הפעלת ביטוח דירה בעת פיצוץ בצנרת הבית

כל תתנהלו נכון בביטוח הדירה שלכם כאשר יש פיצוץ בצנרת

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

רבים לא ממש מבינים מה הקשר בין ביטוח דירה ובין פיצוץ בצנרת מים ודווקא מופתעים לטובה כאשר הם מבינים למשל, שביטוח הדירה שהם עשו על הדירה לטובת הלוואת המשכנתא שלקחו, מכסה אותם גם במקרה של פיצוץ בצנרת מים בבית.

ובכן, חשוב להבין שמדובר במרכיב טבעי וטריוויאלי בכל ביטוח דירה ובשורות הבאות נסביר לכם מדוע וגם איך תוכלו להפעיל ביטוח דירה בעת פיצוץ בצנרת מים.

איך קשור פיצוץ בצנרת מים לביטוח דירה?

ביטוח דירה הוא ביטוח שמיועד למטרה אחת מרכזית: לשמור על ערך הדירה. כאשר למשל מתרחשת שריפה קטנה בבית שפוגעת בטיח, בריצוף, בתשתיות ובכלים הסניטריים, אתם יכולים להפעיל את ביטוח הדירה שלכם בכדי לתקן את כל הנזקים שנגרמו בעקבות השריפה.

אותו הדבר במקרה של רעידת אדמה שגרמה לנזקים שונים, החל מסדקים במרצפות וכלה בשברים וסדקים עמוקים בקירות השלד של הדירה. תיקונים אלה מבוצעים כמובן בכדי להחזיר את מצב הדירה לקדמותו ולאפשר לכם להמשיך לחיות בדירה בצורה נוחה ובטוחה, אבל ברמה היסודית יותר, הפעלת הביטוח נועדה לבצע את כל הפעולות שיאפשרו לשמר את הערך של הדירה כנכס נדל"ן.

פיצוץ בצנרת מים הוא גורם שיכול לייצר נזק משמעותי ונרחב לדירה, נזק שעלויות התיקון שלו יכולות כמובן להיות גבוהות מאוד, אבל גם ההשלכות שלו על השווי של הדירה. פיצוץ בצנרת מים יכול להוביל להצפה בבית ולחדירת מים לאזורים שהם לא אמורים להיות בהם. נוכחות המים בדירה  יכולה לגרום לנזק של תשתיות חשמל ותקשורת, לפגוע בטיח ובצבע, לפגוע בריצוף ובחיפויי פנים ואפילו לגרום לנזק לשלד הבטון של המבנה.

 בהתאם לכך, בכדי להבטיח שגם במקרה של פיצוץ בצנרת מים, יישמר הערך הכלכלי של הדירה, כולל ביטוח דירה גם את המרכיב של הצפות מים. למעשה, אם אתם זקוקים לביטוח דירה לטובת הלוואת המשכנתא שלכם, הבנק יאלץ אתכם מלכתחילה לכלול בפוליסה את כל הנזקים האפשריים לרבות רעידות אדמה, שריפה והצפת מים. מדוע? כי לבנק חשוב לשמור על ערך הדירה שממושכנת ומשועבדת לטובתו, ואמורה לעמוד לרשותו במידה ולא תעמדו בתנאי ההלוואה ותגיעו למצב של חדלות פירעון.

אז איך מפעילים ביטוח דירה בעת פיצוץ בצנרת מים?

ובכן, הפעלת ביטוח דירה בעת פיצוץ בצנרת מים חייבת להתבצע בצורה קרה ומחושבת בכדי להבטיח שתזכו לפיצוי ולשיפוי הראוי בגין הנזק שנגרם לדירה. המשמעות היא שכאשר הבית שלכם מוצף במים והדבר היחיד שמעניין אתכם הוא להזמין איש מקצוע שישאב את כל המים האלה ויתקן את הפיצוץ בצנרת, בדיוק אז אתם רוצים גם לתעד את כל הנזק שנגרם לדירה. צלמו את כל שטח הדירה שניזוק בכל רמה שהיא בגין ההצפה ואפילו צלמו את הדירה בסרטון וידאו.

