שיוכתבו על ידי הבנק כתנאי לקבלת המשכנתא ולא בודקים אופציות אחרות ומשתלמות יותר.

ביטוח דירה בסיסי

במידה ורכשתם דירה מחברת פרויקטים נדל"ניים הבונה פרויקטים חדשים, וודאו כי תשלומי ביטוח הנכס יתחילו להיות משולמים על ידיכם רק מהרגע שבו הדירה הועברה לידיכם. ביטוח דירה בסיסי מכסה את הנזקים למבנה במקרה של נזקי טבע או הרס שלו ושל החלקים הצמודים אליו (דלתות וחלונות). ביטוח המבנה הבסיסי תקף למשל במצבים של שריפה או רעידת אדמה. לצורך הערכת שוויו של הנכס, ידרוש הבנק הערכת שמאי התקפה לנקודה בזמן בו החל הביטוח. במקרה של הרס טוטאלי של המבנה, חברת הביטוח תשלם לבנק את יתרת חוב המשכנתא, והיתרה (ערך הנכס בניכוי החוב לבנק) תועבר לידיכם. במקרים בהם המשכנתא לה אתם נזקקים הינה נמוכה משוויו של הנכס, ישנה אופציה לביטוח חלקי ("תת-ביטוח"). אולם, במקרה כזה, במידה וייגרם נזק למבנה, ההחזר מהביטוח יספיק לפירעון המשכנתא, אולם לא יכסה את מלוא הנזק שנגרם למבנה.

ביטוח דירה

ביטוח חיים

במסגרת מתן המשכנתא דורשים הבנקים כי הלווים יבטחו את עצמם בפוליסת ביטוח חיים. בפוליסה כזו, במקרה של מות הלווה המבוטח (מקבל המשכנתא) מהווה הבנק את המוטב כלפי חברת הביטוח עד לגובה של יתרת ההלוואה שניתנה. זוהי דרך נוספת של הבנק לוודא כי ההלוואה שניתנה לכם תוחזר, גם במקרה ודברים משתבשים.

ביטוח משכנתא

שני ביטוחים אלה (הנקראים יחד "ביטוח משכנתא"), כאשר הם מוכתבים על ידי הבנק בו אתם לוקחים את המשכנתא, עלולים להיות בסיסיים ביותר ושלא לכלול רכיבים חשובים (למשל, ביטוח תכולת דירה או ביטוח מבנה מקיף). אין ספק כי הכתבת לקיחת ביטוחים אלה על ידי הבנק כתנאי לקבלת המשכנתא עלולה להוות גורם מלחיץ, אשר עלול לגרום לכם שלא להתייעץ, לבדוק או להשוות בין האפשרויות השונות העומדות בפניכם. הדבר מובן לגמרי, אולם, ברכישת דירה חדשה או מיד שנייה, פרויקטים חדשים או בתים ישנים, מומלץ להתייעץ עם יועץ ביטוח בלתי תלוי, יועץ משכנתאות או כל איש מקצוע אחר בתחום. חוות דעת כזו תוכל לתת לכם נקודת מבט אובייקטיבית ובלתי תלויה, כאשר טובתכם היא המוטיב המנחה.

מאמרים נוספים

דירוג:

/ 5.

שיתוף:

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר​

למה יעדים?

שירות

שירות אדיב ותמיד מכל הלב

ניסיון

ניסיון של למעלה מ- 20 שנה

מוניטין

מוניטין טהור עם אינסוף המלצות מלקוחות

קשרים

מקושרים לכל החברות ביטוח בישראל

360

פתרונות ביטוח ופיננסים לכל צורך

מחירים

דואגים תמיד למחיר ביטוח הטוב ביותר ללקוחותינו

0 +

פוליסות

0 +

לקוחות

0

שנות נסיון

0 +

עובדים

דילוג לתוכן