ביטוח מרלו"ג

כל מה שאתה צריך לדעת על ביטוח למרלו"ג שלך

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

ביטוח מרלו"ג הוא ביטוח המיועד למחסנים לוגיסטיים גדולים או למרכזים לוגיסטיים של חברות ענק. מדובר בתחום הנמצא בעלייה מתמדת, בייחוד עם כניסת אמאזון לארץ, ומחייב ניהול סיכונים מיוחד והתאמת הביטוח לסיכונים היחודיים והספציפיים העלולים לקרות במחסנים או במרכזים לוגיסטיים גדולים. לפניכם כל מה שחשוב לדעת בנושא.

מהו מרלו"ג ובמה הוא נבדל ממחסן רגיל?

מרלו"ג (כלומר – מרכז לוגיסטי) הוא איזור בו מתקיימות מגוון הפעילויות הקשורות לקליטת ציוד או חומר, אחסונו, הפצתו והשינוע שלו. המרלו"ג נבדל מהמחסן בעיקר בהיקף הפעילות שלו. בעוד שהיקף הפעילות במחסן היא נקודתית בלבד וכוללת בעיקר את אחסון הציוד, במרלו"ג קיימת שרשרת אספקה שלמה המבצעת מגוון של פעולות שונות. על אף שהמרלו"ג נחשב ליעיל יותר ממחסן פשוט, שכן הוא מרכז את כלל פעילויות החברה תחת קורת גג אחת, הוא גם עלול להיות חשוף לסכנות או בעיות רבות יותר בשל אופי הפעילות שלו, ודורש הקפדה יתרה בכל הקשור לנושא הבטיחות.

לאילו סכנות עלול להיות חשוף המרלו"ג?

המרלו"ג עלול להיות חשוף למגוון של סכנות שונות, כאשר אלה העיקריות שבהן:

  • נזק לרכוש – במהלך העבודה במרלו"ג, ציוד או רכוש עלול ליפול או להינזק בצורה אחרת.
  • פריצה וגניבה – פריצה או גניבה למרלו"ג היא עניין נפוץ, אשר עלול להתרחש גם במרלו"גים בהם קיימות מצלמות אבטחה או אמצעי אבטחה אחרים.
  • שריפה – כמו כל בית עסק, גם המרלו"ג חשוף לסכנת שריפה, העלולה להיגרם בשל טעות עובד, חבלה מכוונת או אף מזג אוויר קיצוני.
  • ביטוח סייבר– לאור מערכות המחשוב והאוטומציה שיש במרלוג
ביטוח מרלוג

אילו ביטוחים חייבים להיכלל בפוליסה לביטוח?

חשוב לוודא שביטוח המרלו"ג מכסה את הסכנות שצוינו לעיל. בנוסף, יש לוודא שהפוליסה כוללת גם את הביטוחים הבאים:

  • ביטוח צד ג' – ביטוח צד ג' הוא ביטוח המכסה את בעל המרלו"ג. מטרתו העיקרית של ביטוח זה, היא לכסות נזקים שנגרמו לרכוש או גוף שניגרמו לצד שלישי בתוך מתחם המרלו"ג או מחוצה לו. מדובר בביטוח חובה של ממש, כיוון שכל מי שיפגע, יגיש תביעה לפיצוי הנזקים, וכיסוי זה יכסה הוצאות הגנה משפטית.
  • ביטוח חבות מעבידים – מטבע הדברים, במרלו"ג קיימים עובדים רבים, העלולים להיות חשופים למגוון של סכנות העלולות להתרחש ברחבי המרלו"ג. ביטוח חבות מעביד הוא בעצם ביטוח המעניק למבוטח (במקרה זה, לבעל המרלו"ג) כיסוי במקרה של תביעות נזיקין המוגשות כנגד העסק על ידי האנשים העובדים בו. תביעות אלה עשויות להיות מוגשות על רקע פגיעה גופנית של העובד או מחלת מקצוע שנגרמו לו תוך כדי עבודתו. מטרת הביטוח היא לספק את הכיסוי הנדרש במקרה של תביעות כאלה, ולהגן על בעל המרלו"ג.
  • ביטוח אחריות בעלי מחסנים – נזק פיזי לרכוש של המאוחסן במרלו"ג המנוהל על ידי המבוטח וכן נזק תוצאתי ישיר שנגרם כתוצאה מנזק פיזי לרכושם של אחרים, ואשר נבע כתוצאה ממעשה או מחדל רשלני, טעות או השמטה בתום לב מצד המבוטח ו/או עובדיו
  • ביטוח סייבר- אחד הסיכונים ההולכים וגדלים הוא מתקפת סייבר על מערכות מחשוב של המרלו"ג, היכולים להשבית את העסק לתקופות ארוכות וכתוצאה מכך לגרום לקריסתו.
    ניתן להתאים כיסוי זה לצורכי העסק, נזקים ישירים, ונזקים ללקוחות וצדדים שלישיים.

כיצד נבחר את סוכנות הביטוח?

בטרם רכישת הפוליסה, כדאי לוודא שאנו מתמודדים עם סוכנות או חברת ביטוח המתמחה באופן ספציפי בביטוח מרלו"ג. חשוב מאוד להבין כי בניגוד לסוגי ביטוחים אחרים, ביטוח מרלו"ג עשוי להיות מורכב, ועליו לכלול מגוון סוגי ביטוחים שונים, אשר יכסו את כל סוגי הנזקים או התקלות העלולים להתרחש ברחבי המרלו"ג. בשל העובדה כי מדובר בעסק גדול המכיל בתוכו ציוד רב ומגוון, עובדים רבים וסחורה, חלק מסוגי הביטוחים אשר אתם זקוקים עלולים "להישכח", הן על ידך והן על ידי חברת הביטוח. מסיבה זו, על מנת לוודא שהמרלו"ג מכוסה ברמה הגבוהה ביותר, עליו להתקשר עם סוכנות ביטוח מקצועית, בעלת ניסיון ספציפי בתחום זה, אשר תוכל להציע לו את כלל הכיסויים אשר אתה זקוק להם ותוכל לבטח אותו גם בנושאים עליהם לא חשבת או בנושאים שבהם אתה פחות מבין. בנוסף, חשוב מאוד לבדוק מהו גובה הכיסויים הקיימים בפוליסה ולוודא שהם אכן רלוונטיים ומתאימים להיקף הפעילות

נשמח לתאם פגישת ייעוץ ראשונית פנו אלינו עכשיו!

מאמר שאסור לך לפספס:

מאמרים נוספים

דירוג:

/ 5.

שיתוף:

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר​

למה יעדים?

שירות

שירות אדיב ותמיד מכל הלב

ניסיון

ניסיון של למעלה מ- 20 שנה

מוניטין

מוניטין טהור עם אינסוף המלצות מלקוחות

קשרים

מקושרים לכל החברות ביטוח בישראל

360

פתרונות ביטוח ופיננסים לכל צורך

מחירים

דואגים תמיד למחיר ביטוח הטוב ביותר ללקוחותינו

0 +

פוליסות

0 +

לקוחות

0

שנות נסיון

0 +

עובדים

דילוג לתוכן