חשיבות ביטוח מקצועי לפסיכיאטר

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם


רבות נכתב על הרשלנות המקצועית במקצועות שונים, ורובנו יודעים לעסוק במקצוע באופן אחראי מספיק כדי שלא נחשוש מאפשרות של תביעה על רשלנות מקצועית. אולם, פסיכיאטריה היא מקצוע ייחודי אשר יש בו סיכונים שונים ממקצועות שונים – אפילו בתחום הרפואה – שכדאי להיות מודעים להם ולבחור פוליסת ביטוח אחריות מקצועית מתאימה לפסיכיאטרים .

מהי רשלנות מקצועית?

כאשר עוסקים בשאלת הרשלנות, צריך להבין ראשית, כי איננו מדברים כלל על נושא של מעשים בכוונה, או מתוך מודעות לכך שמה שאנחנו עושים עלול להיות מזיק וכו'. אנחנו מדברים על כל אותם מצבים בהם אדם, במקרה שלנו  רופא פסיכיאטר – לא צפה כי מעשה או מחדל (מחדל, הכוונה היא למצב בו היה עליו לעשות דבר והוא לא עשה אותו) שלו עלולים לגרום לפגיעה או שאינם מתאימים. בכל אותם מצבים בהם אדם לא היה מודע לאפשרות גרימת התוצאה או לכך שהטיפול איננו מתאים וכו', בית משפט בדרך כלל ישאל את עצמו מה רופא "סביר" היה צופה ועושה במקום הרופא עליו מדובר.

כבר עתה, ניתן להבין כי אין מדובר במושג ודאי וחד משמעי. הרופא הסביר הוא פיקציה אשר בית המשפט מתווה באמצעותה את הרמה המקצועית הנדרשת מכל רופא העוסק בתחום. ישנם מצבים בהם טיפול מסוים שנחשב סביר יהפוך להיות בלתי סביר, רק בשל פרשנות משפטית שניתנת למעשה. ייתכן, כי הפסיקה מוצדקת, אף על פי שהרופא לא יסכים לכך, והרי כולנו מעוניינים ברופאים מקצוענים יותר ורשלנים פחות. אם אתם רוצים לבטח את עצמכם מפני מצבים כאלה, חשוב להצטייד בפוליסת ביטוח מקצועי לפסיכיאטרים .

על הייחוד שבפסיכיאטריה בין המקצועות הרפואיים

אם אתם פסיכיאטרים בודאי אתם יודעים יותר טוב מכולם עד כמה מדובר במקצוע ייחודי, אולם לא בהכרח תדעו להכיר את "נקודות התורפה" הביטוחיות של המקצוע ומה הם הדברים שכדאי לשים אליהם לב במיוחד. תפקידו של פסיכיאטר הוא רגיש במיוחד. הוא מטפל באנשים הנמצאים במצב נפשי קשה, ולעתים אף נאלצים לשקול אפשרות של אשפוז כפוי וקביעה, כי אדם איננו כשיר לקבל החלטות בעצמו. אילו לא די בפרטים שהסברנו, הרי שהפסיכיאטר גם רושם תרופות פסיכו-אקטיביות, אשר יכולות להיות ברות השפעה מאוד משמעותית על חייו של אדם ותפקודו בחברה. כל אלה שמים דגש מיוחד ודורשים רמת מקצועיות גבוהה יותר מהפסיכיאטר ומדובר במקצוע רגיש במיוחד.

חשיבותו של ביטוח אחריות מקצועית היא ברורה למדי, וככל שהאחריות המקצועית הנדרשת היא גבוהה יותר, כך גם חשיבות הבחירה בביטוח אחריות מקצועית מתאים. אחד האספקטים החשובים ביותר בהקשר זה הוא שפעמים רבות תביעות בגין רשלנות או אחריות מקצועית מוגשות זמן רב לאחר האירוע נשוא התביעה.

פוליסות ביטוח רבות דורשות כי הרופא יהיה מבוטח בעת הגשת התביעה, להבדיל מבעת האירוע נשוא התביעה. כך למשל ייתכן, כי רופא אשר היה מבוטח בביטוח אחריות מקצועית לפני מספר שנים והפסיק את הביטוח – מכל סיבה שהיא, יהיה חשוף לחלוטין לתביעות בגין רשלנות מקצועית על דברים שאירעו בעת שהיה מבוטח. מסיבה זו וסיבות נוספות חשוב לפנות לסוכנות ביטוח, אשר יודעת להציע את הפתרונות המתאימים לאנשים ובמיוחד במקצועות רגישים,. כך למשל חברת "כלל" מציעה פוליסת ביטוח אחריות מקצועית לרופאים פסיכיאטרים על בסיס יום האירוע, כך שהפוליסה תהיה רלוונטית גם לאחר שתפסיקו לעסוק בתחום או להיות מבוטחים (לפי תנאי הפוליסה כמובן).

נשמח להציע לכם פתרונות מותאמים בתחום ביטוח המקצועי לפסיכיאטרים

דירוג:

/ 5.

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר​
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם
דילוג לתוכן