ביטוח אובדן כושר עבודה

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

למען העתיד שלך, דאג לבטח את עצמך

מי שעבר את זה כבר יודע. מי שעוד לא עבר את זה לא יודע כמה מהר החיים משתנים.

 יום אחד אתם בדרך לעבודה, אירוע, פגישה או אפילו בדרך הביתה, חושבים על הדברים שתעשו כשתגיעו, ואולי כועסים על דברים ששכחתם לעשות – ואז ברגע אחד, פשוטו כמשמעו, אתם נזרקים למציאות שונה לחלוטין שלא צפיתם מראש ולא בחרתם להיקלע אליה, אבל היא המציאות החדשה שלכם: דאגות כמו שכר דירה, תשלומים, החזרים וכו' יהיו משהו שלא תגיעו לחשוב עליו בכלל.

אתם תהיו עסוקים בשאלות הרבה יותר קשות על הבריאות שלכם והשיקום שמצפה לכם. אבל ככל שיעבור זמן, תצטרכו למצוא גם תשובות לכל השאלות ההן. לפעמים אדם עם מטריה הוא רק אדם שלא רוצה להירטב בגשם…

ביטוח אובדן כושר עבודה, כי זה יכול לקרות לכל אחד

אולי זה הטבע האנושי, שגורם לנו לא לחשוב על זה ואולי זה רק חוסר מודעות, אבל הרבה מאוד אנשים כלל לא חושבים על הצטיידות בביטוח חיים, ביטוח אובדן כושר עבודה או ביטוח תאונות אישיות. אולי אנחנו מעדיפים שלא לחשוב על כל אותם הרגעים הלא נעימים שיכולים להיות, ועל מצבים קשים שברור לכולם שאף אחד לא בחר בהם; אלא שאי אפשר לדעת מראש מה יקרה, למי ומתי זה יקרה. אם אתם רוצים להבטיח שתוכלו להסתדר גם במקרה התרחיש הגרוע, אתם צריכים להישיר מבט אל האפשרות שזה יקרה ולהתכונן אליו.

ביטוח אובדן כושר עבודה הוא דוגמא מעולה לכך. בכל הקשור לתאונות ברכב, המדינה מחייבת אנשים להצטייד בביטוח חובה – שיכסה את נזקי הגוף שיכולים להיגרם. מטרת הביטוח היא להבטיח שכל אחד יוכל לקבל את הטיפולים הרפואיים הדרושים לו ואיזשהו פיצוי במקרה הצורך. אולם מה לגבי האפשרות שלכם להשתכר גם אחרי שתשתקמו מאותה תאונה? מי מבטיח לכם שתוכלו להמשיך לעבוד? ביטוח אובדן כושר עבודה בא לענות בדיוק על זה.

מה חשוב לשים לב בביטוח אובדן כושר עבודה?

ראשית, חשוב להבין כי ביטוח וחברות ביטוח מספקות שירות מקצועי הפועל מתוך מניע כלכלי להשיא רווחים. משמעות הדבר היא כי האחריות היא שלכם לבדוק את האותיות הקטנות ולוודא כי הביטוח שאתם רוכשים באמת יכסה אתכם. חברות הביטוח יודעות להציע מוצרים זולים, אך לא תמיד המוצרים הטובים ביותר עבורכם. אל תסתפקו באמירה כללית, כי "מדובר בפוליסה סטנדרטית", בדקו אותה היטב כדי להבין מה אתם מקבלים בתמורה, עד כמה הכיסוי נראה לכם מתאים ועד כמה המחיר שאתם משלמים באמת הוגן יחסית לכיסוי. ישנם דברים שכדאי לשים לב אליהם במיוחד.

כך למשל, ישנן הרבה חברות ביטוח, אשר מציעות ביטוח אובדן כושר עבודה אשר הזכאות לפיצוי בו חלה רק לאחר 90 ימים שהאדם במצב שהוא לא יכול להשתכר. תנאי זה קיים, כיוון שברוב המקרים אנשים חוזרים לעבודה תוך פחות משלושה חודשים. בדרך כלל חברות ביטוח מציעות אפשרות לקצר את הזמן הזה, תמורת ייקור משמעותי של הפוליסה, למשל בסוכנות "יעדים" תוכלו לקבל תקופת המתנה של 30 ימים במחיר של 90 ימים. ובמקרים של אשפוז, ניתן לקבל קיצור זמן ההמתנה  לאחר 24 שעות.

הפרמיה בדרך כלל משקפת את הסיכון שחברת הביטוח נוטלת. בשל כך, פעמים רבות הפוליסה יכולה להתייקר עם הזמן. בסוכנות "יעדים" תוכלו לקבל פוליסה בפרמיה קבועה שלא מתייקרת. ניתן לקבל גם כיסוי מורכב החל מ-25% אובדן כושר – במקום 75% הנהוגים בדרך כלל בפוליסות כאלה. חלק מהפוליסות מאפשרות גם הגדלה עתידית של הביטוח  ללא הצהרת בריאות (וחשוב לשים לב, כי זה בכפוף לתנאי החברה, ולהבין אותם).

נקודה נוספת שצריך להביא בחשבון היא, כי ישנם ביטוחי אובדן כושר עם הגדרה עיסוקית  הבאים לענות על צרכים של אנשים במקצועות מסוימים. כך למשל, ישנם ביטוחים ספציפיים לפי התמחותך הספציפית:  ביטוחים לעורכי דין, רואי חשבון וכיוצא באלה. ביטוחים אלה מתייחסים ומגדירים את אובדן כושר העבודה באופן שיהיו רלוונטיים למקצוע שלכם, והכל, כאמור, עם פרמיה קבועה שלא משתנה כל החיים.

לתאום פגישת שירות בנושא אנא השאירו פרטים ואנו ניצור עמכם קשר לתאום מידי.

דירוג:

/ 5.

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר​
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם
דילוג לתוכן