המדריך לביטוח אחריות מקצועית לממוני בטיחות

הבטיחות שלכם מתחילה בביטוח אחריות מקצועית לממונה בטיחות

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

ביטוח אחריות מקצועית לממונה בטיחות נועד לספק הגנה לבעלי מקצוע וחברות הנושאים בתפקיד של ממוני בטיחות. ממונה בטיחות הינו תפקיד בעל אחריות רבה לבריאותם, שלומם וחייהם של העובדים ומכאן שכל חריגה או כשל בהתנהלות המקצועית הנדרשת, עלול לחשוף את ממוני הבטיחות לתביעות.

ממוני בטיחות מספקים שירותי בטיחות במקומות עבודה, בהדרכות, בסדנאות עבודה בגובה ועוד ועליהם להיות מוגנים מפני תביעות במקרים של טעויות אנוש או רשלנות. ביטוח אחריות מקצועית מספק מענה למהנדסי ולממוני בטיחות העובדים כעצמאים או כשכירים וכולל כיסוי רחב והגנה מלאה לכל האירועים הביטוחיים העלולים להתרחש במסגרת התפקיד.

הסיכונים והאחריות הכרוכים במקצוע ממונה בטיחות

בשנים האחרונות, חלה עלייה במספר התביעות המוגשות כנגד בעלי מקצוע ובמיוחד בעלי מקצוע ממונים. ממוני הבטיחות בשוק החופשי וכן השכירים שביניהם הפכו לקורבן לתביעות הן מצד המוסד לביטוח לאומי והן מצד חברות הביטוח וזאת כתוצאה מבעיות וטעויות חקיקה שונות.

ממוני בטיחות רבים מוצאים עצמם נתבעים בתביעות שונות בהן תביעות רבות נתבעים הכוללות את היזם, מנהל העובדה, הקבלן, האדריכל ובעל הנכס וכן בתביעות רשלנות רפואית המגיעות לסכומים גבוהים של מיליוני שקלים.

בעלי מקצוע עלולים למצוא את עצמם נאלצים להתמודד עם תביעות ענק הפוגעות במוניטין המקצועי שלהם, כרוכות בהוצאות ענק ועלולות למוטט את המפעל המקצועי שבנו לאורך שנים. ביטוח אחריות מקצועית לממונה בטיחות מעניק מענה לכל הצרכים הללו וזאת בהתאמה מלאה למאפיינים הייחודיים של מקצוע ממונה הבטיחות.

כל ממונה בטיחות חייב לדאוג כי תהיה ברשותו פוליסת ביטוח אחריות מקצועית שהינה מקיפה וכוללת גם ביטוח צד ג'. חשיבות ביטוח אחריות מקצועית לממונה בטיחות הינה רבה וזאת נוכח רגישות ואחריות התפקיד, הפוליסה מספקת הגנה מרבית בכל מקרה של תביעה בגין הסיכונים המהווים מרכיב מרכזי בעבודתו של ממונה בטיחות.

תפקיד רגיש וחשיפה לתביעות המחייבים מענה ביטוחי

בשנים האחרונות, ישנה מגמה של ריבוי תביעות המוגשות נגד ממוני בטיחות וזאת בשל העלייה במספר תאונות העבודה ובמיוחד בענף הבנייה. כמות התביעות הגבוהה מביאה את חברות הביטוח לסרב לחדש את הביטוחים ומקצוע ממוני הבטיחות הפך לחשוף במיוחד לתביעות ענק מצד גורמים שונים.

מכאן, שישנה חשיבות רבה לוודא מבעוד מועד כי אתם מחזיקים בפוליסת ביטוח אחריות מקצועית לממונה בטיחות אשר תספק לכם כיסוי נרחב לכל אירוע ומקרה הן בהווה והן לעתיד. ביטוח אחריות מקצועית לממונה בטיחות מאפשר לבעל המקצוע לבצע את מלאכתו בשקט נפשי ועל הצד הטוב ביותר וזאת מתוך ידיעה כי בכל מקרה של תאונה או אסון, הוא אינו חשוף לתביעות העלולות להוביל להתמוטטותו הכלכלית.

ביטוח אחריות מקצועית לממונה בטיחות

תחומי האחריות של ממונה בטיחות

ממונה בטיחות הינו בעל מקצוע בחברה, ארגון או מפעל שתפקידו למנוע סיכונים בעבודה. ממונה הבטיחות אחראי להכשרת צוות העובדים לעבודה בטוחה ולוודא כי סביבת העבודה בטוחה אף היא. ממונה בטיחות מהווה, במקרים רבים, חלק מצוות העובדים, אולם ישנם עסקים הפונים לממונה בטיחות חיצוני.

 החוק בישראל מחייב חברות ומפעלים להעסיק ממונה בטיחות וזאת על מנת לשמור על שלומם של העובדים ועוברי  האורח. ממונה הבטיחות עובר הכשרות מקצועיות ומוסמך ע"י משרד המסחר והתעשייה וזאת לאחר שעבר בהצלחה קורסי העשרה וריענון מדי שנה.

ממונה בטיחות אחראי לכל היבטי הבטיחות בעבודה הכוללים:

  • עבודה בגובה
  • איתור וסילוק מפגעי בטיחות וסיכונים
  •  שימוש בציוד מגן ובטיחות מתאים
  •  לדרוש סידרי בטיחות בתהליכי העבודה במפעל 
  • התנהלות נכונה עם חומרים מסוכנים ועוד.
  • חקירת תאונות עבודה וקבלת מסכנות לשיפור המפגע 
  • לבצע שגרת בדיקות רפואיות לעובדים 
  • לוודא הפסקת עבודה מיידית כאשר יש לעובדים סכנה ממפגעים

תחומים רגישים אלה, מחייבים נקיטת אמצעי זהירות המבוססים על ידע מקצועי, אולם גם במקרים בהם נשמרים כללי הבטיחות, עלולות להתרחש תאונות או תקלות העשויות לחשוף את ממונה הבטיחות לתביעות.

