ביטוח חברות שמירה

תתמקד בשמירה על לקוחות שלך. אנחנו כבר נשמור עליך

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

מקימים עסק חדש בתחום האבטחה? מעוניינים לבחון חלופות לפוליסת ביטוח חברות שמירה לעסק קיים? במאמר זה נחשוף את המאפיינים הייחודיים לפוליסות ביטוח המיועדות לחברות שמירה; מדוע הם נוספו והיכן תוכלו לרכוש פוליסה המותאמת אישית לעסק שלכם.

ביטוח חברות שמירה: למה הוא נחוץ?

קבלת רישיון עסק מותנה בקיומה של פוליסה לביטוח עסק המתאימה לאופי פעילות העסק. חברות אבטחה נדרשות כיום לפוליסה הכוללת הרחבות הנוגעות לאופי הפעילות בעסק, במיוחד לאור העובדה כי מאבטחים רבים מבצעים את עבודתם כאשר הם נושאים אקדח ברישיון. לפי נתונים שפורסמו על ידי לשכת השר לביטחון פנים בשנת 2014, חברות שמירה החזיקו בידיהן כ-34,000 כלי נשק. על הקשר שבין נשיאת אקדח לבין פוליסה נדון בהרחבה בהמשך.

מאפיין נוסף בפוליסת ביטוח לחברות שמירה הוא האחריות הנוספת שיש למעסיק על ביטחון עובדיו בזמן פעילותם בשטח. המאבטח משמש כקו ראשון בהגנה על בית העסק או על המתחם הדורש הגנה. לא פעם, במקרה של שוד או התקפת טרור, אנשי האבטחה ספגו את הפגיעות הראשונות ונאלצו להתמודד עם אתגרים שנושאי משרות אחרות אינם מכירים. פוליסות לחברות אבטחה יכללו גם התייחסות לסיכון הנוסף הטמון באופיו של התפקיד.

מדוע נוסף סעיף ייחודי לביטוח חברות השמירה הנוגע לאחזקת הנשק?

כל סוג נשק, מאז שנוצר, שימש לשני תפקידים עיקריים. הראשון, על מנת להגן. הגנה על מדינה שלמה, על יושבי הבית, הגנה עצמית, שמירה כמאבטח על מוסדות לימוד או הגנה מפני פריצות לעסק. תפקידו השני של הנשק הוא התקפי. במידה שנושא הנשק יוזם ירי שלא כאמצעי הגנה (אם על עצמו או על אחרים) הירי נועד לצורכי תקיפה.

כיצד תפקידיו של האקדח קשורים לענייננו? כאשר מאבטח בחברת שמירה נושא אקדח בתפקיד, מטרתו של אקדח היא לשמש אך ורק לצורכי הגנה. עם זאת, לאורך השנים, תועדו אינספור מקרים בארץ ובעולם שבהם מאבטח השתמש בנשק שקיבל מחברת האבטחה שבה הוא מועסק, לפגיעה בחפים מפשע. בשנת 2013 ירה מאבטח באשתו בפתח תקוה; שנה לפני זה אירע המקרה בבאר שבע, וזאת שנתיים לאחר שמאבטח נוסף ירה באשתו בנתניה. אף על פי שלא ניתן לשלוט בפעולתם של המאבטחים בשעות שלאחר העבודה, חברות האבטחה שאפשרו לאותם אינדיבידואלים לשאת נשק, עשויות להידרש להתמודדות עם תביעות לתשלום פיצוי לנפגעים – משום שהנשק שימש לצורכי עבודתם של המאבטחים.

כיצד המדינה מבטיחה כי אכן יינתן פיצוי למשפחות הנפגעים?

על מנת להבטיח כי חברות האבטחה אכן יוכלו להעניק פיצוי במקרה של תביעה כנגדן, נוספה תקנה לקבלת רישיון עסק, המאפשרת לבעלי החברה להעניק ערבות בנקאית בסך מיליוני שקלים, או לחלופין לרכוש פוליסת ביטוח הכוללת כיסוי לצד שלישי בגובה של ארבעה מיליוני שקלים, לצד ביטוח אחריות מקצועית העולה על שני מיליון שקלים. פוליסה הבנויה בצורה הנכונה תוכל לאפשר לכם להציג את האישורים הדרושים על מנת להמשיך ולקבל את רישיון העסק.

משרדינו מתמחה מזה שני עשורים בביטוח חברות אבטחה ושמירה, תוך הוספת סעיפי ניהול סיכונים. אנו מעניקים ייעוץ מקצועי ותפירת חליפת פוליסת ביטוח מותאמת אישית לחברות בנישות מגוונות.

השאר פרטים לקבלת הצעה עוד היום

דירוג:

/ 5.

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר​
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם
דילוג לתוכן