המדריך לביטוח חבות מעבידים

תן לנו להגן על הנכס היקר ביותר של העסק שלך

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

ביטוח חבות מעביד מעניק לך כבעל עסק, כיסוי ביטוחי לחבותך כלפי נזק גופני או מחלה, שנגרמו לעובד כתוצאה מרשלנות שלך כמעסיק. ביטוח חבות מעבידים הוא ביטוח משלים לביטוח הלאומי, והכיסוי הוא כיסוי משלים לפיצוי שיקבל העובד מן המוסד לביטוח לאומי. אנו מתמחים בהקמת פוליסות ביטוח חבות מעבידים מותאמות לצורכי המעסיק, ולאופיו של העסק. לרוב הביטוח נרכש בתוך פוליסה המגנה על העסק בשלל כיסויים.

הקשר בין ביטוח לאומי לביטוח חבות מעבידים

ביטוח חבות מעבידים הוא ביטוח משלים לביטוח לאומי, והכוונה היא שהביטוח מכסה את החבות שתיקבע למעביד בנוסף לכיסוי הביטוחי שהעובד זכאי לו מן המוסד לביטוח לאומי. במידה ולא שולמו דמי ביטוח לאומי עבור העובד, ביטוח חבות מעבידים יכסה את המעסיק רק עבור ההפרש בין גובה הפיצוי שנקבע, ובין גובה הפיצוי שהעובד היה מקבל מביטוח לאומי. במקרה כזה, המעסיק יידרש לשלם מכיסו את גובה הפיצוי שהעובד היה זכאי לו מביטוח לאומי.

מה מכסה ביטוח חבות מעבידים

ביטוח חבות מעבידים מכסה נזק גופני שנגרם לעובד כתוצאה מרשלנות של המעסיק, הביטוח אינו מכסה נזקים לרכוש, או נזקים שלא הוכחה לגביהם רשלנות של המעסיק. המעסיק אחראי לדאוג לתנאי העסקה בטוחים, ומשמעות הדבר היא שעליו לדאוג שסביבת העבודה תהיה בטוחה, שהמכונות והמכשירים יהיו תקינים, וכי העובדים אותם הוא מעסיק יוכשרו בהתאם לדרישות עיסוקם. בנוסף, המעסיק מחויב לספק לעובד את המידע והציוד הנדרשים לביצוע עבודתו בצורה בטוחה. למרות הנאמר, אחריות המעסיק אינה מוגדרת בחוק, והיא נבחנת על פי ההתנהגות הסבירה, הכוונה היא שאין מצפים מבעל העסק שינקוט בכל אמצעי בטיחות אפשרי, אלא שינקוט באמצעי בטיחות סבירים.

אשם תורם

אשם תורם במקרה של חבות מעביד, הוא אחריותו של העובד לנזק שנגרם לו. כאשר נקבע שקיים אשם תורם, חבות המעביד פוחתת, בהתאם לגובה ההערכה של אחריות העובד. ברוב המקרים, לא יראה בית הדין את העובד כבעל אשם תורם, אלא אם כן מדובר בפעולה בלתי סבירה אותה ביצע העובד, או בתביעה שאינה נכללת בתחום האחריות והחבות של המעביד.

פוליסות שונות

ביטוח חבות מעביד אינו מוגדר בחוק, ולכן פוליסות הביטוח אותן מציעות חברות הביטוח שונות זו מזו. משום כך, בבואך לרכוש ביטוח חבות מעביד, עליך לעיין היטב בכל סעיפי חוזה הביטוח, ולבדוק אם הוא מתאים לצרכיך. מומלץ לא להסתפק בדבריו של הסוכן היושב מולך, אלא לעיין בקפידה בכל אחד מסעיפי הפוליסה, ולוודא שהבנת את משמעותם. ביטוח חבות מעביד יכול להיות ביטוח משלים, או ביטוח נפרד, כמוצר עצמאי. לרוב חברות הביטוח נוהגות להתנות ביטוח חבות מעבידים ברכישת ביטוח עסק מלא.

כמה עולה ביטוח חבות מעבידים

השאלה הנשאלת ביותר היא " כמה עולה ביטוח חבות מעבידים " הכיסוי מתומחר לפי סיכון העובד,
פקיד במשרד ישלם את התשלום הנמוך ביותר בין 100 ל 150 ₪ בשנה , ועובד עם סיכון גבוהה להיפצע כגון עובד העובד במפעל עם מכונות ישלם בין 500 ל1000 ₪ בשנה.

כיצד ניתן להוזיל את הכיסוי

יש סוגי ביטוחי עסקים שמבטחים הרבה עובדים כגון ביטוח מסעדות וביטוח בתי קפה שעובדים במשרות חלקיות כגון מלצרים טבחים. יש לבחון בעסקים הללו אפשרות לבטח על פי שכר שנתי של העובדים, או על פי מספר עובדים. בדיקה זו יכולה להוזיל את התשלום השנתי באלפי שקלים. סוכנות שמתמחה בתחומים אילו תבקש מכם כבר בהתחלה את השכר השנתי של העובדים, כך תדעו שמדובר בסוכנות מקצוענית בתחום.

כיסוי מתאים לצרכיך

על מנת להבטיח שתקבל את הכיסוי הביטוחי הטוב ביותר, יש להתאים את הפוליסה לעסק שלך, כחליפה התפורה על פי מידה. אופי העסק, סגנון העבודה, הסיכונים האופייניים לעבודה המבוצעת, מספר העובדים, כל אלו ועוד, הם פרמטרים שיש להתייחס אליהם בפוליסת חבות מעביד.

ניסיון ומקצועיות לשירותך

יעדים ביטוח היא סוכנות ביטוח המתמחה בביטוחים מקצועיים, וכן בביטוחים עבור מנהלים ובעלי חברות. הודות לכך, אתה יכול היות בטוח כי סוכני הביטוח של יעדים יתאימו עבורך פוליסת ביטוח חבות מעביד על פי צרכי העסק, ואופי העבודה בו. בזכות הניסיון הרב שצברה סוכנות יעדים, והודות לתפיסה על פיה ההצלחה שלנו  תלויה באיכות הכיסוי הביטוחי שהלקוח זוכה לו,  אנו מתגאים ביכולתנו להתאים עבורך את הפוליסה שתיתן לך את התמורה המקסימאלית לכספך, ותגן עליך מתביעות וחבויות שיאיימו לרושש את קופת העסק.

לפרטים נוספים, השאר פרטיך או התקשר ואחד מנציגינו ישמח לעמוד לשירותך.

מאמרים נוספים

דירוג:

/ 5.

שיתוף:

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר​

למה יעדים?

שירות

שירות אדיב ותמיד מכל הלב

ניסיון

ניסיון של למעלה מ- 20 שנה

מוניטין

מוניטין טהור עם אינסוף המלצות מלקוחות

קשרים

מקושרים לכל החברות ביטוח בישראל

360

פתרונות ביטוח ופיננסים לכל צורך

מחירים

דואגים תמיד למחיר ביטוח הטוב ביותר ללקוחותינו

0 +

פוליסות

0 +

לקוחות

0

שנות נסיון

0 +

עובדים

דילוג לתוכן