סוגי תיקון נזקי צנרת שיש בפוליסות ביטוחי הדירה

נזקי צנרת של שרברב הסדר: ברוב פוליסות הביטוח יש סעיף נזקי צנרת בביטוח המבנה ושם יש את הטלפון של המוקד של החברה שנותנת את השירות.

יש לשים לב שאם יש לכם כתב שירות,  אתם לא יכולים להזמין שרברב פרטי, כי החברה לא תבצע לכם החזר על מה ששילמתם לאינסטלטור, הסיבה היא כי יש להם שרברבים שעובדים איתם בהסדר , והעלויות שלהם שם הם יותר נמוכות מהשוק הפרטי.

נזקי צנרת עם שרברב פרטי: בסוג זה של כיסוי בדרך כלל מבוצע בביטוח של דירות יוקרה, בשעת פיצוץ צינור בדירה עליכם לפנות לחברת הביטוח ולהזמין שמאי שייתן דוח נזק, ואז הוא יאשר לכם עלויות לגבי תיקון הנזק.

ישנה חשיבות רבה שכאשר יגיע השמאי לדירה שלכם לצורך הערכת נזק, תעמוד בפניו התמונה המלאה של מה שהתרחש בדירה לפני שייבשתם אותה ולפני שתיקנתם הכל. כי אם חושבים על זה, כשהשמאי מגיע לדירה שלכם, הוא רואה דירה שאולי ריקה מרהיטים ואולי יש בה רהיטים שנהרסו מהמים, אבל הוא לא רואה את המים, את גובה המים ואת הנזק הפוטנציאלי שהם גרמו למבנה.

אחרי שצילמתם את המבנה, התקשרו בהקדם האפשרי לחברת הביטוח ובקשו הוראות. ייתכן שבחברת הביטוח יבקשו מכם גם לשמור חשבונית על שירות התיקון של הנזילה ועל שאיבת המים מהדירה, לרבות תיאור מפורט של כלל הפעולות שבוצעו במסגרת השירות. חשוב שתפנו לחברה המתמחה באיתור נזילות כמו חברת תדמור טכנולוגיות

בכל מקרה אתם רוצים להבטיח שיש לכם: חשבונית ותיאור מפורט על כל שירות שהזמנתם בגין הפיצוץ בצנרת. או אז, תוכלו ליצור קשר עם חברת הביטוח לצורך הזנקת התהליך של קבלת הפיצוי המגיע לכם,. שימו לב שביטוח דירה אינו כולל ביטוח על פריטי הריהוט ועל תכולת הדירה, אלא אם שילבתם בפוליסה גם מרכיב של ביטוח תכולת דירה.

הפעלת ביטוח דירה בעת פיצוץ בצנרת מים יכולה להימשך מספר ימים או שבועות, ולכן חשוב שתעשו את הדברים חכם כך שתוכלו לתקן ולהחזיר את הדירה לקדמותה, מבלי לפגוע ביכולת שלכם לשקף את עוצמת הנזק לחברת הביטוח, אבל גם מבלי להמתין עד לסיום התהליך.

בכל מקרה נשמח לעמוד לרשותכם כדי לכוון אתכם על הביטוח הדירה הנכון ביותר עבורכם, צרו קשר

מאמרים נוספים

דירוג:

/ 5.

שיתוף:

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר​

למה יעדים?

שירות

שירות אדיב ותמיד מכל הלב

ניסיון

ניסיון של למעלה מ- 20 שנה

מוניטין

מוניטין טהור עם אינסוף המלצות מלקוחות

קשרים

מקושרים לכל החברות ביטוח בישראל

360

פתרונות ביטוח ופיננסים לכל צורך

מחירים

דואגים תמיד למחיר ביטוח הטוב ביותר ללקוחותינו

0 +

פוליסות

0 +

לקוחות

0

שנות נסיון

0 +

עובדים

דילוג לתוכן