ביטוח אחריות מקצועית לקבלן שיפוצים

הכל על ביטוח לקבלן שיפוצים

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

בכניסה לפרויקטים שיפוצים נרחב, לא רק אתם הלקוחות לוקחים עליכם סיכונים שונים, אלא גם אנשי המקצוע המעורבים בפרויקט ובראשם קבלן השיפוצים שמנהל ומבצע עבורכם את הפרויקט. במסגרת הפרויקט, צריך הקבלן לחתום על הסכם עבודה שבו הוא מתחייב לשורה של סטנדרטים ובהתחייבויות הללו יהיה עליו לעמוד ככתבן וכלשונן.

 אם לא יעמוד בהן, אין שום ביטוח או חבל הצלה שבהם הוא יוכל להשתמש בכדי להימנע מהמחיר הכרוך בכך. יחד עם זאת, לצד זאת, הקבלן המבצע מצוי בתוך מרחב שלם נוסף של סיכונים הנובעים ישירות מאופי העבודה שלו ועם הסיכונים הללו הוא בהחלט יכול להתמודד באמצעות ביטוח אחריות מקצועית לקבלן שיפוצים. מה זה בדיוק ביטוח אחריות מקצועית? האם זהו ביטוח ייעודי לקבלנים בלבד? איך והיכן רוכשים פוליסת ביטוח אחריות מקצועית? כל התשובות לכל השאלות, ממש כאן בשורות הבאות.

מה זה ביטוח אחריות מקצועית?

כל איש מקצוע נושא באחריות מקצועית במסגרת עבודתו. קחו למשל רפלקסולוג. הרפלקסולוג עורך טיפולים רפלקסולוגיים ללקוחותיו, במסגרתם הוא מבצע לחיצות שונות על כפות הרגליים. אותו רפלקסולוג יכול להיות סופר מקצועי ואפילו לייצר תוצאות מצוינות עבור לקוחותיו, אלא שייתכן שבאחד הטיפולים הוא יבצע פעולה מסוימת שתגרום נזק למטופל או שהנזק הזה יצטבר לאורך זמן.

במקרה כזה, יכול המטופל לתבוע, ובצדק, את הרפלקסולוג בגין הנזק שנגרם לו. מצב זה מלווה כל איש מקצוע והוא יכול להתרחש גם במסגרת עבודתו של עורך דין, של רואה חשבון, של רופא, של אינסטלטור או של קבלן שיפוצים.

ביטוח אחריות מקצועית הוא ביטוח שמבטח את בעל המקצוע מפני נזקים שנגרמים לצד שלישי כלשהו בגין עבודתו המקצועית. הביטוח מניח שבעבודה מקצועית יכולות להתרחש טעויות והטעויות האלה יכולות לעלות ביוקר עבור האדם שסובל מהן ועל כן יכול בעל המקצוע וזה גם לגיטימי מבחינתו, לבטח את עצמו כך שאם טעות כזאת אכן תתרחש, הרי שיהיה לו כיסוי ביטוחי שיגן עליו.

ביטוח אחריות מקצועית לקבלן שיפוצים

האם ביטוח אחריות  לחברת שיפוצים מקצועית חל בכל מקרה?

כמו כל פוליסת ביטוח, גם פוליסת ביטוח אחריות מקצועית לקבלן שיפוצים המתמחה בביצוע עבודות שיפוצים כמו חברת היחידה לשיפוצים כוללת בתוכה תנאים שבהם על המבוטח לעמוד על מנת להיות זכאי לתשלומי הביטוח. כך למשל, אם הטעות נעשתה בגין רשלנות מקצועית, ייתכן שלא ניתן יהיה להפעיל את הביטוח.

במקרה של ביטוח אחריות מקצועית לקבלן שיפוצים, יכול קבלן השיפוצים להיעזר בביטוח על מנת להגן על עצמו מפני נזקים בגין ליקויים שנתגלו במבנה, סטייה מתכנית השיפוצים, אי עמידה בסטנדרטים אליהם התחייב קבלן השיפוצים וכן הלאה. יחד עם זאת, אם יתברר שאותן טעויות הן בעצם לא סתם טעויות, אלא טעויות שנבעו מהתנהלות רשלנית של הקבלן, מניסיון לעגל פינות ולעשות קיצורי דרך, מאי שימוש באמצעי בטיחות כנדרש וכן הלאה, הרי שייתכן והוא יתקשה להפעיל את ביטוח האחריות המקצועית שעומד לרשותו.

היכן אפשר לרכוש פוליסת ביטוח אחריות מקצועית לקבלן שיפוצים?

ובכן, מרבית חברות הביטוח מציעות את השירות של ביטוח אחריות מקצועית לכלל אנשי המקצוע ואל חברות הביטוח הללו יכול לפנות גם קבלן שיפוצים לצורך רכישת ביטוח אחריות מקצועית לקבלן שיפוצים. בנוסף לכך, ישנן חברות המספקות שירותי ביטוח ייעודיים לענף הבניין. חברות אלה מתמחות בענף זה, מכירות את הסיכונים המקצועיים שבתוכם מתנהלים אנשי מקצוע בתוך הענף ולכן יודעות גם לבנות פוליסות טובות יותר ומקיפות יותר, שבמרבית המקרים גם ניתן יהיה להפעיל אותן במגוון רחב יותר של מצבים.

בדרך כלל הכיסוי של הביטוח אחריות מקצועית, הוא הרחבה של ביטוח קבלנים שרוכש הקבלן לכל עבודות הפרוייקט

בכל מקרה, ביטוח אחריות מקצועית לקבלן שיפוצים הוא ביטוח שצריך לבדוק היטב לפני שרוכשים אותו. הביטוח הזה צריך ללוות אתכם משנה לשנה בכל שנה, ממש כמו ביטוח רכב ולכן חשוב מאוד שברכישת הפוליסה תבצעו בדיקה יסודית של כל התנאים בפוליסה ועל פי הצורך תבחרו בפוליסה שמעניקה לכם הגנה מספקת בהתאם לסיכונים שאתם יודעים שרלוונטיים עבורכם.

כאמור, החופש הזה לבחור את היקף הסיכונים וסוג הסיכונים הוא נוכח הרבה יותר אצל חברות ביטוח המתמחות בענף הבניין ומציעות מגוון פוליסות של ביטוח אחריות מקצועית לקבלן שיפוצים, כמו גם כמובן לכל סוגי הקבלנים האחרים ולאנשי מקצוע בענף הבניין בכלל.

מאמרים נוספים שאסור לכם לפספס :

נשמח לתת לכם ייעוץ מקיף על ביטוח לקבלני שיפוצים, פנו אלינו לשיחת ייעוץ

מאמרים נוספים

דירוג:

/ 5.

שיתוף:

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר​

למה יעדים?

שירות

שירות אדיב ותמיד מכל הלב

ניסיון

ניסיון של למעלה מ- 20 שנה

מוניטין

מוניטין טהור עם אינסוף המלצות מלקוחות

קשרים

מקושרים לכל החברות ביטוח בישראל

360

פתרונות ביטוח ופיננסים לכל צורך

מחירים

דואגים תמיד למחיר ביטוח הטוב ביותר ללקוחותינו

0 +

פוליסות

0 +

לקוחות

0

שנות נסיון

0 +

עובדים

דילוג לתוכן