מענה מלא לכל הצרכים הביטוחיים לעבודה בשקט נפשי

ייחודיותו של תפקיד ממונה בטיחות מחייבת התאמת ביטוח אחריות מקצועית המותאם לצרכי בעל המקצוע ומעניק הגנה, כיסוי ומענה לכל הסיכונים הכרוכים במילוי תפקידו. ממוני בטיחות מוצאים עצמם מתמודדים מול תביעות רשלנות מקצועית היכולות למוטט את האדם מבחינה כלכלית, לפגוע במוניטין המקצועי ובשמו הטוב ולהביא לסיום קריירה אשר נבנתה בעמל רב.

על מנת למנוע את הסיכונים הללו, יש לוודא כי יש בידך ביטוח אחריות מקצועית לממונה בטיחות המותאם לסיכונים הייחודיים של המקצוע. פוליסת הביטוח מספקת מענה לכל הצרכים הביטוחיים של ממוני הבטיחות ומאפשרת לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר ובשקט נפשי מלא.

מה כוללת פוליסת ביטוח אחריות מקצועית לממונה בטיחות?

ממונה בטיחות נדרש לקבל החלטות העשויות להתברר כהרות גורל ובעלות השלכות קריטיות על חיי העובדים. פוליסת ביטוח אחריות מקצועית לממונה בטיחות מספקת כיסוי נזקי גוף ורכוש וכן כיסוי מלא לכל נזק אחר שנגרם לצד ג'. ביטוח אחריות מקצועית מעניק מעטפת הגנה מקיפה ומלאה למגוון סוגי התביעות בהן תביעות תאונות עבודה ורשלנות מקצועית.

הביטוח מעניק כיסוי לכל מקרה של הפרת חובה מקצועית מצד המבוטח וזאת במקרים שניתן להוכיח כי הנזקים נגרמו בשל טעות בתום לב. בנוסף, פוליסת הביטוח כוללת כיסוי הוצאות משפטיות הנדרשות במקרים של תביעות רשלנות או אחריות מקצועית.

הכיסוי הביטוחי מהווה כלי חשוב שנועד לסייע בהוכחה כי טעות שהתרחשה לא נגרמה בזדון או שלא הייתה יכולה להתגלות על ידי ממונה הבטיחות. בעלי מקצוע בתחומים רגישים לא יכולים להרשות לעצמם לקחת סיכון מקצועי גדול ולא להיות מבוטחים בביטוח אחריות מקצועית.

 בתפקיד ממונה בטיחות כל טעות הינה בעל השלכות קריטיות העלולות לעלות בחיי אדם, ומשום כך ישנה חשיבות ומשמעות רבה לרכישת ביטוח אחריות מקצועית לממונה בטיחות הנדרש גם לצורך קבלת רישיון העבודה בתחום.

התאמה אישית ומלאה למאפייני וסיכוני המקצוע

התאמת פוליסת ביטוח אחריות מקצועית לממונה בטיחות כמוה כתפירת חליפה. חברת הביטוח תופרת עבורכם "חליפה" ביטוחית לפי מידותיכם ובהתאמה מלאה למאפייני העיסוק שלכם.

חשוב להבין כי פוליסות האחריות המקצועית אינן זהות והן מותאמות לכל מבוטח באופן אישי. הביטוח מספק כיסוי לכל סכנות המקצוע ומהפוליסה מוסרים סעיפים בלתי רלוונטיים לתחום העיסוק של המבוטח וזאת במטרה לחסוך בעלויות. פוליסת הביטוח נבנית על סמך ניסיון מקצועי עשיר של שנים בתחום וזאת לאחר למידת רזי מקצוע ממונה הבטיחות והסיכונים הייחודיים הכרוכים במילוי תפקיד חשוב, אחראי ורגיש זה.

לסיכום:

תפקידו ותחום עיסוקו של ממונה בטיחות הינם רגישים וכרוכים בסיכונים מקצועיים רבים. ממונה בטיחות הינו בעל מקצוע הנושא באחריות כבדה לשלומם של העובדים וכל החלטה המתקבלת על ידו עלולה להיות הרת גורל.

נוכח רגישות המקצוע, ממונה הבטיחות חשוף לתביעות רשלנות מקצועית העלולות לסכן את עתידו המקצועי ולשם כך נועד ביטוח אחריות מקצועית לממונה בטיחות. הביטוח מספק מענה וכיסוי ביטוחי לכל הצרכים הייחודיים הנובעים מהגדרת התפקיד ולכל האירועים הביטוחיים העלולים להתרחש במסגרת העבודה.

פנו אלינו עוד היום להתאמת הכיסוי הביטוח עם סוכן ביטוח מומחה ממוני בטיחות

מאמרים נוספים

דירוג:

/ 5.

שיתוף:

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר​

למה יעדים?

שירות

שירות אדיב ותמיד מכל הלב

ניסיון

ניסיון של למעלה מ- 20 שנה

מוניטין

מוניטין טהור עם אינסוף המלצות מלקוחות

קשרים

מקושרים לכל החברות ביטוח בישראל

360

פתרונות ביטוח ופיננסים לכל צורך

מחירים

דואגים תמיד למחיר ביטוח הטוב ביותר ללקוחותינו

0 +

פוליסות

0 +

לקוחות

0

שנות נסיון

0 +

עובדים

דילוג לתוכן