ביטוח אובדן כושר לרופאים

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

על ביטוח אובדן כושר עבודה לרופאים

אף אחד לא אוהב לחשוב על אותם המצבים בהם אנחנו לא נוכל לפרנס את עצמנו או שנמצא את עצמנו במצב שבו איננו יכולים עוד לפרנס את עצמנו. גם רופאים, המוצאים את עצמם פעמים רבות בפני מטופלים הנמצאים במצב זה בדיוק, לא תמיד אוהבים לחשוב על האפשרות הזאת. יחד עם זאת, כמו כל בעיה, היא לא נעלמת רק משום שאנחנו רוצים שהיא תיעלם, ולעתים קרובות בעיה לא מטופלת הופכת לבעיה גדולה יותר. ביטוח אובדן כושר עבודה לרופאים עוזר לנו להתמודד עם חלק מההשלכות. על חשיבות ביטוח אובדן כושר עבודה, יתרונות הביטוח המוצע על ידי יעדים סוכנות לביטוח והפוליסה המתאימה לכם.

מהו ביטוח אובדן כושר עבודה?

בדרך כלל אובדן כושר עבודה הוא ביטוח המתייחס למצבים בהם אדם איננו יכול להמשיך לעבוד בעבודה הרגילה שלו. ישנם תקדימים ידועים בקשר לשאלה מהו אובדן כושר עבודה מוחלט, ובדרך כלל פוליסות ביטוח מגדירות אובדן כושר עבודה במצבים בהם אדם איננו יכול לעבוד ברמה של 75% ממה שהוא היה רגיל.

פעמים רבות פוליסות ביטוח אובדן כושר עבודה כוללות "תקופת המתנה" של 3 חודשים עד שהביטוח יתחיל לפצות בגין אובדן כושר עבודה. כל אלה פרטים אשר חשוב לשים לב אליהם. למשל, אדם שיכול לעבוד יומיים בשבוע עלול למצוא את עצמו בבעיה בכל הנוגע לתנאים דלעיל. מסיבה זאת, חשוב לבדוק היטב את התנאים המוצעים בפוליסת הביטוח הספציפית, ולוודא שהם מתאימים לסיכונים של המקצוע המסוים שלכם.

ביטוח נועד לאותו "יום גשום" שאנחנו מקווים שלא יגיע, ולכן כדאי להבטיח שהמטריה לאותו "יום גשום" תיתן לנו כיסוי מספיק כדי שלא "נירטב".

ההבדלים שיכולים להיות בין פוליסות ביטוח אובדן כושר עבודה לרופאים

כיוון שמדובר במוצר ביטוחי מעולה, נשווה את הסטנדרטים אל התנאים המוצעים על ידי משרדנו למשל, הפוליסה המוצעת על ידי משרדינו כוללת תקופת המתנה של שלושים ימים במחיר של תשעים ימים: בדרך כלל חברות ביטוח מאפשרות לקצר את "תקופת ההמתנה" שהוסברה לעיל, אך בעבור ייקור משמעותי בעלות הביטוח. כאן אתם יכולים לקבל את תקופת ההמתנה הקצרה בלי ייקור כזה, ואף במקרה של אשפוז – קיצור זמן ההמתנה לאחר 24 שעות.

פעמים רבות, ככל שחולף הזמן הסיכון גדל וכך גם הפרמיה שגובה חברת הביטוח מתייקרת, כיוון שהיא אמורה לשקף את הסיכון. משרדינו מציעה פרמיה קבועה שלא מתייקרת, ואם לא די בכך הרי שהפוליסה גם מאפשרת כיסוי מורכב של פיצוי החל מ-25% עבור אובדן כושר עבודה. ישנה גם אפשרות להגדלה עתידית של הביטוח  ללא הצהרת בריאות (בכפוף לתנאי החברה).

עבור רופאים, אשר תחום עיסוקם לעתים כולל דרישות מיוחדות, הדורשות התייחסות ספציפית, בפוליסה ישנם תנאים מיוחדים שנועדו להבטיח את הפיצוי המתאים. כך למשל, הפוליסה כוללת תוספת פיצוי בגובה 10,000 ש"ח לרופאים שהם בעלי קליניקה, במקרה אובדן כושר עבודה. יתרון נוסף שיש לרופאים הוא זכאות לפיצוי במקרה של אובדן כושר עבודה החל מהיום ה-15, במקום 30 או 90 ימים, מעת שחלו במחלה או התאונה.

כיסוי להדבקות באיידס

גם זה נושא שהוא ייחודי לרופאים ופעמים רבות חברות הביטוח חוששות מאוד לכסות אותו. הידבקות באיידס היא סיכון אמיתי ומוחשי לרופאים ולעוסקים ברפואה. רופאים נמצאים בקבוצת סיכון להידבקות בהרבה מאוד מחלות בעקבות עיסוקם, ואיידס היא סכנה משמעותית. פוליסת הביטוח של אובדן כושר עבודה לרופאים של חברת "יעדים" מציעה כיסוי גם במקרים של הידבקות באיידס. המדובר ביתרון משמעותי וחשוב, אשר חברות ביטוח רבות אחרות אינן מציעות כל כיסוי במקרים כאלה.

וכמה מלים לסיכום

חברות ביטוח הן חברות כלכליות, וככאלה הן רוצות להרוויח כמה שיותר תוך כמה שפחות זמן וכמה שפחות סיכון. חברות ביטוח אמנם קונות את הסיכון שלכם, אך הן לא עושות את זה "סתם". מסיבה זאת בדיוק האחריות מוטלת על כתפיכם לבדוק היטב את התנאים ולהבטיח שתבחרו את הפוליסה הנכונה והמתאימה ביותר עבורכם. אם יש משהו אחד שנלמד במאמר הזה הוא, שחיפוש טוב יציע לכם אפשרויות שאחרים יאמרו לכם שהן בגדר הבלתי אפשרי. השקיעו את המאמץ הזה לרכישת ביטוח אובדן כושר עבודה לרופאים , כי הוא ישתלם לכם אם יגיע אותו "יום גשום".

דירוג:

/ 5.

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר​
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם
דילוג לתוכן